reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

Ziajka jest moze dobra dla kobiet, które nie maja skłonności do rozstępów

a te babeczki którym się juz pojawiaja, powinny zainwestować w trochę lepszą firmę, tak sadzę..

Ja tez nie mam skłonności, ale wolę teraz wydać te 100zł niz później 10 x tyle na lasery, uzywałam Galenic elancyl rewelacja, skończył się i teraz smaruję się Mustele, ale tęsknię za Elancylem :tak:




Co do wagi to u mnie jest 9 kilo na plusie :-) z 47 kg na 56 kg
obwód brzuszka 85 cm, obwód pupy 90 cm :-p

jak ubieram trencz, to nikt nie uznaje mnie za kobietę w ciazy, więc jestem zadowolona ;-)
 
reklama
Ja mam wrażenie, że jeśli ktoś ma skłonności do rozstępów to i tak niewiele zdziała tymi balsamami :/ Niestety należę do takich osób, od początku ciąży smaruję się 3 razy dziennie, 3 różnymi balsamami i niestety rozstępy na brzuchu już mi powyłaziły. No ale mi się rozstępy na brzuchu pojawiały nawet w przypadku zwykłego chudnięcia, czy tycia. Moja mama ma tak samo, więc to pewnie genetyczne :(
 
Ja tez uwazam ze to sprawa genetyczna, i nic nie da uzywanie bardzo drogich kosmetykow przeciw rozstepom :-) i zapewne im drozsze tym wiecej maja substancji toksycznych czy szkodliwych ktore nie sa dobre dla nas i dziecka.
Ja akurat nie mam sklonnosci do rozstepow, i smaruje sie dopiero od czwartego miesiaca. Uzywam olejku firmy Belli Elasticity Belli oil ( dla kobiet w ciazy), mozna stosowac go na brzuch posladki i biust, bardzo dobrze nawilza, czasem smaruje tylko co drugi dzien. Fakt nie jest tani ale w zyciu nie uzylabym Musteli...mimo ze dla kobiet w ciazy i dzieci to maja jednak skladniki ktore mi sie nie podobaja , nie uzywam rozniez nic co ma w sobie Parfum Fragrance i parabeny
 
oj jesli chodzi o kremy i rozstepy to ja powinnam dostac niezly ochrzan, bo jak najbardziej kremy mam i to chyba ze trzy, ale skonczylo sie na tym ze leza kolo lozka, na codzien nie znosze sie niczym smarowac no i teraz ciezko mi sie zmusic, wiec pewnie skutki tego mojego lenistwa odczuje :(
 
Ja przestałam uzywać Mustele, rano smaruję się Galenic Elancyl, na wieczór olejkiem Mama Mio, który na pewno nie jest szkodliwy, nie chodzi mi jedynie o rozstępy, ale skóra na brzuchu się jakby nie patrzeć rozciaga a dzięki kosmetykom jest gładka, nawilzona i mnie nie swędzi, widać, ze jest zadbana i do tego pięknie pachnie

Tez jestem jak najbardziej eko, ale bardziej w stronę tego co jem, nie dajmy się zwariować, nie mam zamiaru analizować wszystkich składników, jezeli coś mi odpowiada i będę to stosować przez krótki okres czasu, tak samo komputer szkodzi, telewizor, spaliny i miliony innych czynników, trzeba z dystansem traktować dostarczane nam informacje, zyjemy w świecie konsumpcji, komercji, w którym jesteśmy marionetkami, gdy firmy farmaceutyczne chca zarobić to nagłaśniaja ptasia, czy świnska grypę w momencie gdy na zwykła grypę umiera więcej ludzi, tak samo jest w wielu innych dziedzinach

Dla mnie to nie jest jakaś zachcianka aby uzywać trochę drozszych preparatów, po prostu nie raz się przekonałam jaka jest róznica pomiędzy np drozszym kremem z filtrem a tańszym, poza tym w aptece nie dostanie się niczego pielęgnujacego brzuch ponizej 50 zł a dla mnie 80 czy 90 zł, to nie jest drogo, skoro uzywa się tego przez 3, 4 miesiace, sa drozsze kosmetyki


Co do genetyki, to samo mozemy powiedzieć o zmarszczkach, czy cellulicie, bo to tez jest przeciez genetyczne, ale nie przestaniemy o siebie dbać.
 
Ostatnia edycja:
000_1916.jpg
Konczac drazliwa dyskusje o kremikach wstawiam swoje zdjecie z wczoraj.Oczywiscie w ubranku bo jak pisalam wczesniej na mnie kremy nie dzialaly.Rozstepy az do krwi dostalam z blizniakami po 30 tygodniu i nic nie pomoglo.Dzieki temu zdjec w neglizu napewno nie bedzie.Co by nie bylo mezowie i tak beda Was kochac z kreseczkami czy bez bo to dzieki Wam dostana to co w zyciu najpiekniejsze - malego ludzika...
 
Crazy mama sliczny brzusio :)

Jezeli chodzi o kosmetyki czy ich sklad to ja nie mowie tylko o ciazowych :-) ja mowie o zmianie na cale zycie :-) dosyc sporo sie naczytalam i wole analizowac bo jak sie czegos nauczysz i wiesz co jest szkodliwe to nie spedzasz nad czytaniem skladu 15 min tylko 30 sekund . Ja juz wiem czego uzywac ale to nie jest zmiana tylko na ciaze , ciaza ze sie wyraze wplynela na to ze zaczelam sie interesowac tym, i nie tylko w sumie ...jezeli chodzi o kremy ochronne na lato to tez bys sie zdziwila jakbys przeczytala sklad co zawieraja , tanie czy drogie bez roznicy :-) wiem o tym bo osoba ktora znam miala raka skory i okazalo sie ze krem przeciwsloneczny czy blocker ktorego polecil bardzo znany dermatolog i chirulg plastyczny zawiera substancje ktora jest rakotworcza . Topik ten nie jest na ten watek, nie chce sie klocic , kazdy ma swoja opinie, a jak moge ograniczyc toksyczne substancje ktore spozywam czy nakladam na siebie to dlaczego tego nie mam zrobic dla siebie :happy2: posiadam rowniez wiedze , stac mnie rowniez na to , bo wiadomo ze nie jest to tanie

JEzeli chodzi o te substancje szkodliwe to raczej o tym sie nie mowi, to jest jeszcze ukrywane i nie jest naglasniane :-)
 
sunshine masz rację, najwazniejsze jest to co całe zycie uzywasz, a jak masz mozliwość unikać toksycznych substancji, to jak najbardziej jestem za, ale informacje chyba nie sa ukrywane, przynajmniej ja co chwilę o tym czytam, o złym wpływie np dezodorantów, to słyszałam juz 100 lat temu
 
Crazy mama piękna foteczka i to nie ważne czy brzuszek jest ubrany czy rozebrany :happy2:
Dziewczynki każda żyje i używa rzeczy które uważa za dobre i bezpieczne dla siebie. Nie oceniajmy innych a jedynie piszmy jeśli coś nas niepokoi lub też mamy wiedzę że coś może zaszkodzić :tak:
Ja także się smaruję, by skóra mogła się swobodnie rozciągać i by zminimalizować ewentualne rozstępy :-p Zawsze się smarowałam więc nie mam z tym kłopotu. Staram się także pić wodę mineralną by nawilżać organizm od wewnątrz.
MIŁEGO WIECZORKU BABECZKI :tak::happy2::-D
 
reklama
Do góry