reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze kochane 9 miesięcy, czyli ciążowy kogel mogel :-)

Ja bede uzywala zwyklej oliwki albo Bio Oil..nie wiem czy w Polsce owa jest...Pozdrowionka

podobnie jak ty ja bede stosowac bio oil... czytalam wiele o kremach dla kobiet w ciazy na polskich i na zagranicznych forach i spotkalam sie z wieloma pozytywnymi opiniami na temat tego olejku... dziewczyny bardzo polecaly...
czytalam ze trzeba smarowac sie rano i wieczorem ale powiedzcie mi od kiedy zaczynacie smarowanko?? od 4 miesiaca, wczesniej czy moze pozniej??
 
reklama
Witam drogie Panie to moj brzuszek w (liczc od ostatniej miesiaczki) 7 tygodniu i 2 dniach. Boje sie ze za szybko rosnie.
I pierwsze usg.
 

Załączniki

  • moto_0566.jpg
    moto_0566.jpg
    13 KB · Wyświetleń: 68
  • ciąza.jpg
    ciąza.jpg
    21,9 KB · Wyświetleń: 65
Ostatnia edycja:
Ja to jestem zaszokowana, bo wieczorem to mam całkiem spory brzuszek.
A przecież z jak bylam w ciąży z Izą, to w 6 miesiącu chodziłam na uczelnię i nikt się nie zorientował. Wogóle duży się zrobił do piero w 9 miesiącu.
A tu przecież sam początek.
Może się mięśnie nie zdążyły wzmocnić, i dlatego tak wystaje?
 
Witam
CZy któraś z Was też tak ma lub miała w poprzedniej ciąży? Ja jestem już lekko przerażona. Zawroty głowy utrzymują się cały dzień, mdłości również. Czuję się tak okropnie, że ciężko mi się zmusić, żeby cokolwiek zrobić.:-( Niestety w pracy jest co robić a po powrocie do domu dziecko domaga się uwagi, trzeba posprzątać itp... A mi już ręce opadają. Dosłownie ledwo nogi ciągam. Jakoś to przeżyję, tylko czy takie objawy są normalne??
 
Witaj -dziś lekarz powiedział mi ze to normalne we wczesnej ciąży. Niskie ciśnienie (moje 70/40), zawroty głowy nawet zasłabnięcia. Niestety nic na to nie poradzi:no:
 
Dziewczyny załamałam się moją wagą :-( Skonczylam 10 TC i w tym czasie przytyłam aż 3 kg !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lekarz zabronil mi jesc slodycze i kazal ograniczyc ryż, który pochłaniam w niesamowitych ilościach. Nie wiem co sie ze mna dzieje, poza ciążą odżywiałam się bardzo zdrowo, a teraz najchętnej jadłabym same tłuste świnstwa, na warzywa nie moge wprost patrzeć :(

Czy wy tez cos przytylyscie w 1 trymestrze, czy tylko ja zaczelam sie robic małym wielorybem?????? Zaczelam ciaze z prawidlową wagą (57 kg przy wzroscie 160 - jestem raczej "z grubej kosci", wiec to moja prawidlowa waga) ale boje sie tego co bedzie.
 
No jeśli Cię to pocieszy to ja też przytyłam już ok 2 kg :baffled::baffled::baffled: i też jestem załamana- to dopiero koniec 9 tygodnia a ja mam solidny brzuszek :confused2: wcale mnie to nie cieszy- wręcz przeciwnie. Nie jem słodyczy praktycznie wcale, ale na rzeczy których jeść nie powinnam- mianowicie połączenie "węglowodanów" z "tłuszczami" mam wielki apetyt...:confused2: (bułeczka z szyneczką, makaronik, jajeczko, krokiety w panierce oczywiście :no: itp) ehhh...ciężki czas przede mną, bo nie chce po ciąży wyglądać dalej jak w ciąży :eek: Staram się ograniczać w tym wszystkim, ale jak zwalczyć "smaki" jak rzeczy które jeść powinnam po prostu mnie wręcz odrzucają? :no: ...No cóż... trzeba będzie się zacząć męczyć dla zdrowia maleństwa... i nie tylko, bo jak tak koszmarnie przytyję to mój organizm też na tym ucierpi... tylko łatwo pisać... a jak wprowadzić w życie silną wolę w ciąży??? :szok:
 
No tu trzeba BARDZO UWAŻAĆ. Bo tycie nie dobre, ale odchudzać sie też nie wolno. Może spróbujcie zapisywać co jecie? Poza tym może taki duży apetyt tylko na początku macie? Życzę, zeby sie ułożyło. Tulę:)
 
reklama
Dzięki za odpowiedź :) Czyli trzeba sie przemęczyć. W poprzedniej ciąży oprócz masakrycznego tycia nie miałam żadnych uciążliwych objawów, teraz widać się wyrównuje ;))
 
Do góry