reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

Ja już na półmetku ciąży i kolejne kilogramy do przodu:) w poniedziałek u gina wyszło 65,5 kg czyli już 6,5 kg od początku ciąży. Brzuszek jakby trochę urósł ale za to jest mnie mniej w nogach (zwłaszcza udach) no i trochę w pupie...
 
reklama
A to mój brzusio z dzisiaj;-)
brzubb.jpg
 
jezynka cudowny brzusio i fajna bluzeczka :tak:

sunshine79 sweterek Karen Millen, uwielbiam tez sukienki od Karen póki co jeszcze się w nie mieszczę :sorry2:
teraz szukam sukienki obszerniejszej na Boze Narodzenie, bo zawsze cała rodzina mojego M się zjezdza i jest tak uroczyście, a ja chcę wygladać pięknie z brzuszkiem :tak: i zeby wszyscy mówili jak ładnie i kwitnaco wygladam :-D:-p:zawstydzona/y:
 
jeżynka, margoz-bardzo ładne macie brzusie :) że nie wspomnę o figurkach. Mam wrażenie, że same modelki na tych zdjęciach.
A co do sukienki-też bym chciała-uwielbiam ciężarówki w opiętych sukienkach. Ale niestety moge tylko pomarzyć przy mojej figurce :( Zaczynałam od 57,8 kg a teraz ważę ok. 63 kg przy wzroście 160 cm.
 
vive
Ja polecam gimnastykę.
Ja gdybym dziennie nie ćwiczyła to bym miała dużo więcej bo apetyt to ja zawsze miałam wielki.
Jem więcej od męża...i to nie tylko w ciąży ale zazwyczaj..
Zawsze wszystkim doradzam codzienną gimnastykę.
Bo tu już nie tylko chodzi o figurę ale o zdrowie i łatwiejszy poród (mam nadzieje).

Mam jeszcze dodatkowy wysiłek bo niedawno przeprowadziłam sie na 4 piętro.
A jak akurat nigdzie nie wychodzę to trochę poużywam stepperka.
Ale wszystko z umiarem...

Mam tez juz jednego małego chłopczyka... a to kloc jest straszny..

I jak juz o tym pisze to nie wiecie może ile kg może dźwigać kobieta w ciąży?
Bo mały nie zawsze po tych schodach chce iść i muszę go czasem razem z zakupami
dźwigać a to razem jakieś 14-15 kg...
Czy to mi może zaszkodzić?
 
Czy kobieta w ciąży może dźwigać ciężary?
NIE. Kobieta od samego początku ciąży nie powinna podnosić ani dźwigać niczego, co waży więcej niż 4-5kg. Podnosząc jakiś pakunek powinna pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy czyli tzw. przykucnięciu. Dzięki temu ochronisz swój kręgosłup, który w czasie ciąży i tak jest nadwyrężany przez rosnący brzuszek.
a to zaczerpnięte z Mity i prawdy w czasie ciąży. | Moda ciążowa dziś i wczoraj - opinie i spostrzeżenia
a poszukam jeszcze jakiś info. moja gin mówiła mi o 5 kg. coś o ile dobrze pamiętam żebym starała się unikać, no i jeszcze żebym nie podnosiła rąk do góry ( żadnych myc okien i zakładania firanek) i nie schylała się a jeśli już to zginając kolana


Prace wzbronione kobietom w ciąży i w okresie karmienia:
a) przy ręcznym podnoszeniu i przenoszeniu ciężarów (po powierzchni płaskiej):
• 3 kg - przy pracy stałej,
• 5 kg - przy pracy dorywczej.
b) przy ręcznym przenoszeniu pod górę (po pochylniach, schodach, itp.):
• 2 kg - przy pracy stałej,
• 3,75 kg - przy pracy dorywczej.
c) przy przewożeniu ciężarów:
• 12,5 kg - przy przewożeniu na taczkach jednokołowych,
• 20 kg - przy przewożeniu na wózkach 2-,3- i 4 kołowych.

a to z http://www.abc.com.pl/pytanie/2165/8
 
Ostatnia edycja:
reklama
vive
Ja polecam gimnastykę.
Ja gdybym dziennie nie ćwiczyła to bym miała dużo więcej bo apetyt to ja zawsze miałam wielki.
Jem więcej od męża...i to nie tylko w ciąży ale zazwyczaj..
Zawsze wszystkim doradzam codzienną gimnastykę.
Bo tu już nie tylko chodzi o figurę ale o zdrowie i łatwiejszy poród (mam nadzieje).

Mam jeszcze dodatkowy wysiłek bo niedawno przeprowadziłam sie na 4 piętro.
A jak akurat nigdzie nie wychodzę to trochę poużywam stepperka.
Ale wszystko z umiarem...

Mam tez juz jednego małego chłopczyka... a to kloc jest straszny..

I jak juz o tym pisze to nie wiecie może ile kg może dźwigać kobieta w ciąży?
Bo mały nie zawsze po tych schodach chce iść i muszę go czasem razem z zakupami
dźwigać a to razem jakieś 14-15 kg...
Czy to mi może zaszkodzić?


zgadzam sie, w pierwszej ciazy mialam ogolnie malo ruchu i nie jadlam tak jak teraz i 18kg bylo na plusie
teraz do pracy co dzien maszeruje, z 5 latka gram w pilke, skakanke hula hop i inne, cwicze pilates i yoge i narazie 2.5 kg na plusie
i wszystko poszlo w brzuch i piersi bo dzis w pracy siedze w sowich jeansach z przed ciazy

jesli chodzi o to dzwiganie to 14/15 kg to troche za duzo lepiej unikaj tego na ile mozesz
 
Do góry