reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Kamylka, ale jak ja nacisnę cyca to leci jak z fontanny:angry:Nie wiem dlaczego ona wypuszcza brodawkę!!! Może dlatego, że ona mi się chowa do środka i jest taka bardzo sflaczała:-(Mała tylko się denerwuje.

Kasha pewnie teraz juz za późno ale mojej koleżance przy płaskich brodawkach pomogły nakładki do karmienia , może spróbuj?? i może za rzadko przystawiasz do piersi? 3-4 godziny to duży odstęp , moja mała czasem jest głodna i chce cycusia co 2 godziny, zwłaszcza jak śpi długo w nocy...noi podawanie piersi pomimo tego że mała spi ci w nocy -powoduję większą laktacje

od kilku dni spi moja słodycz do 6 rano...szok!! ale wyspać się można.....
 
reklama
Kamylka, ale jak ja nacisnę cyca to leci jak z fontanny:angry:Nie wiem dlaczego ona wypuszcza brodawkę!!! Może dlatego, że ona mi się chowa do środka i jest taka bardzo sflaczała:-(Mała tylko się denerwuje.
Może weź małą do odbicia za kazdym razem gdy zaczyna szarpać pierś. U nas było podobnie, ale chodziło o to, że na poczatku mleko leci szybko i mała nie musi się wysilać przy ssaniu a później musi ssać mocniej a nie chce jej się. Gdy ją zabierałam od cycusia i brałam do odbicia to ona jakby zapominała, ze wczesniej leciało szybko i później już spokojnie ssała.
Często też musi jej sie po prostu odbić by komfortowo mogła ssać dalej.
 
J dla nas zbawieniem był kocyk :tak: Weronisia dłużej poleży na brzuszku i lepiej podnosi główkę. Jednak ostatnio ze względu na piękną pogodę, praktycznie całe dnie jesteśmy na dworze i nie kładłam parę dni na brzuszku. Wczoraj gdy ją położyłam na płaskim, po prostu leżała i ani myślała podnieść główkę :sorry: Za to gdy jest w pozycji pionowej, to główkę trzyma sztywno. Poza tym, gdy noszę ją i jej plecki dotykają mojej klatki piersiowej, to główka już nie leży, tylko ją trzyma, a dodatkowo spina brzuch i odrywa się pleckami ode mnie. Wygląda to tak, że w końcu siedzi mi na ręce :tak: A i jeszcze ortopeda powiedział, żeby dziecku przyciskać pupę do podłoża gdy leży na brzuszku, wtedy cały wysiłek idzie w kierunku główki a nie pupy.
no własnie moja Zoska tez fajnie trzyma głowke w pozycji pionowej i jak ja trzymam to sie nawet do siadania podnosi. Nie znosi lezenia na brzuchu i zadko na nim ja kładlismy, dlatogo słabo podnosi główke:-(A ten zwiniety kocyk to ma byc pod rączkami , czy pod klatka piersiowa:baffled:?
 
kasha28 też myślę że za rzadko ją przystawiasz do cyca spróbój częściej i tak jak pisze samaola bierz do odbicia i od nowa do cyca ja jeszcze sprawdzałam czy się nie zesikał bo jak miał mokro to tak samo robił
 
acha zauważyłam ,że mój Niko wypycha języczek tak jak by coś wypluwał zajrzałam mu do buzi a on ma na dziąsełku jedną białą plamkę i jak pomacałam to taka twarda jakby to był ząbek :szok: czy to możliwe?:confused2:
 
jolek slyszalam ze czasami dzieciom wyrastaja zabki tak wczesnie :happy:

a Maja zlapala katarek :wściekła/y:narazie radzimy sobie Sterimarem i az tak nie jest tragicznie bo nie ma zapchanego noska ale najgorzej bedzie w nocy no i troszeczke marudna jest :baffled:
 
dziewczyny a ja mam pytanie
jak wyglądają blizny po szczepionkach tych szpitalnych na ramieniu?
bo moja mała ma taką wielką bordową gulę (jakieś duże opuchnięcie chyba) i się zastanawiam czy aby ona nie powinna zniknąć? ;/
 
reklama
Do góry