reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

ardesh ja myślę żę to możliwe. JA sama czuję guzki wyrastające pod skórą, mam wrażenie że zaczyna się skurcz ale potem dotykam i czuję malutki twardy obszar o średnicy powiedzmy 3 centymetrów. Ja dzisiaj czułam czkawkę malutkiej chyba, bo miałam w macicy, wyczuwalne przez skórę regularne pulsowanie , tak co 5 sekund, aż skóra się podnosiła. Tak byłam zaskoczona że aż znieruchomiałam z wrażenia. To był ciut poniżej pępka.
 
reklama
O kurcze - u mnie od wczoraj zaczęla się druga połowa ciąży, czyli 20 tydzień - ale nie wiem czy czuję ruchy Maleństwa. Tzn jeśli wszystko od pępka w dół to ruchy to chyba czuję - ale nie są to bąbelki tylko raczej jakieś kopniaczki. Więc jako, że ja ciągle mam coś z żołądkiem to ciężko mi stwierdzić... Hmmmm.. Już bym chciała coś konkretnie poczuć i być pewna, że to jest to!!

Pozdrawiam!!
 
lil_maja pod pępkiem to napewno maleństwo. Ja też mam nieustannie jakieś biegunki, niestrawności i bolący żołądek, ale to wszystko jest wyżej. Już powoli się przyzwyczajam że jelita mam tam gdzie kiedyś żołądek, bo jeśli macica sięga 1,5 cm nad pępek, to gdzie narZĄDY?
 
a ja pierwsze ruchy poczułam 7 września:)to były takie właśnie "motylki"..a dziś mój Maluszek chyba miał czkawkę, bo aż cały brzucho mi tak śmiesznie "latał"...:-D pewnie to dlatego, że dziś ciągle o Maleństwie myślę..idę na to usg 3d i zastanawiam się jak będzie wyglądało i w ogóle:)
 
MonikaWroclaw84- witaj :-) Na pewno Maleństwu nic nie jest, tylko jest jeszcze za malutkie, żeby będąc z Tobą w wannie robić wielkie fale ;-) Ja też czekałam i czekałam i w 17 tygodniu poczułam kopa w pęcherz i takie łaskotania dziwne, właśnie poniżej pępka. doczekasz się i Ty :-) teraz już ciut mocniej sobie pozwala, Mój Mały Mobilek, bo rano czułam je z lewej, a po południu z prawej strony brzuszka:-D:-D:-D
 
Ja bąbelki czuję od 15/16 tygodnia (ale bardzo rzadkie były, z 5 razy tylko), a od 3 dni kopanie, i to takie że zrywam się z krzesła (nie wiem jeszcze czy z bólu czy z wystraszenia ale jest to najcudowniejsze uczucie w życiu). :)))))))))) kocham Cię bąblu mój, kop kop :))))))))))
 
Ja pierwsze kopniaczki poczulam juz w 16tc, chociaz nie byly wtedy wyczuwalne od zewnątrz. W 17tc. maluszek po raz pierwszy kopną tatusia :) A teraz w 18tc jak kopie to widac jak rusza mi sie brzuszek, zwlasza jak leze i kopniaczki są czasami naprawde mocne, dzisiaj np w nocy strasznie szalal i nie dal spac mamusi :) ale mi to nie przeszkadza, ciesze sie z każdego jego ruchu :)
 
reklama
Do góry