reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

a moja Julka odkad odkryła ze sama moze sie obrocic z plecków na brzuszek to nie ulezy ani chwili na plecach tylko od razu fik na brzuszek i chyba zapomniala jak sie odwrócic spowrotem na plecy bo od kilku dni tego nie robi a jeszcze kilka dni temu fikala raz na brzuszek raz na plecki tak sie fajnie turlala :-) a jak ja trzymam na kolanach na półsiedzaco to cwaniara juz sama usiadzie i utrzyma sie ze 30 sek ale na to jej nie pozwalam za czesto bo chyba jeszcze za wczesnie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Larka Kalinka ma jeszcze czas, nie ma nawet 4 miesięcy. Moja ma prawie 5 a nie przewraca się ani na plecki ani na brzuszek ale intensywnie nad tym pracuje. Nie ma się co ścigac kto pierwszy bo to dzieci o tym decydują:tak:
Zosia tez podnosi pupę leżąc na brzuszku i wygląda jakby chciała raczkowac ale nie umie wtedy skoordynowac rąk. Ale dobrze, każdy ruch dziecka to cwiczenie mięśni.Im bardziej ruchliwe tym lepiej. Fajne jest takie oglądanie dziecka bo to ciekawsze niż telewizor, no i ja mojej kibicuje jak próbuje się obracac na plecki jak kibic piłki nożnej:)
 
dzieci mają tak, że dziś nic nie umieją a jutro tyle zmian że szok. Jurand jakiś czas temu nie umiał główki ciągnąć jak go za rączki podnosiłam do siedzenia, rano go ciągnę a jego głowa jak flak za nim, w południe :szok::szok::szok:, Jurand ciągnie główkę.
I też leń z niego, a może nie leń, może jeszcze ma czas też nie przewraca się na boki ani z brzuszka ani z plecków. Kilka razy mu się udało ale to było niekontrolowane. Będzie się wierciochał już niedługo :-D:-D:-D. Jak leży na brzuszku to obraca się wokół własne osi, no i zaczął latać, ręce i nogi w górze i bardzo śmiesznie to wygląda.
 
aga no za tydzień już mamy iść na szczepienie, zostanie jej tylko paskudna blizna.
W zasadzie to doktorka wypisała nam zaświadczenie z datą do przodu, ale czy do tego czasu się to całkiem wygoi to zobaczymy. Ropa nadal jest, ale już baaardzo mało w porównaniu z tym co wcześniej było :)
antar masz całkowitą rację :) i ja też uwielbiam patrzeć na moją małą co ona tam kombinuje czasem z tymi rączkami i nóżkami :)
 
Jasne, ze nie ma się co ścigać, Ja nienawidzę przechwalających się mamuś:-p
Mój Franek obracał sie dopiero jak miał 6 m-cy, a za to chwilę później już raczkował:-)
Helka znowu ciągle się obraca, co budzi ją w nocy. Nagle słyszę ryk a ona jest na drugim końcu łóżeczka przyciśnięta w poprzek do drabinek.

Cholera napiszcie mi jak przybierają Wasze maluchy. Wiem że ciągle piszecie ale chyba nie wszystko rejestruje:zawstydzona/y: Helka był dzisiaj u szczepienia i przybrała przez 6 tyg. tylko 460g, lekarka mówi że za mało ;/
 
U nas Kalina ma całkiem inny tryb niż Wasze dzieci :)
Ona dopiero od 3 dni obraca się tak na serio z plecków na boczki (wcześniej też się obracała ale sporadycznie) i teraz cały dzień tak fika nogami, że jak leży to potrafi nogami obrócić się o 180 stopni (w sensie tak jak wskazówka zegara) :D
ale ani do siedzenia się nie bierze, nie obraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie :)

Jaki tam inny ;-).. u mnie Kaja nie obraca sie jeszcze na boczki ani z brzuszka na plecki itd. ..jedyne to od dwoch tyg. bardzo chce siedziec ...jak ja zlapie za nadgarstki to od razu buch ...do gory :-D... a nogami tez fika i w nocy jak sie obudzi do karmienia ..to ona jest na rowni z przewijakiem ...po prostu winduje mi na dol :-D:laugh2::-D... Larkaa przeciez nasze bobaski jeszcze nie maja 4 miesiecy ....bynajmniej moja bedzie miala dopiero 18-stego czerwca ;-)....
ja tam sie nie martwie i tak wiem ze wszystko zacznie robic :rofl2::-D.. a u dzieci ...2 tyg. w ta czy w tamta to jest ogromna roznica :-):-):-)

oooo za to Kajka jak mam wscieka to robi mostki jak baletnica heheheeh
 
Ostatnia edycja:
To i ja się pochwalę. U nas też postępy: Karol utrzymuje głowę jak się go bierze za przedramiona do przodu. No i od wczoraj przekręca się z plecków na bok. Ostatnio to mnie nieźle zadziwia. Jak wcześniej walczyliśmy, żeby przekręcał główkę w lewą stronę, której tak nie lubił, to protestował. A teraz to jego ulubiona strona.:-D
Jak leży na macie to tak się wierci, że zsuwa się z niej na podłogę.:-)
Genialne te nasze dzieciaczki !!!!
W końcu to lutowe dzieciaczki:-)
 
reklama
Dziewczyny jak myślicie powinnam iść do lekarza?
Młoda zawsze robiła kupki rzadziej, raz na 2-3 dni, sporadycznie dłużej, czasami 2 dziennie, ale to rzadko.
A tymczasem przedwczoraj zrobiła jedną wieczorem
wczoraj cztery
i dziś już dwie
rzadka jest, ale ona zawsze rzadkie robi
zaobserwowałem też śluz
poczekać jeszcze czy iść do lekarza?
Temperatury nie ma, czuje się dobrze.
 
Do góry