reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

nasza mała też gdzieś od ponad tygodnia trzyma główkę, ale tak 10 sekund - przerwa - 10 sekund - przerwa :D
 
reklama
MOj Maksiu głowke podnosi i dlugo trzyma. Potrafi lezac na brzuszku glowke przekrecac na prawo i lewo. Czasami podnosi glowke razem z nozkami, taka kolyske robi. Bardzo wysoko podnosi ta glowe. Jest bardzo silny :)
 
Moja Zuzka też szybko główkę zaczęła podnosić, teraz już ją dość sztywno trzyma i od skończenia 3 tyg przekłąda z boku na bok. Od kilku dni staram się częściej ją kłaść na brzuszku, żeby lepiej jej te gazy odchodziły i działa :tak: nawet już sobie pośpi z godzinkę na brzucholku a wcześniej to ryk po 2min leżenia był.

My tez dziś tylko werandujemy - za chwilę zaczynamy, bo się trochę rozkładam - gardło takie że ledwo mówię, jestem alergikiem i teraz taki się mój chorobowy okres zaczyna a na odczulanie jeszcze czasu nie znalazłam by pojechać:dry: Żal mi bo taka ładna pogoda ... :-(
 
Cyprian tez podnosi główkę i świetnie sobie radzi z obracaniem jej na boki więc to chyba prawda że teraz dzieci wszystko szybciej robią.
 
a jeszcze tak co do umiejętności dzieciaczków to czy wasze zaczynaja już wodzić oczkami za jakimś przedmiotem lub czy wiecie kiedy ma jakieś zainteresowanie nastąpić?? Przeczytałam w jakims poradniku żeby do 4 miesiąca nie wieszać dziecku karuzelki nad łóżeczkiem ... :confused:
 
a jeszcze tak co do umiejętności dzieciaczków to czy wasze zaczynaja już wodzić oczkami za jakimś przedmiotem lub czy wiecie kiedy ma jakieś zainteresowanie nastąpić?? Przeczytałam w jakims poradniku żeby do 4 miesiąca nie wieszać dziecku karuzelki nad łóżeczkiem ... :confused:

a u nas na opakowaniu karuzelki pisze, że "używać do 6 miesiąca życia" :D

Nasza Kalina zatrzymuje wzrok na przedmiotach, ma już swoją ulubioną maskotkę Kubusia Puchatka na którą gapi się godzinami, a jeśli chodzi o karuzelke to zatrzymuje na niej wzrok ale na 20 sekund maks. Jak mąż przesuwa jej dłoń przed oczami z lewej na prawo to przesuwa wzrok za dłonią.
 
Ostatnia edycja:
Możecie nie uwierzyć, ale moja córka jeszcze w szpitalu pokazała, że sama podnosi główkę. Położne się dziwiły, ale stwierdziły, że silna z niej babka. Po tygodniu podnosiła główkę i trzymała ją już długo.
Za to przygląda się twarzom dopiero od kilku dni. Nie wodzi wzrokiem za przesuwanymi przedmiotami :no:, ale od wczoraj uśmiecha się do mnie :) do męża zresztą też. :-)
 
reklama
moj Zosiaczek przekreca głowke z boku na bok juz od jakiegos 2 tygodnia zycia, ale nadal nie potrafi jej zbyt długo trzymać. Zosia bardzo lubi patrzec na karuzele i wodzi wzrokiem za przedmiotem. Zaczyna tez juz powoli głurzyc(czy jak to tam sie nazywa):-) A dzis mała zaliczyła pierwsza wizyte w kosciele. Grzecznie lezała w wózeczku i słuchała, a po 20 min zasneła.
 
Do góry