reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze dolegliwości i objawy ciąży

Ja mam nadzieję drugi raz urodzić naturalnie, bardzo bym chciała bo nie wiem jak to jest, chociaż niby mój poród był pół na pół bo jednak 5 godzin się męczyłam na porodówce zanim zabrali mnie na cesarkę... no nic mam nadzieję,że tym razem nie będzie żadnych komplikacji:-)
 
reklama
nikolleczka Nie slyszalam zeby ktos polecal jakas masc... raczej zdrowy tryb zycia. W necie znalazlam:

Metody zwalczania bólu pleców:

  • Ruszaj się. Staraj się jak najczęściej zmieniać pozycję w ciągu dnia.
  • Pływaj i mocz się w wannie. Pływanie czy choćby bierne wylegiwanie się w letniej kąpieli zmniejsza obciążenie grzbietu.
  • Zmieniaj pozycję podczas snu. Spróbuj układać się do snu na lewym boku, z poduszeczka między kolanami. Pozycja ta sprzyja dobremu ustawieniu macicy, a jednocześnie zapobiega jej uciskowi na kręgosłup.
  • Przeciągaj się. W zapobieganiu bólom pleców pomagają dowolne ruchy, które wypychają miednicę do przodu.
  • Siedź wygodnie. Najlepszy jest fotel ze sztywnym oparciem.
  • Prowadź aktywny tryb życia. Wybieraj mało obciążające zajęcia sportowe, w tym przede wszystkim pływanie.
  • Noś pas podtrzymujący brzuch. Pozwala on ulżyć mięśniom grzbietu, rozkładając obciążenie brzuchem na większe partie ciała. Jest to specjalny pas dla kobiet ciężarnych, nie można go zastępować żadnym innym.
  • Zmień obuwie. Zastąp eleganckie szpilki butami na płaskim obcasie.
Kiedy boli cię krzyż czy całe plecy, możesz poprosić partnera o delikatne rozmasowanie tych miejsc. Połóż się na boku, on zaś niech powoli, kolistymi ruchami, przesuwa ręce wzdłuż twojego kręgosłupa. Najlepsze efekty daje kilkunastominutowe masowanie tuż przed snem.
 
matylda1405 dziekuje za pomoc :)
w moim przypadku bol kregoslupa sie zaczal wlasnie od ruchu tak mysle bo wczoraj dosc duzo mialam do zalatwienia i praktycznie caly dzien na nogach bylam. zastanawiam sie nad tym pasem potrzymującym brzuch bo to jednak mogloby ulzyc troche kregoslupowi. musze pobuszowac na allegro
 
Mama Helenki nawet nie wiedzialam ze mozna brac leki przeciwbolowe, dobrze wiedziec. dzis jest duzo lepiej jak narazie.
jeszcze raz dziekuje
 
nikolleczka można brać leki przeciwbólowe, ale nie wszystkie. dozwolone są tylko te na bazie paracetamolu czyli apap, panadol czy paracetamol, nie wolno brać z kolei ibupromu czy nurofenu, których podstawowym skladnikiem jest ibuprofen
 
a ja zauważyłam u siebie coś dziwnego ale tylko w nocy, często jak wstaję w nocy do ubikacji a spałam wcześniej na boku to czuję ból tak jakby stawów biodrowych wogóle kości w tych okolicach, dziwne to bo nie mam tego w dzień i nie boli jak śpię na plecach(co mi się rzadko zdarza, najczęściej właśnie na boku)

macie coś podobnego??
 
reklama
Ja niestety również :-( Mi się jeszcze dołącza ból pleców. Ale niedługo mam wizytę u ortopedy. Bardzo jestem ciekawa co mi powie...:confused:
 
Do góry