reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
Mi dolne mądrości wyrosły z 10 lat temu. Jeden na górze próbował się przebić i udało mu się tylko do połowy. I tak się zatrzymał. Dentyska od kilku lat mi mówi, że lada dzień już będzie, ale w to wątpię. A drugi górny wciąż jest pod skórą i tak już chyba zostanie.

Ale za to mam koleżankę, która w wieku 27 lat ma wciąż kilka zębów mlecznych. Trochę się jej chwieją, jakby zaraz miały wylecieć. A najlepsze jest to, że w ogóle nie ma zalążków zębów stałych. :eek:
 
Dziewczyny ale się cieszę!!! Już sie martwiłam że rozwój ruchowy mojego dziecka jakos wolno przebiega, a dziiaj leżąc na brzuszku i podpierajac sie na rączkach, na chwilę je wyprostowała i podniosła się:) No i co leży na pleckach to ciągnie glowę do przodu i płacze jak sie jej nie poda rąk do siedzenia. I w tej pozycji utrzymuje się ok 20 sekund, apotem się męczy i opada ze śmiechem na poduchę do tyłu. Moja kochana siłaczka:)
 
No ja też się nie chwaliłam, bo nie chciałam zapeszać. Ale Mila też już podnosi się do siadania. I wpada w ryk jak nikt jej nie pomaga :-D
 
Dziewczyny ale się cieszę!!! Już sie martwiłam że rozwój ruchowy mojego dziecka jakos wolno przebiega, a dziiaj leżąc na brzuszku i podpierajac sie na rączkach, na chwilę je wyprostowała i podniosła się:)

:-(Kurczę a moja Wikunia nie prostuje:no: Leżąc na brzuszku to tak jaby wogóle nie wiedziała do czego ma rączki i co może z nimi zrobić. A jak Kochane Wasze dzieciaczki, same zaczęły prostpwać rączki w łokciach i odpychać się, czy Wy jakoś im pomagałyście?:confused2:

2-WIKTORIA-17022009-7452.gif

 
Moja Ola przynajmniej od miesiąca tak robi, ale ją dużo kładę na brzucho tak co jakiś czas na parę minut, do siadania się bierze też od dawna i nawet siedzi sama jak za rączki trzymam ale ja jej nie pozwalam.
A dziś kolejna szczepionka i super , żadnych objawów ubocznych , świetne te skojarzone szczepionki.
Szczepiłyście na pneumokoki już??
 
antar hehe no i dobrze, że silna, duża, jeszcze oby mądra w przyszłości była ... :-D
Zuzia za to od kilku dni robi dziwaczne sztuczki ... np położona na brzuszku podnosi pupe do góry, a głowę chowa między rączki, wygląda to tak jakby chciała stanąć na głowie:rofl2: albo leżąc w łóżeczku łapie się jedną ręką szczebelka, przewraca się na boczek, łapie się drugą tylko, że pupy jakoś się jej nie chce skręcić i leżakuje taka wygięta jak sprężynka:-D
 

Załączniki

  • IMG_0039_1.jpg
    IMG_0039_1.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 64
Pbg-boska ta twoja mala:tak:Moja Luiza dzisiaj zaczela sie podnosic na lezaczku,tzn taki miala zamiar. Dziwgala sie i dzwigala i bach do tylu na plecki:-)
 
U nas Kalina ma całkiem inny tryb niż Wasze dzieci :)
Ona dopiero od 3 dni obraca się tak na serio z plecków na boczki (wcześniej też się obracała ale sporadycznie) i teraz cały dzień tak fika nogami, że jak leży to potrafi nogami obrócić się o 180 stopni (w sensie tak jak wskazówka zegara) :D
ale ani do siedzenia się nie bierze, nie obraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie :)
 
reklama
Do góry