reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

a ja mam takie pytanie z kosmosu
bo chcemy iść z młodą do lekarza
młoda od tygodnia ma uczulenie wokół jednego oczka na powiekach, takie małe czerwone krostki, ktoś się spotkał z czymś takim?


Maciek takie mial i co jakis czas mu wracaja :no:
W naszym przypadku to byly potowki , a tez wygladaly na uczuleniowe czerwone krostki. Tworzyly sie na powiece tam, gdzie ma ona zagiecie i najtrudniej powietrze dochodzi, a czasem tez nie udawalo mi sie dokladnie przemyc tego miejsca przy kapieli, no i stad krostki sie braly.
U nas schodzily po jednym dniu przecierania watka z przegotowana woda. Tylko ze musilalm sporo razy przecierac (nawet ok 10 razy dziennie). Czasem gdy to nie pomagalo moczylam watke w soli fizjoloficznej. Chyba mozna tez przecierac oczko watka nasaczona rumiankiem ale ja tego nie probowalam. Rumianek stosowalam na potówki w innych miejscach ciala i na odparzona pupke i szybko pomogł ;-)
 
reklama
Nathalie bardzo ci dziekuje gdyby nie ty nie mialabym pojecia,ze cos takiego istnieje Jestem wsciekla na mojego lekarza:wściekła/y:na szczescie przeprowadzilismy sie i musze zmienic przychodnie a tym samym lekarza,moze tym razem zajmie sie nami ktos kompetentny
myślę że 99,99% lekarzy w Polsce tak leczy, dają kupę leków na wszelki wypadek. J też przy tem i zaczerwienionym gardle dostał coś na kaszel :szok:, tylko ja mu tego nie dawałam.
 
U nas też kaszelek i katar po pachy. I za nami już 2 nieprzespana noc :( Na razie stosujemy wode do noska i syropek na gardło. Widze że nie tylko nas to złapało paskudztwo
Martussa ja na wszelkie zaczerwienienia stosuje mąke kartoflaną. U nas działa cuda.
 
kraf czy Krzys tez tak przez sen placze i przekreca sie na lozku jakby go cos bolalo?? ja mysle ze to przez goraczke kurcze cholerne przeziebienia sie zaczynaja
 
ale się te nasze dzieciaki pochorowały...:no::no::no:
aga zgadzam się z tobą, ja poszłam z tą chrypką Zuzi, a lekarka mówi mi że może dać mi antybiotyk i taki psikacz do gardła na ból. Ja się jej pytam czy to ropne zapalenie gardła - ona, że nie - więc po co antybiotyk pytam, a ta że jeśli nie chcę antybiotyku to będzie dłużej trwało przeziębienie, a często rodzice chcą żeby się dziecko jak najszybciej wychorowało, bo w pracy się denerwują na zwolnienia :szok: paranoja
 
moja Iga ma gorączkę z nosa się leje i kaszle, dodatkowo rozdrażniona bo dziąsła swędza myślę że kolejne zęby....dzisiejsza noc masakra spała ze mną budziła się co chwilę płacząć nie może spokojnie oddychać przez ten katar, cycuś był cały czas na uspokojenie trochę pojadła. O 14 mamy domową wizytę zobaczę co powie doktor oby tylko przeziębienie, daję jej już witaminki Juvit multi i Nasivin do nosa i pulmexem smaruje klatkę piersiową i stópki oby pomogło. I nas jesienne chłody złapały

Moja lekarka powiedziała ze absolutnie nie smarowac żadnym pulmexem bo to robi tylko gorzej.
Ja stosuje smarowanko kamforą stopek i ciepłe skarpety. Oprócz tego dzieciątko musi miec cały czas ciepło. dobrze okryta klatka, plecki i ciepła szyjka i nozki.
Takie wygrzewanie zawsze pomaga. A Dominik bardzo rzadko bierze antybiotyk. No wiadomo jak infekcja gardła to ciężko jest zwalczyc samemu.
Nas tez katar dopadł....niestety.
 
pbg na szczęście nasz lekarz jest przeciwnikiem antybiotyków, a jakby mi lekarka dawala po to rzeby szybciej przeszlo to bym ja zapytala czy swojemyu dziecku by dawala niepotrzebnie antybiotyki. oj szkoda gadac z ta sluzba zdrowia, napisze wam po wizycie domowej co i jak z Iga i jakie zalecenia. teraz siedzi ladnie w lozku opatulona kolderka w pizamce i swetertku i czekamy na lekarza. mam nadzieje ze to nic powaznego i to placze to przez zeby.
 
z moich spostrzeżeń wynika, że ludzie sami wymusili na lekarzach takie leczenie, bo jak to katar po lekach nie przechodzi w jeden dzień?? A przecież katar czasem potrafi siedzieć i 3 tygodnie w nosie. Dziś wiadomo jak organizm zachowuje się po częstym leczeniu antybiotykami i już nie chcemy takich leczeń i lekarze powoli zmieniają sposób leczenia. Ale jednak dużo nadal leczy antybiotykami.
 
reklama
my po wizycie wirusowe przeziebienie silne + zęby na dole , mamy clemastin i isoprinosine tabletka na dobe, oczywiscie nurofen na goraczke i nasivin do noska.powinno przejsc i mala ma spac w polsiedzacej pozycji zeby jej ten katar nie przytykal,dzieci sama buzia nie potrafia oddychac i uszka moga bole dodatkowo.
 
Do góry