reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

mam pytanie, czy jeśli zaczynają wychodzić ząbki to na dziąsłach widać ich kształt?

Aga ..widac je chyba dopiero wtedy kiedy sa naprawde tuz pod dziaselkiem ...ja u Kuby znalazlam w ten sposob....
codziennie pukalam lyzeczka od herbaty( kiedy czulam ze lada dzien wylezie) i wreszczie bylo ... STUK ,STUK :-):-D...i zabek byl na wierzchu :-D:-D.. Kuba mial 6 miesiecy ...:-p
 
reklama
Popieram:tak::tak::tak:
0017795676.gif

:tak::tak::tak::tak:ja tez
 
czyli jak u juranda na dziąsłach rysuje się kształt zębów to oznacza, że zęby tuż tuż ??


wydaje mi sie ze jak zabki sa blizko to widac białe ślady tuz pod dziąselkami :tak:ja sprawdzam stan zabkow wkladajac paluszek do buzi i przesuwaac nim po dziaslach... jak na razie twardsze dziąsla czuje tylko przy kłach :sorry::rofl2:
 
aga u nas ząbki widać już ponad miesiąc :) na dziąsłąch są dwie białe kreseczki.
Pokazywaliśmy je naszej pediatrze, czy to już to ona dotykała ich i powedziała, że są jeszcze mięciutkie także jeszcze troszkę zanim wyjdą :) nawet jak ich dotykamy to czuć dokładnie ich kształt i brzegi :D

także nie sugeruj się tym, że już je widać, bo to różnie jest :D
 
Ja przez chwile myslalam ze u nas tez zaczyna sie zabkowanie bo wszystko na to wskazywalo maly bardzo sie slinil, byl niespokojny,ciagle wkladal raczki do buzi i goraczkowal Jednak gdy sprawdzam jego dziaselka jeszcze nic tam nie czuje ale na nas tez w koncu przyjdzie kolej:-D:-D:-D
0017795676.gif
 
ja się na tym nie znam i dla mnie sprawdzanie czy są twarde to nie to. Dla mnie mogą być twarde a dla fachowca są miękkie. Zobaczyłam tylko to co napisałam. A jak dla mnie to zęby może mieć dopiero za pół roku.
 
to podobno genetyczne
Ja się już szykuje, ze Kalina zęby będzie mieć po mnie. Mama mi opowiadała, że bardzo długo zębów nie miałam, nie mogły się przebić w ogóle i już miałam na zabieg jechać nacinania dziąseł, kiedy około roczku przebiły się same :)
A do dziś to w ogóle nie mam ani jednego zęba mądrości nawet, wszystko takie opóźnione do granic możliwości ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
kurde Kalina ma dziś biegunke, pierwszy raz poszła woda przez niekapek, ale ciężko było. Coś tam wypiła (kilkanaście kropli chyba :D), a potem był ryk :D
 
Do góry