reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

O czym świadczy żółto-zielona kupa?? Czy to coś niepokojącego?? Pierwszy raz się nam taka zdarzyła..Karmię Małą NANem a czytałam, że po nim dużo dzieci robie zielone kupki..jak myślicie?? jest się czym martwić??
 
reklama
A od czego mogą być zielone kupki przy karmieniu piersią?Zoska pare dni takie robi.A jem cały czas to samo.
Mała też czasami zezuje i własnie dzisiaj po obejrzeniu tego programu troche się uspokoiłam
 
Kamylka, Habcia dziecko zezowac może spokojnie do roku. :tak: Niektórzy okuliści mówią nawet, że do dwóch. Inga nosi okularki odkąd skończyła 1,5 roczku własnie przez zeza. :baffled: W okularkach nie zezuje wcale, ale jak się je zdejmie to zaraz jej oko jedzie do środka.

Co do zielonych kupek to na ulotce informacyjnej o kupkach dziecięcych było napisane, że jak sie od czasu do czasu zdarzy to nie cstrasznego, ale jak się to dłużej utrzymuje to trzeba do lekarza z tym.
 
Kamylka, Habcia dziecko zezowac może spokojnie do roku. :tak: Niektórzy okuliści mówią nawet, że do dwóch. Inga nosi okularki odkąd skończyła 1,5 roczku własnie przez zeza. :baffled: W okularkach nie zezuje wcale, ale jak się je zdejmie to zaraz jej oko jedzie do środka.

.
Tak ja wiem o tym ze dzieci moga dlugo zezowac tylko ze Luizie lewa spojowka tak jakby zatrzymuje sie w polowie jak patrzy w lewo a jak robi zeza to juz wogole to dziwnie wyglada.Teoretycznie powinna ta spojowka isc do konca koncika oka a tak nie jest.
Ja wiem ze zez to normalne .Nie wiem czy dobrze tlumacze to co zaobserwowalam u malej:-(
 
A czy jeszcze komuś nie odpadł kikut pępowiny?????? Bo u nas to cholerstwo się trzyma ciągle ;/
Wiem co czujesz :tak:Nam też nie chciał odpaść. Też czekałam ponad 3 tygodnie! Już lada dzień kochana i już go nie będzie. Cierpliwości :-)
Lajfik - pomidory wprowadzilam, ale tak na spokojnie. nie przesadzam z ilością. Papryki na razie się boję :-p
Larkaa - orzechy MOGĄ ale nie muszą uczulać. Nie rezygnuj z postanowienia o eliminacji nabiału.

ehh czytałam wątek kilka godzin temu i nie pamiętam co kto pisał. Ogólnie:
Moja Milka też charczy. A właściwie brzmi to jak pochrumkiwanie prosiaczka :-D Ale zabronili mi czegokolwiek wlewania do noska w celu eliminacji tego dźwięku. :rofl2:
reszty nie pamiętam :(
 
Cześć Dziewczyny.
W nocy Daniel spał od 21 do 3.30 :szok: pewnie jeszcze by pospał, ale już się zestresowałam i obudziłam go na karmieni:tak: po karmieniu pospał jeszcze do 7.
Jestem w szoku, że tyle czasu przespał, chociaż dzięki temu ja troszke lepiej się czuje:-)
Dziewczyny powiedzcie mi czy szczepiłyścei swoje dzieciaczki na rota wirus?
O 12 idziemy na szczepienia i nie wiem czy brac tą szczepionke, podobno moze nie ochronić dziecka przed wirusem :confused:
 
Cześć Dziewczyny.
W nocy Daniel spał od 21 do 3.30 :szok: pewnie jeszcze by pospał, ale już się zestresowałam i obudziłam go na karmieni:tak: po karmieniu pospał jeszcze do 7.
Jestem w szoku, że tyle czasu przespał, chociaż dzięki temu ja troszke lepiej się czuje:-)
Dziewczyny powiedzcie mi czy szczepiłyścei swoje dzieciaczki na rota wirus?
O 12 idziemy na szczepienia i nie wiem czy brac tą szczepionke, podobno moze nie ochronić dziecka przed wirusem :confused:

zupelnie nie uchroni, ale moze lepiej znosic rota...
 
O czym świadczy żółto-zielona kupa?? Czy to coś niepokojącego?? Pierwszy raz się nam taka zdarzyła..Karmię Małą NANem a czytałam, że po nim dużo dzieci robie zielone kupki..jak myślicie?? jest się czym martwić??
nan jest wzbogacany zelazem i to moze byc od tego:) moja Zoska tez robi zielone kupy ale nas lekarz uprzedził, ze po tym mleku ktore pije takie własnie bedzie robic:tak:
 
Oooo, to może moja ma kupki takie nieciekawe, bo ja cały czas żelazo w tabletkach biorę. :confused: Chyba przestanę na 3 dni, zobaczę czy jest jakaś zmiana. :blink:
 
reklama
Witajcie,
W pon. byliśmy na pierwszej wizycie w przychodni. Nasz Jędrek skończył akurat 5 tygodni i zaczął pokaszliwać.
Przy okazji postanowiliśmy go zważyć, wcześniej przychodziła położna i mówiła że nie ma takiej potrzeby bo na jej oko (staż 35 letni) mały przybiera na wadze idealnie.
Byliśmy w ogromnym szoku jak okazało się że waży 4,065kg, przy wypisie ze szpitala ważył 3,900.
Dostaliśmy skierowanie na badanie krwi i moczu, pojechaliśmy również do poradni laktacyjnej, gdzie kazano nam dokarmiać małego sztucznym mlekiem przez tą rureczkę.
Badania wyszły dobre.
Wypija teraz 200ml mleczka w ciągu dnia i od wtorku do wczoraj przybrał na wadze tyle co przez 5 tygodni...:szok:
kamień spadł mi z serca ...a to wszysko przez położną która wmówiła mi że nie ma czym się martwić:-( mały ył grzeczny, pięknie spał nic nie przemawiało za tym, że jest głodny...
A Wasze maluchy pięknie przybierają na wadze!! gratuluje i bardzo zazdroszczę:-D my odrabiamy straty.

Za tydzien mamy szczepienie. Wybieralismy miedzy rota a pneumo. Pediatra polecił pneumo ze względu na groźniejsze powikłania i groźniejsze choroby.
Szczepimy więc bezpłatnymi, które są podobno identyczne jak te 5w1 i na pneumo.
 
Do góry