reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

ja mam pytanie do doświadczonych mam:
da się zrobić tak, żeby dziecku nigdy butelki nie podać?
w sensie...nie wiem, karmić do roku piersią, a potem zastąpić mleko kaszkami, serkami, jogurtami?
 
reklama
ja mam pytanie do doświadczonych mam:
da się zrobić tak, żeby dziecku nigdy butelki nie podać?
w sensie...nie wiem, karmić do roku piersią, a potem zastąpić mleko kaszkami, serkami, jogurtami?
Jasne,ze sie da:tak:;-)Kaszki mozesz podawac juz w 5-6 miesiacu lyzeczka a picie tez lyzeczka jezeli na niekapek za wczesnie.Zreszta jezeli bedzie Kalinka jadla z piersi to nie musisz jej przeciez tak przepajac mocno.Jezeli chodzi o niekapek to musisz powalczyc a moze malutka zalapie,bo jak zalapie raz to juz z gorki:tak:;-)Fajne sa tez bidony z rurka,ale to jednak dla starszych dzieci.
 
labudka nie wiem do końca, co wiem na pewno, w połowie jedzenia Jurand musi odbić i jak mu się nie odbije porządnie to nie chce jeść dalej i zaczyna się cyrk. Coraz mniej tych cyrków i chyba jeszcze jedna rzecz, przed karmieniem nie zabawiać dziecka, ale tego nie jestem pewna. Teściowa dziś rano Juranda zabawiała i mały gnojek nie chciał jeść zjadł po 1,5h od wstania i to na raty, przez 1h go karmiłam. Ostatnie 50ml wciągnął jak szedł spać. Po 4h od rozpoczęcia pierwszego karmienia, zaczął być marudny i nie miał go kto zabawiać, bo ja robiłam jedzenie a wcześniej myłam smoki, i zjadł butle w kilka chwil. No ale to wszystko moje wymysły może któraś z mam doświadczonych będzie coś lepiej wiedziała, a twoja teściowa ma dużo racji, bo ja Juranda z zbawiając mogę przetrzymać nawet 5h i wtedy je szybko i 200 czasem to za mało. CZasem te teściowe mają racje :-D:-D:-D
 
larkaa da się!!!!!!!! Kacperek nigdy nie wziął butelki, karmiłam go cycem, potem szybko nauczył sie pić z niekapka a jedzonko łyżeczką. jak miał dwa latka to popił z butelki ale to bardziej z ciekawości zobaczyć jak to jest niż z potrzeby
 
okej! Dzięki kochane!!! :D
Bo ja tak dużo czytam i opracowuje te swoje strategie, w książce piszą wszędzie, że jak się da to nie używać butelek w ogóle, ale chciałam wiedzieć jak to w praktyce wygląda, żeby się nie okazało, że wymyśliłam sobie jakiś kosmos :)

ja czekam na upał jakiś i strasznie jestem ciekawa czy młoda pociągnie kilka łyków wody z niekapka na próbę :D
 
hehehe pamiętam, a co ja myślałam a za te myśli to mi jest wstyd i przykro do dnia dzisiejszego, że tak mogłam myśleć

aga nie ma co sie wstydzic ...kazda z nas tak naprawde miala rozne dni ..jedne mniej.... drugie wiecej ..ja tez przez kolki bylam wyczerpana psychicznie ...a teraz jak Kaja zasypia o 20-stej to ja juz o 22 za nia tesknie :-D:-D:-D i mam ochote ja wycalowac w lozeczku jak spi ..oooo taka mam teraz palemke :-p;-):-)
 
reklama
Szczerze mowiac to mam juz dosc cycolenia.


A ja uwielbiam karmić piersią:) Mam nadzieję ze bede mogla to robić jeszcze długo, dlugo:tak:Najlepiej by bylo jakbym dala rade utrzymać Matiego na piersi do konca 6 miesiąca-zobaczymy:)
Maly co prawda ostatnio coś się burzy przy jedzeniu, czasem przygryza mi sutek ale i tak uwielbiam:) Niesamowicie mnie wzrusza jak widzę tą malą glówkę i usteczka przy mojej piersi:-)
 
Do góry