reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieciaczki i wszystko o nich.

Madzia ale Macius wykorzystal nowe slowko:-D
Misia tez mowi "o boze", u bieramy ja po kapieli a ona zbytnio nie chciala sie ubierac i mowila ".o boze" . Seba czesto mowi "weź mamo". No a Misia jak jej ktos za duzo nad uchem gada to mowi "weź" jeszcze takim lekcewazacym tonem, jak by chciala powiedziec weż skoncz:tak:
 
reklama
Dziewczyny czy wasze dzieci też piją tak dużo soku????mój Kuba tak się trzęsie na widok butelki z sokiem że szok:szok::szok::szok::szok::szok: Już kupujemy "Kubusia" a nie bobofruty bo nie wydalamy z kasą na te soki:baffled:
no i pije już ze zwykłego kubka:tak: tylko nadal w nocy musi mieć butelkę:baffled:
 
wiadomo, bo soki sa slodkie; ja daje raz dziennie; tak to pije herbatke, wode; a butle tylko rano i wieczorem; tez pije juz z kubeczka :)
 
Moja pije głównie herbatkę z sokiem malinowym i pije z niekapka aventu. z kubka zwykłego sama nie pije bo zaraz na siebie wylewa, jak ja jej daje i trzymam to pije.
 
Kicrym, no dzieci błyskiem łapią co dobre, dlatego ja Flo soki daję rzadko...już wystarczy, że uzależniliśmy od cytrynowego żywca:-p Na codzień pije jego mieszanego z herbatką owocową, wody absolutnie nie chce...choć w żłobku jak panie dadzą, to wypija bez protestów..No i od paru dni dwa razy dziennie kakao, bo na dobre zrezygnowaliśmy już z kaszek.
Pije z niekapka zwykle, bo leniwa jestem i nie chce mi się jej pilnować, ale z kubeczka też już umie sama, tylko trzeba mało nalewać:tak:
 
Ja właśnie przetestowałam Lenę i umie napić się sama z kubeczka, ale też muszę jej mało nalewać, bo zawsze pierwszy łyk częściowo ląduje na ciuchach. Potem już czai o co chodzi.
Surv - a jak dajesz jej kakao? z niekapka też?
Moja kaszek już dobre 4 mce nie je, a mleka też nie chce pić i tylko rano na śniadanie je zupkę mleczną z płatkami albo z kaszą manną.
 
Pabla, to zależy od moich chęci;) Jak mam czas to pije z kubeczka, jak się śpieszę, to z niekapka - sprawdziłam, nei przytyka ustnika specjalnie, tylko trzeba dobrze proszek rozmieszać, żeby grudek nie było. A kakao dlatego, że samo mleko absolutnie nie wchodzi w rachubę - zdaniem Flory to produkt silnie toksyczny;P
 
Surv - to tak jak u nas... Teraz nawet mleczka nie chce rano. Próbowaliśmy kakao, nie podeszło, ale to było z miesiąc temu, znowu spróbujemy:tak: Dobrze, że Florka lubi choć kakao...
My dajemy kompoty i herbaty owocowe słodzone miodem... Soki są uwielbiane, ale dajemy rzadko... Woda nie wchodzi, przetestowałam - pół dnia minęło a niekapek pełny:zawstydzona/y: A dalej mamy niekapek, bo ulubiona zabawa to wylewanie, a potem sprzątanie chusteczkami i mopem:-)
 
reklama
Kic ja mojej daje soczek od "swięta" a to dlatego, ze kiedyś mi dr powiedziała, że takie niejadki nie mogą pić soczków, bo to są zapychacze:tak: i moze dziecko szybko anemi się nabawić:tak: i mała w zwiazku z tym pijje herabtki, a przeważnie robię jej wodę z cytryną i cukrem (albo miodem):tak:

Surv moja Tosia tak samo nie toleruje mleka:no: i też probowałam na kakao i d*** blada:-( ale u mnie jeszcze kasze mleczne są na topie..na szczęscie:tak:
 
Do góry