reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

elwis_mja malemu dzisiaj nie dalam do jenego karmienia SS i w miare bylo spokojnie ale obudzil sie ze strasznym placzem i prezeniem.Teraz tez dostal kropelki zrobil kupke i spi co prawda nie spokojnie budzi sie co chiwlke.Jrmu pomaga jak go poloze bez pampersa fila nozkami i z reguly robi kupke albo purka.

Moj Oli tez rano nie spi dzisiaj od 3 jak obudzil sie na jedzonko ciezko ze spaniem usypial mi na rekach i zaraz pobudka prezyl sie cisnal :-(

Lekarz mi powiedzial ze jak dziecko sie meczy cisnie to posmarowac mu odbyt delikatnie wazelina .Bo dziecko jak placze napina sie i co za tym idzie zaciska odbyt dlatego ciezko mu zrobic purki czy kupke .Nie probowalam tego bo musze kupic wazeline .Takie pomoce zostawiam na kryzysowe sytuacje :dry:


lajfikTutaj u mnie mowi sie ze pierwsza kapiel jak dziecku odpadnie pepek.A nastepna raz w tyg i do tego raz w tyg obmywanie maluszka .Dodam ze bedz zadnych srodkow do mycia sama woda.Po porodzie tez dzieci tu nie myja.
 
reklama
lajfikTutaj u mnie mowi sie ze pierwsza kapiel jak dziecku odpadnie pepek.A nastepna raz w tyg i do tego raz w tyg obmywanie maluszka .Dodam ze bedz zadnych srodkow do mycia sama woda.Po porodzie tez dzieci tu nie myja.

:szok::szok: to chyba przegięcie .... to jak ardzeshikowej odpadł po trzech tyg. to co miała by niby nie kapać jej :-D:-D:-D
Po porodzie u mnie tez nie kąpali ..ale raz w tyg. to za mało ..jak na mój gust ...widzisz co kraj to inny obyczaj ;-)...
 
...

lajfikTutaj u mnie mowi sie ze pierwsza kapiel jak dziecku odpadnie pepek.A nastepna raz w tyg i do tego raz w tyg obmywanie maluszka .Dodam ze bedz zadnych srodkow do mycia sama woda.Po porodzie tez dzieci tu nie myja.

a to ciekawe.... :-)
ja zazwyczaj kąpię codziennie, chyba że mała przesypia porę mycia, albo wrócimy skądś późno, albo zwyczajnie nia mam na to siły. po kąpieli dzieci lepiej śpią i staram się to jednak robić. poza tym Gabi lubi się kąpać, pięknie się uśmiecha i absolutnie nie płacze :-):-):-)
 
Widzę, że nie tylko ja miałam ciężką noc. Chyba te nasze lutowe dzieciaczki się zmówiły.
My po wizycie u pediatry, Karol waży 2860 g w porównaniu do zeszłego tygodnia przybrał 200 g.
 
a to ciekawe.... :-)
ja zazwyczaj kąpię codziennie, chyba że mała przesypia porę mycia, albo wrócimy skądś późno, albo zwyczajnie nia mam na to siły. po kąpieli dzieci lepiej śpią i staram się to jednak robić. poza tym Gabi lubi się kąpać, pięknie się uśmiecha i absolutnie nie płacze :-):-):-)
Elwisku ..od kiedy Gabinka się śmieje?
 
Elwisku, ale fajnie, że Gabi się śmieje. Ja nie mogę się doczekać pierwszych prawdziwych uśmiechów.
Ja kąpie codziennie, nawet nie dlatego, że dziecko jest spocone itp. tylko chcę żeby mała nauczyła się szybko, że kąpiel potem karmienie, a potem spaciu. Właściwie od kąpieli dzieci jest mąż, a ja umywam ręce od tego:-D ewentualnie zdjęcia robię:-p
 
czarnamegi dobry sposob z ta wazelinka. Ja jak przewijam Maksa to bardzo dokladnie smaruje mu odbyt i wlasnie czesto w tym momencie tryska mu kupka i musze ponownie zmieniać pampersa :) Dziwilam się skad to sie bierze, teraz juz wiem. NAprawde takie smarowanie odbytu baaardzo pomaga przy wyproznianiu :)

Elwisku to super, ze Twoje niunka juz sie usmiecha swiadomie. Ja tez z niecierpliwoscia czekam na ten moment. Caly czas sie usmiecham do niego, zeby zrobil to samo, ale puki co nie wychodzi :)
 
no dokladnie co kraj to inny obyczaj :)Mowia tutaj ze takie dziecie sie nie spoci zeby je czesto kapac bo niby czym.A pepka niczym nie kaza przemywac i moze to jest racja mojemu pepuszek odpadl dokladnie po tygodniu :tak:
 
reklama
może coś w powietrzu jest, że te maluchy tak słabo śpią.
moja padła ok 14 i śpi, co jakiś czas mruczy, kwęka, stęka.
mam dziś to samo :rofl2: ale sama nie najlepiej w nocy mogłam spać i dziś też do południa wisielczy humor miałam ... Wstyd bo z tej okazji na spacer nawet nie ruszyłyśmy :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: może dlatego, że M w ten weekend zamiast do nas to na uczelnie jedzie i zobaczymy się dopiero w niedzielę i to tylko kilka godzin :-(
 
Do góry