reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Kraf jezeli by bylo cos nie tak, mysle, ze lekarz by cos powiedzial. Tu chyba nie chodzi o dokladny wymiar, a zaleznosci pomiedzy poszczegolnymi pomiarami . Ja znalazlam cos takiego:
normy dla wspólczynników:
BPD/OFD 70-86%
FL/BPD 71-87%
HC/AC 114-131%
FL/AC 20-24%
Niewielkie odstepstwa sa dopuszczalne, bo dzidzia sie ciagle rozwija, a i wezmy pod uwage granice bledu.
 
reklama
Kraf, takie rozbieżności są normalne. Te wszystkie wymiary są +/- 3 tyg, nie ma się czym przejmować.
Krystynka, duże dziewczynki też sie zdarzają, ja miałam ponad 4kg jak się urodziłam.
 
Wczoraj byłam na usg no i w 29t4d Krzychu waży 1340g. inne wymiary to"
BPD 79mm - 32w0d
HC 279mm - 30w4d
FL 54mm - 28w6d
AC 244mm - 28w5d
martwią mnie te rozbieżności w pomiarach odpowiadające tygodniom. no bo to prawie 3 tyg różnicy w niektórych pomiarach :/
Ja mam niestety to samo,ale w druga strone.
Ostatnia @ mialam 05.05 ale z usg wynika,jakby byla 20.05.Problem w tym,ze na ostatnim usg znow urosla za malo ,data porodu wedlug rozmiarow usg przesunela sie z 24 luty na 01.03.Jak bylam w Polsce to robilam sobie takie prenatalne usg(mimo ze juz po termnie miarodajnym),ale wsio wyszlo ok.Teraz znow wyszlo,ze jest mniejsza.Lekarka mowi,ze tak bywa,ale mnie to nie pociesza i sie martwie.
 
Kamylka nie martw się po co się zadręczać. tak przecież się zdarza a te wymiary to przecież tak orienatcyjnie wyznaczają tydzień, skoro lekarka m ói że jest ok to myśl pozytywnie
 
No ja staram sie myslec pozytywnie bo tak to bym oszalala,ale troche jestem zaskoczona,bo jeszzce tak nie mialam zeby taka roznica byla:-(
 
reklama
Dziewczyny nie uwierzycie, ale moja malutka Zosia dzisiaij w 31 tygodniu waży 2200 kg i termin porodu mi się przesunął na 11 stycznia!!! Wzystkie pomiary wychodzą na ciążę 34 tydzień. Nie mam cukrzycy, ale mój mąz to 2 metrowy facet, a ja sama wazyłam przy porodzie 5200. Jestem cała roztrzęsiona z tych emocji...
 
Do góry