reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
Naprawdę to musi być wyczyn urodzić tak dużą dzidzię. Kuzynowi męża wczoraj urodziła się dziewczynka przez cc. Waży 2300 takie maleństwo mimo, że urodziła się idealnie w terminie:szok:
 
Mojej sąsiadce z kolei z USG wychodzilo, ze urodzi miesiac wczesniej. a urodzila w terminie, dziecko mialo wazyc 5 kg, a wazylo 4.
 
Ja się modlę by pozwolili rodzic mi siłami natury. Wiem że na karowej, tam gdzie chcę rodzic, zabraniają rodzic sn powyżej 4 kilo, a moja mama rodziła normalnie i nie wspomina tego jako traumy.Rękami i nogami zapieram się przed cc, nienawidzę bólu po operacji, poza tym pierwsze dziecko chcę przeżyc tak jak należy.
Dziewczyny czy waga dziecka idzie w parze z rozwojem, to znaczy czy płuca też na przykład się rozwinęły?
 
Antar, mnie się wydaje, że waga nie ma nic wspólnego z rozwojem np. płuc. Rodzą się dzieci bardzo malutkie, w terminie i są tak samo rozwinięte jak te duże. Zapytaj lekarza o to, bo może jest inaczej.
I chyba czasem bardzo duże dziecko jest lepiej urodzić prze cc, uniknie się wtedy złamanago obojczyka, wykrzywionych nóżek.
 
Dziewczyny czy waga dziecka idzie w parze z rozwojem, to znaczy czy płuca też na przykład się rozwinęły?

Ja na ostatniej wizycie wlasnie pytalam ginki jak to jest, bo mi Bartek wyprzedza termin o jakis tydzien, ale powiedziala mi, ze to wcale nie oznacza, ze urodze wczesniej, po prostu dziecko bedzie duze, bo waga, a rozwoj to co innego. Wage okresla sie na podstawie wymiarow dzidzi. Pluca rozwijaja sie chyba w 34 tygodniu.

Antar faktycznie duza ta Twoja dzidzia :tak: no ale ma po kim :))
 
Dziewczyny gdzieś na forum ktos napisał normy wymiarów w określonych tygodniach ciązy, ale nie chodzi o wagę tylko te skróty bpd,hc itd. Pamiętacie gdzie to było?
 
Ale Antar,jaku Ciebie jest juz prawie 32 tydzien to pluca sa rozwiniete,bo to po 31-ym nastepuje.
Ja urodzilam Marcela w 33 i wazyl 2400,takze byl naprawde duzy jak na swoj tydzien.
 
reklama
DZIECKO Około 36.-37. tygodnia ciąży w pełni rozwijają się płuca dziecka. Dziecko nadal rośnie, przybiera na wadze i zwiększa swoją długość.

Kalendarz ciąży

Po 37. tygodniu ciąży większość dzieci ma wystarczająco dojrzałe narządy i układy wewnętrzne, co umożliwia samodzielne życie poza organizmem matki. Dlatego też ciążę po 37. tygodniu określa się jako donoszoną.
 
Do góry