reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Dziewczyny czu na usg tych stawów daje skierowanie ortopeda? Bo mam wrażenie że powinnam szybko zmienic przychodnie bo po pierwsze pediatra konował dał mi skierowanie tylko do ortopedy, i to na za dwa miesiące dopiero, a ortopeda TO PEWNIE NIE ZROBI OD RĘKI USG
Antar,trzeba isc jak najszyciej ,bo gdyby ewentualnie(tfu,tfu,tfu,odpukac) cos bylo nie tak to im wczesniej wada wykryta tym krotsza rehabilitacja a trwa ona tyle ile dziecko ma miesiecy razy 2,takze niech ta lekarka daje teraz a nie w kulki leci.:tak:

http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79369,1396380.html

poczytaj sobie.
 
reklama
Antar, zmieniaj pediatrę. Ten jakiś niepoważny jest!!!
pgb, Helenka nie też na razie nie lubi na brzuszku leżeć. Za to Franek tylko tak spał i dzięki temu szybko zaczął się podnosić i raczkować. I też słyszałam, że taka pozycja żabki najlepsza na bioderka jest, a najmniej wskazana jest na boczku.
 
Ja też dostałam skierowanie od pediatry na USG bioderek. Powiedziała mi, że najlepiej je zrobić przed ukończeniem 3 miesiaca. U nas kolejki sa straszne w jednej przychodzni terminy sa na maj, a w drugiej udało nam sie zarejestrowac na 5 dni przed ukonczeniem 3 miesiaca. :)
 
Maciek nawet jak lezy na plecach to robi wszystko zeby zlaczyc nuzki :-p a nie lezec w pozycji żabki... podnosi wtedy pupke do gory, troszke tak sobie pocwiczy a pozniej zaczyna kwękać - bo juz ma chyba dosc...

ponoc na problemy z bioderkami mozna tez wkladac podwuja pieluche miedzy nogi tj na papersa zalozyc tetrowa:rofl2: taki sposob naszych matek :-p nie wiem czy korzystacie z tego, ale ja na razie nie... juz z jedna pielucha mam problemy bo niemal co godzine mu wymieniam :dry: jakby mi tak przyszlo sciagac tetrowa za kazdym razem to bym zwariowala

habcia to czuje ze i my z Mackiem bedziemy szukac przychodni na uSG jak igly w stogu siana , nie ma to jak terminy, ech
 
nimfii Nam pediatra dała namiary do 2 przychodni, gdzie można zrobić USG na skierowanie. A płatnie to pewnie można wczesniej.
 
Dziewczyny mojemu Gabrysioi schodzi skorka z twarzy .
Wasze dzieciaczki tez tak maja ? smarujecie to czyms? Bo nie wiem czy moge mu czyms buziulka smarowac?
 
nimfii Nam pediatra dała namiary do 2 przychodni, gdzie można zrobić USG na skierowanie. A płatnie to pewnie można wczesniej.

Ta cala sluzba zdrowia to niezle zakrecona jest :baffled: w szpitalu kazali mi isc do lekarza przed skonczeniem 4 tyg zycia dziecka zeby dostac skierowanie na USG glowki, a jak zadzwonilam do rejestracji to powiedziala ze dopiero jak dziecko skonczy 6 tygodni zebym przyszla do lekarza :wściekła/y:
no to mowie im ze musze isc wczesniej do pediatry bo mam takie zalecenie, no i laskawie mnie zapisali na nastepny tydzien...

Nie rozumiem bo przeciez wiem ze spokojnie mozna isc do lekarza wczesniej jesli jest potrzeba:no: No ale najwazniejsze ze w koncu cos osiagnelam - teraz czuje ze z dalszymi skierowaniami bedzie podobnie, czekanie i terminy, a w rejestracji nikt sie nie przejmuje ze jakis nagly przypadek moze byc :baffled:
 
Dziewczyny mojemu Gabrysioi schodzi skorka z twarzy .
Wasze dzieciaczki tez tak maja ? smarujecie to czyms? Bo nie wiem czy moge mu czyms buziulka smarowac?


mojemu schodzi skorka, nie tylko z buzi, ale i na calym ciele... ma wysuszona skore, no i stosuje dla niego plyn do kapieli Balneum - po nim ma taka miekka skorke :tak: bardziej wysuszone miejsca smaruje Linomagiem albo po prostu oliwka, a buzie przemywam woda przegotowana(wtedy schodzi ten naskurek) no i czasem smaruje kremem Bambino nawilzajacym(ale nie tym tlustym!)
 
reklama
Dzieki za odpowiedz ja kapie go w Oilatum ale i tak ma ta skorke sucha sprobuje z jakism kremikiem zobaczymy ;-)

Skora na raczkach i nozkach poprawila sie juz po 2 dniach smarowania tych miejsc mascia Linomag, ale u kazdego dziecka co innego moze zadzialac ;-) to tak jak dorosli - kazdy ma inny rodzaj cery. Powodzenia
 
Do góry