reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NASZA WAGA :)

Agataje obawiam sie że właśnie teraz to tempo sie dopero rozkręca na dobre. Słyszałam że najwiekszy przyrost to właśnie 6, 7 miesiąc i jak narazie to u mnie zaczyna sie sprawdzać. Jak nic masz rację to wszystko przez te cieżkie ubrania. A niedługo dojdą obrzęki. Sama rozkosz :(
 
reklama
mnie to jeszcze mama dobila, bo sie zdziwila jak uslyszala ile utylam hehe
stwierdzila tez, ze jej sie wydawalo, ze brzuszek w tym miesiacu ciazy jest mniejszy.......bo ona lacznie 10kg przytyla w kazdej ciazy, moze jakies 12kg
czasem sie smieje, ze nasza mama taka chudzinka, a my z bratem i siostra jacys tacy pyzaci.
u brata to jeszcze wiem skad sie to bierze (wiem ile je)
ale ja nie jem ciastek, slodyczy, fast foodow, w ogole nie jem duzo(a na poczatku to nic nie jadlam przez mdlosci) i mam obsesje, zeby bylo zdrowo,a tu prosze, kilogramik za kilogramkiem, ale co zrobic, widac moj organizm tak lubi :D
a co do obrzekow, to moje nogi wygladaja troche jak po dlugiej podrozy autobusem, wole im sie nie przygladac za bardzo ;)
pocieszam sie, ze skoro dzidzia rosnie jak na drozdzach i wszystko ma sliczne i zdrowe, to musze sie dobrze odzywiac, chociaz cos :D
 
U mnie w talii równo 100!! Rano pewnie jest trochę mniej zanim mały mnie rozkopie ale to i tak szok - przybyło mi 26 cm!!
A kawałek niżej - na brzuszku poniżej talii to nawet jest więcej w obwodzie ::) Tak sobie czasem przeglądam ubrania ciążowe na allegro i zwracam uwagę na to ile mają w brzuszku bo wcale do mnie nie przemawia jak napiszą:  " rozciąga się nawet do 105 cm!!" - to ile ja bym to jeszcze ponosiła - miesiąc ;) jak coś będę kupować wiosennego to bym chciała tak żeby do końca to ponosić to nie wiem na ile mam brac - do 120 w pasie ??!!??!!??
 
to co pisała Sumka- odnosnie - przyrostu wagi teraz! to niestety prawda..oj bedzie sie działo :mad:..aż sie boję.
Moje kolezanki ... jak wystrzeliły w 6-7-8 miesiacu..to lomatko ;) - no, ale to Dzidzius rośnie ..nie?? :p
 
Jestem w 23 tygodniu ciąży i już 9,5 kg na plusie czy któraś z WAS też tak dużo przytyła??????Jeszcze 4,5 miesiąca do końca to ile ja będę warzyć na koniec ciąży?????Jeszcze jedno pytanie czy stosujecie jakieś kremy na celulit jak tak to jakie polecacie????????????POZDRAWIAM :)
 
Ja nawet nie wiem ile przytylam bo nie mam wagi ale juz w przyszlym tygodniu zakupimy.
Mysle ze przytylam tak z 4 kg po rozmiarze brzuszka ale zobaczymy.
 
mamusia, ja jestem w 27tygodniu i mam jakies 9 na plusie :/
a ostatnio co miesiac przychodzi mi 3kg i ja nie wiem skad to sie bierze, bo jem tak jak przed ciaza
patrzylam dzisiaj na zdjecia z pazdziernika i tam byl taki malusienki brzuszek ech
brzunio teraz jest slodki, ale zaczynam sie czuc jak autobus......w sumie tego jakos nie widac i nie wiem gdzie sa te wszystkie kilogramy.....tak sie troche rozlozyly tu i owdzie, na pewno mam duzo wiekszy biust, brzucho no i troche tyleczek.
tak sobie licze, ze przy tym tempie, dojde do jakichs 18na plusie, wszystko ok, byle to tylko potem zniknelo!
teraz musze naprawde uwazac w co sie ubieram, bo w niektorych ciazowych ciuszkach wygladam tak, ze wstyd wyjsc z przebieralni ;)

Aniu,ja wole moze nie kupowac wagi hehe
 
Mamusia - Co do kremów na cellulit - ja nie używam bo nie wiadomo co tam w środku jest - co prawda to działanie miejscowe ale na dużej powierzchni więc wychodzę z założenia że lepiej nie - tak jak lekarz powiedział żeby nie używać samoopalaczy (bo tak naprawdę czy nie zaszkodzą tego nie wie nikt) więc nawet bez pytania założyłam że tyczy się to również antycellulitu...przerzuciłam się jak na razie na antyrozstępowy. Po ciąży pewnie będę używać antycellulit Avonu bo jestem z niego zadowlona i teraz jakiś nowy dobry wchodzi (w prezencie dają wagę :) )
Od czasu do czasu używam takiego ujędrniającego algowego z Oriflame - myślę że on jest bardziej naturalny - wg składu jakieś algi, roślinki morskie, no i taka polityka oriflame żeby było naturalnie
 
Ja sobie używam antycellulitowego kremożelu firmy Eveline i jestem zadowolona,bo może nie tyle wszystko w 100% znika,ale skóra jest jędrna i gładka.Smaruję się tylko na udach i pośladkach a na brzuszek używam Ziajkę mamma mia na rozstępy i tez nie narzekam.
 
reklama
Jeśli chodzi o cellulit - to czytalam w jakiejś "mądrej gazetce o ciaży", że żeby nim w ciaży sie zbytnio nie przejmować, bowiem w naszym organiźmie teraz sporo może i pewnie gromadzi się wody..i częto w zwiazku z tym pojawia sie coś- na wzór cellulity- (tu- zatrzymanej i tak rozłożonej wody - aczyklwiek i pewnie tłuszczyku:)..ale , ze to po ciązy zazwyczaj znika. Nawiazujac teraz do przykładu "z życia" to- mojej kolezance w ciazy on sie pojawił..bala sie tego okropieństwa potwornie- ale pocieszylam ją tym- co Wam opisałam - i jeszcze cos- często jest tak - tam tak bylo napisane- że nie tylko on znika, ale i woda schodząc z ciała "oczyszcza" i wygladza nasze cialki i często - nawet gdy był przed ciązą- znika, bądz łagodnieje po..
i wracając do kolezanki- urodziła - i powiedziała do mnie - miałas rację :laugh: wieć nie ma sie zbytnio ..chyba czym przejmowac.
Ja odstawiłam wszslkie antycellulitisowe klemy, zele..bo to sa czesto takze wyszczuplające- spalające tkankę tłuszczowa- a tego my - kobiety w ciazy użwyać nie mozemy - więc w ruch poszły wszelkie nawilżające balsamymleczka, oliwki, przeciw rozstepom(Mustella), ujędrniający (Garniera)..a takęz biorąc prysznic - mam taki przyrzad do masarzu i okrężnym ruchem masuje udka, pośladki, bioderka:) a - koncząc prysznic - polewając udka zimną wodą.... dobry tez jest rowerek i wszelkie cwiczenia wzmacniajace nóżki- udka, pośladki- ja dosć intensywnie jezdzę na rowerze-..no super jak ktoś chodzi na basen!

ale sie rozpisalam ;D sorkasy ;)
 
Do góry