reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciazowe dolegliwosci

Moja koleżanka przez całą ciąże stosowała balsam z rossmana taki w różowym opakowaniu dla kobiet w ciąży i nie ma rozstępów, ważne, że można go stosować od 1 miesiąca ciąży :) Ja też zaczęłam go stosować codziennie po kąpieli, a podczas kąpieli delikatny masaż gąbką - mam nadzieje że pomoże :)
 
reklama
Temat był wałkowany na pocżatku ogólnego i doszłyśmy do jednego wniosku, że rozstępy są warunkowane genetycznie i zadne kremy nie pomoga choć dla swojego spokoju warto je stosowac. Wkleiłam swoje zdjecia gdzies na poczatku jak wyglada mój brzuch mimo stosowania roznego rodzaju specyfików
 
ja na początku miałam duże mdłości a teraz mi przeszył, lekarz zapisał mi witaminy femibion1 i jakoś po nich lepiej się czuję jak mu o tym powiedziałam to się uśmiechał i powiedział że to psychika :)
mi teraz dokucza częsty ból głowy:(
 
Zauwaz czy Twoja mama ma rozstepy po ciazy. Jesli nie to Ty tez najprawdopodobniej nie bedziesz ich miala. Budowe dziedziczymy zazwyczaj po mamie. Przy budowie jabluszkowej, czyli waskich biodrach, brzuch powieksza sie znacznie po jedzeniu, bo jelita sa bardziej w jamie brzusznej niz w miednicy, z powodu wlasnie waskich bioder. Przy tej budowie skora na brzuchu rozciaga sie codziennie, wiec po ciazy nie ma rozstepow. Przy brzuchu zawsze plaskim jak deska rozstepy po ciazy sie pojawiaja, bo skora nie jest przyzwyczajona. Tak wlasnie mi powiedzial ginekolog. Co do rozstepow np na piersiach, wiele zalezy od genetyki, powiedzial, ze mozna sie smarowac ale ile to daje to tego nikt nie wie:) Mam krem do biustu, stosuje sie go od 4 miesiaca ciazy, zobaczymy jakie beda efekty:)
 
Zauwaz czy Twoja mama ma rozstepy po ciazy. Jesli nie to Ty tez najprawdopodobniej nie bedziesz ich miala. Budowe dziedziczymy zazwyczaj po mamie. Przy budowie jabluszkowej, czyli waskich biodrach, brzuch powieksza sie znacznie po jedzeniu, bo jelita sa bardziej w jamie brzusznej niz w miednicy, z powodu wlasnie waskich bioder. Przy tej budowie skora na brzuchu rozciaga sie codziennie, wiec po ciazy nie ma rozstepow. Przy brzuchu zawsze plaskim jak deska rozstepy po ciazy sie pojawiaja, bo skora nie jest przyzwyczajona. Tak wlasnie mi powiedzial ginekolog. Co do rozstepow np na piersiach, wiele zalezy od genetyki, powiedzial, ze mozna sie smarowac ale ile to daje to tego nikt nie wie:) Mam krem do biustu, stosuje sie go od 4 miesiaca ciazy, zobaczymy jakie beda efekty:)

Nie zgodzę się z ginekologiem, moja figura typowa gruszka, brzuch zawsze płaski, w poprzedniej ciąży +25kg brzuch ogromny - zero rozstępów na brzuchu, biodrach itd. jedynie piersi :/. Wydaje mi się że to nie tyle kwestia figury co tak jak wspomniały dziewczyny wcześniej - genetyki i też wydaje mi się wieku skóry która z czasem jest coraz mniej elastyczna.
 
no właśnie ja mam szerokie biodra i zawsze miałam lekki brzuszek i po poprzednich ciążach kupa rozstępów- moja mama też tak ma :-( więc raczej genetyka
 
no wlasnie dziewczyny, ja nigdy nie byłam szczupła, zawsze kg małej nadwagi :) jedynie do slubu zrzucilam, ale zaraz po weszlam na normalna dietę (bo zaczęliśmy sie strac o bobaska) i troche przybrałam, ale rozstepy dostałam na całym
ciele (pod ludkami, uda, boczki, nad pupa i piersi) w gimnazjum, przez leki i duzy skok wagi.
ale do slubu po diecie bez cwiczen skora wyglądała super.
lubie moj brzuch bez rozstepow (jako jedyny sie uchowal ;) wiec od dwóch tygodni jak nic kupiłam
sobie taka ostra Gabke na cellulitis i tre całe ciało na czerwono - szczegolnie brzuch i piersi (łącznie z sutkami, zeby nie bolało przy karmieniu) a potem stosuje balsam Cetaphil MD, to jest jakis hipermawilzajacy balsam do twarzy i ciała, który zalecila mi dermatolog. wg niej nawilzenie to lek na całe zło i starznie sie skory.
a ta oliwka Was nie denerwuje? bo ja musze miec cos co sie szybko wchlania :(
 
reklama
u mnie też nie dało się uniknąć brzuszek miałam gładki jak marzenie do 22 tygodnia ciąży a potem codziennie nowe rozstępy. Wiedziałam, że jestem narażona, więc jak tylko się dowiedziałam od razu zakupiłam specyfiki i smarowałam się 2 razy dziennie, przed 20 tygodniem krem miałam nawet w pracy i smarowałam brzuch jak tylko zaswędział, więc nawet po 4-5 razy dziennie - całe podbrzusze do pępka mam zorane, teraz też obsesyjnie smaruję, mam nadzieję, że nie pójdą wyżej
sonisia po oliwce mam wysypkę i pryszcze, więc stosuję kremy dla kobiet w ciąży
 
Do góry