reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

elunia r. to taki kryzys przechodzisz pewnie ;-) bedzie lepiej jak sie wam rytm dnia unormuje... ja juz teraz jestem w stanie zaplanowac zajecia domowe, bo wiem kiedy Maciek spi, a kiedy chce sie bawic :tak: No a calkiem niedawno tez brakowalo mi sil - zwlaszcza przy wzdeciach, jak nie wiedzialam jak mu pomoc :baffled:

Martussa82 ja dopiero kilka dni temu nauczylam sie przekladac malego przez ramie tak zeby mu sie ladnie odbijalo :tak: a tak to caly czas ulewal i jak go kladlam denerwowal sie bo mu jedzenie wracalo do buzi :crazy:
Teraz chwytam go pod paszki trzymajac glowe i podnosze przekladajac przez ramie. Mniej wiecej jak na zdjeciu tylko ze obie lapki mu przekladam przez ramie... Potem poklepuje i masuje plecki... 5min i sie odbije :-)
 

Załączniki

  • DSCN0234.jpg
    DSCN0234.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 29
reklama
antar
Bobosklep.pl - sklep dla dzieci, zabawki, artykuły dla dzieci, wózki dziecięce, zabawki dla dzieci...
Akcesoria specjalistyczne
mnie na sr o tym mowili i juz mialam dosc sluchania o tych rewelacyjnych metodach :-p
ale fakt faktem jesli ktos ma problem to Medela oferuje bardzo fajne rozwiazania. Ja mam od nich laktator i jestem zadowolona :tak: ma regulacje sily ssania i ponoc jest jedynym na rynku ktory odworowuje odruch ssania dziecka :dry: nie wiem ile w tym prawdy ale jak dla mnie super!

habcia Maks sie urodzil przed czasem? moze dlatego mniej na was reaguje bo czytalam gdzies ze dzieciaki urodzone w terminie szyciej to wszystko łapia, ale tak czy inaczej na pewno lada dzien maly sie wykarze :tak: Maciek tez czasem robi takie akcje ze chce jesc co godzine :tak: ale to najczesciej gdy ma wzdecia i samo ssanie cyca mu pomaga i przynosi ulge... no a jak sie przejada to znow ma problemy z brzuszkiem i tak wkolo:wściekła/y: moze on sie juz tak przezwyczail do jedzenia ze chce coraz wiecej :-p
 
aga to mleko to zapewne bebilon comfort, słyszałam ze jest skuteczne ale i drogie. A moze powinnas isc do lekarza, zeby przepisal Jurandowi mleko na recepte. Moja Zosia pije bebilon pepti, ono tez ma obnizona zawartosc laktozy. Na opakowaniu pisze, ze mleko to stosuje sie przy alergii na białka, czesciowej nietolerancji laktozy, kolkach. Na recepte kosztuje 11 zł za opakowania. Tez nie jest najsmaczniejsze ale Zoska chetnie je pije:-)
 
Aga,fajnie ze lepiej z synkiem:tak:Tak trzymac;-)
Antar-ja chyba kedys na stronie medeli jak odciagacz zamawialam,czytalam o tym systemie ale niestety on chyba jest malo"uzywany",moze na innych forach poszukaj;-).
Habcia
moja Luiza tez non stop glodna ,tez czesto je i je,ale ja juz wole zeby jadla niz zeby sie martwic ze nie je.To z czasem minie;-),beda wieksze przerwy:tak:
 
dodam jeszcze, ze po kazdym karmieniu Maks ma kolki. Niewiem co teraz w niego wstapilo. Od 3 dni niewiem co sie z nim dzieje :( albo placze z glodu, albo przez kolki, duzo oddaje gazow i przy tym strasznie placze.
 
Cześć Mamuśki,

ale naskrobałyście...

aga -cieszę się razem z Tobą. Mam nadzieję, że będzie to długotrwały efekt. Podobno z tymi mieszankami tak jest, że trzeba próbować aż trafi się na takie co przypasuje dziecku.
Lajfik - w ciągu dnia to ja mam super sytuację. Mały zje, poogląda świat i pięknie zasypia. 2 h spokoju i znów jedzenie itd. Ale noce to już inna historia, potrafi nie spać 2-3 a nawet 4 h mimo, że nic mu nie jest. Co ja mam zrobić. Jest cichutko, ciemno, ja mówię delikatnie, staram się nie rozbudzać go i dupa !!! eh liczę, że to się zmieni i moje dziecko zrozumie kiedy jest dzień a kiedy noc.
elunia r - wszystkie mamy chwile, kiedy brakuje sił, chwile zwątpienia. Musimy to po prostu przetrwać.
Martussa, nie wiem już dokładnie, która z dziewczyn pisała o super sposobie na odbijanie - trzeba położyć malucha na chwilę na jednym boczku i na drugim a następnie wziąć do pozycji pionowej. U nas się super sprawdza, bo Karol potrzebował b.dużo czasu na odbijanie.
Habcia, dobrze, że mąż będzie ci teraz więcej pomagał w domu i pamiętaj, że nie jesteś robotem i masz prawo do odpoczynku. A twój Maksio to łasuch jeden, przydałby ci się jeszcze jeden cycuś:-)
 
kasikk wiem, że pepti na receptę kosztuje parę złotych i zamierzam tak zrobić, ale nie chciałam czekać na wizyty lekarskie i chciałam spróbować czy mu pomoże.
elwis_m powiedziano mi że mogę, więc bym tak robiła, ale już całe szczęście nie muszę:-):-):-)
 
dodam jeszcze, ze po kazdym karmieniu Maks ma kolki. Niewiem co teraz w niego wstapilo. Od 3 dni niewiem co sie z nim dzieje :( albo placze z glodu, albo przez kolki, duzo oddaje gazow i przy tym strasznie placze.


Habcia przypomnij sobie co jadłaś ostatnio. Może coś nowego ?
Ja dzięki temu już wiem, że na razie banany odpadają.
 
reklama
Do góry