reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciążowe dolegliwości

LOL Niezapominajko - ja tez jestem okraglutka ;-) mnie to nazywaja paczkiem:-p na wage staje raz w tyg.. ite po tej najwyzszej granicy no ale co.. leze i pachne wiec nie mam jak spalac:zawstydzona/y:

a co do refluksu - biedna ty, ja nigdy nie mialam ale na bank mile to to nie jest:no:

KMB - zgadzam sie:-D:tak: zurawina jest swietna

Towicz - jeszcze bedzie tak ze przenosze was wszystkie!! :-D:-D no chyba ze bede miec te zaplanowana cesarke to wtedy nie ma zmiluj ale jak lozysko cudem pojdzie w gore to pewnie do polowy grudnia bede nosic Mloda:tak: a tak na powaznie to musze myslec optymistycznie bo inaczej zwariowac idzie:tak:
 
reklama
tiluchna - biedaczko :zawstydzona/y: a znowu to samo ? Nastresujesz się biedna . A jak z tym łożyskiem , sprawdzali ci ? Ja idę jutro lub we wtorek ale bez usg , więc nic się nie dowiem specjalnego. Czuję się dobrze , co mnie stresuje , bo za każdym razem jak idę " umierająca " to jest wszystko oki , a jak idę na luzaka to zawsze coś nie tak ! Leż grzecznie i czekaj na nas przynajmniej do listopada !
 
mamaktosia - usg mialam tydzien temu i caly czas cholera sie nie rusza:baffled:
ale ma czas do 32 tyg w niektorych przypadkach nawet do 36:-D

a u mnie to samo, moje skurcze moga zaczac sie z byle powodu..
nieuzupelnienie plynow, przepelnienie pecherza, gazy, wejscie szybkie po schodach, podniesienie sie z lozka za szybko, infekcja, choroba, no byle co:baffled:
jestem teraz jak jajko...

leze leze:tak:
 
Dokładnie tak jak piszesz , słyszałam że podnosi się dopiero po 30 tc anawet przed samym porodem , a umnie ginek z tym przodowaniem przesadził , bo było nisko itylko trochę brzegiem zachodziło na szyjkę , ale na ostatnim usg się zdziwił że poszło 2cm do góry . Boję się tej cesarki , ale jak będzie trzeba trudno , młody o tym czasie był dupką do góry a Aleks dalej dupką na dół albo co lepsza w poprzek ... Z drugiej strony ominie mnie poród... Trzymaj się dzielnie :)
 
tiluchna - to miałas przeżycia - całe szczescie że pojechałas do szpitala i opanowali sytuację. Dbaj o siebie kochana, bo to jest juz bardzo poważna sytuacja. Wytrzymasz, nie masz innej opcji :) Powodzenia!

AsiaKris - też polecam żurawine, dużo cytrynki i w aptece tez mozna kupic preparaty takie naturalne :)

U mnie jedynie skurcze - ale nie brzucha ani łydek tylko uda z tyłu w jednej nodze :) ale rozciaganie pomaga, choc troche sie z tym mecze.
 
Prośba o radę. Miałyście kiedyś już w ciąży jakieś infekcje pochwy ? Ja mam z tym problem. Tzn. ze względu na nadżerkę przed ciążą czasami mi się zdarzały. Teraz w ciąży też mam. Naczytałam się o tym infekcjach, że są niebezpieczne, itp. Jakieś 2 tyg. temu skończyłam brać Nystatyne -dopochwowo - 10 dni. Przeszło. Jednak czuję, że znowu coś jest nie tak. Zaczął się świąd, itp. Staram się dbać o higienę, seks z mężem bardzo bardzo bardzo sporadycznie niestety, wcale nie mam ochoty :( . Wyczytałam, że można smarować Clotrimazol-maść, podmywać się wywarem z brzozy. Kurcze nie wiem co robić, bo przecież ile można brać antybiotyk Nystatyne.

Hej! Ja miałam przed ciążą często, a etraz w ciąży, odpukać, tylko raz, a piję co drugi lub trzeci dzien kefir (tam są te dobre bakterie) a w pozostałe dni biorę lacibios feminę, a podmywam się żelem Pregna, który ma odczyn 3,5, czyli kwaśny i to mi pomaga i odstrasza wszelkie infekcje. Polecam!!!

Aaa, no i ważne, nie podmywać się zbyt często, żeby tych dobrych bakterii nie wymyć.
 
tiluchna mi też lekarz mówił, że do 36 jak się nie podniesie to będziemy myśleć, a póki co ja jestem dobrej myśli i twierdzę, że się podniesie :)
 
U mnie ostatnio był jeden feralny wieczór bo bolał mnie i kręgosłup i brzuch jednocześnie i z bólu aż robiło się słabo i niedobrze ale stwierdziłam ,że poczekamy do rana i jak nie przejdzie to zadzwonię do lekarza -na szczęście rano już było ok.
Poza tym czasem jest taki skurczo-ból w plecach aż czuje się w pupie :) śmieje się wtedy ze nie moge nawet zejść ze schodów ale też trwa to chwile..
No cóż...zmienia się wszystko i coraz cięższy jest brzuch i mały człowiek :) aaa z dolegliwości jeszcze gorzej się wstaje z łóżka- może za miękkie mam :)
 
reklama
Ja mam coś ala rwa kulszowa , ginek mi to nazwał , ale nie zapamiętałam , po dłuższym leżeniu ból na pograniczu plecOw i pośladka po prawej stronie , taki ból że ciężko chodzić , po 2 minutach przechodzi , ale mam się nastawić że będzie gorzej i samo przejdzie po porodzie.
 
Do góry