reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Jasne, ze nie ma się co ścigać, Ja nienawidzę przechwalających się mamuś:-p
Mój Franek obracał sie dopiero jak miał 6 m-cy, a za to chwilę później już raczkował:-)
Helka znowu ciągle się obraca, co budzi ją w nocy. Nagle słyszę ryk a ona jest na drugim końcu łóżeczka przyciśnięta w poprzek do drabinek.

Cholera napiszcie mi jak przybierają Wasze maluchy. Wiem że ciągle piszecie ale chyba nie wszystko rejestruje:zawstydzona/y: Helka był dzisiaj u szczepienia i przybrała przez 6 tyg. tylko 460g, lekarka mówi że za mało ;/

golimek moja Kajka od 16. kwietnia do 20 maja miala 355 gram ...ide 18-stego na szczepienie i zobacze ile teraz pprzybrala ...wyczytalam ..ze nie moze byc mniej niz 400 gram miesiecznie ...:blink:... ja patrze na siatki i jes7t oki .... Kuba tez byl zawsze szczuplutenki ... ale niedowagi nigdy nie mial ... ;-)
wiec nie jest u ciebie zle moim zdaniem ...mamy szczuple dzieci i tyle ....:-);-)
 
reklama
Dziewczyny jak myślicie powinnam iść do lekarza?
Młoda zawsze robiła kupki rzadziej, raz na 2-3 dni, sporadycznie dłużej, czasami 2 dziennie, ale to rzadko.
A tymczasem przedwczoraj zrobiła jedną wieczorem
wczoraj cztery
i dziś już dwie
rzadka jest, ale ona zawsze rzadkie robi
zaobserwowałem też śluz
poczekać jeszcze czy iść do lekarza?
Temperatury nie ma, czuje się dobrze.

wprowadzilas cos nowego do diety?
 
zaobserwowałem też śluz
poczekać jeszcze czy iść do lekarza?
Temperatury nie ma, czuje się dobrze.

śluz zawsze był u nas zwiazany z alergia na mleczne produkty - jak tylko coś zjadałm od krowy, to zaraz były czestsze kupy, o kwasnym zapachu i ze śluzem. jak mała czuje sie dobrze i nie ma temp to pewnie to jest związane z jedzeniem
 
ja własnie wróciłam ze szeczpienia MAksa :) Byłam z nim sama. Byl bardzo grzeczny caly czas sie smial i gadal, nawet jak pielegnierka go ukłuła to sie smial :D
 
No ja też się nie chwaliłam, bo nie chciałam zapeszać. Ale Mila też już podnosi się do siadania. I wpada w ryk jak nikt jej nie pomaga :-D


:tak::tak: Maciek tez juz się garnie do siedzenia.... dźwiga głowe i ramiona do przodu (lezac na plecach) i sie strasznie denerwuje jak mu nikt reki nie poda zeby pomoc siedziec ;-):sorry: siedzi podtrzymany za dlonie, samego go nie puszcze, choc widze ze z dnia na dzien ma coraz mocniejszy kregoslup:tak:

Za to obracanie sie na plecki, brzuszek i nauka raczkowania go w ogole nie interesuuja :tak:jak jest na brzuszku to od razu chce spac :-p


golimek maluszek roznie przybieral.... wczesniej wazylam go co 3 tygodnie i przybierak prawie kilogram za kazdym razem az do momentu gdy nagle byrzybral tylko 300g w 3 tyg, wtedy zalecone cotygodniowe wazenie no i.... najpierw (bedac tylko na piersi) przybral niecale 100g a po kolejnym tygodniu (dokarmiajac modyfikowanym) przybral 500g w tydzien! w ostatnim tygodniu przybral 200g na tydzien :tak:


habcia.... wczoraj w TV podawali ze dzieci ze żłobka beda szczepione na pneumokoki bezplatnie w Krakowie :tak:pisze o tym bo wiem ze Maksa chcesz wyslac do zlobka to chyba masz szanse na to dofinansowanie... Dotyczy ot także wczesniakow z Krakowa :tak:
Nas niestety nie :confused2::-(
 
Jasne, ze nie ma się co ścigać, Ja nienawidzę przechwalających się mamuś:-p
Mój Franek obracał sie dopiero jak miał 6 m-cy, a za to chwilę później już raczkował:-)
Helka znowu ciągle się obraca, co budzi ją w nocy. Nagle słyszę ryk a ona jest na drugim końcu łóżeczka przyciśnięta w poprzek do drabinek.

Cholera napiszcie mi jak przybierają Wasze maluchy. Wiem że ciągle piszecie ale chyba nie wszystko rejestruje:zawstydzona/y: Helka był dzisiaj u szczepienia i przybrała przez 6 tyg. tylko 460g, lekarka mówi że za mało ;/
Moj maly tez jeszcze sie nie przewraca,ale wcale sie tym nie przejmuje na poczatku bardzo panikowalam bo to wkoncu moje pierwsze dziecko ale w koncu dotarlo do mnie ze to nie jest wyscig i kazdy maluch ma swoj wlasny rytm:tak:
0017795676.gif
 
Podpowiedzcie mi.... jak poradzic soebi z zapchanym noskiem maluszka? :eek: mam w domu tylko sól fizjologiczna i gruszke od odciągniecia tego z noska, ale jeszcze nie uzywalam i boej sie zeby mu krzywdy nie zrobic...

Jak to... powinno sie zakropic kropke, kilka krople do noska i probowac wyciągnąc? Czy moze sie przy tym zakrztusic albo przydławić ?? :eek:
 
Nimfii-zakroplic i moment odczekaj:tak:Zakrztusic ;-)to sie dziecko moze nawet jak je czy lyka sline takze nie panikuj
 
reklama
Do góry