reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NASZA WAGA :)

Aniu zbieram się do opisania mojego porodu, ogólnie powiem tak, cc nie jest taka zła, jak sie wydaje po samej operacji....czulam niesamowity ból, wstalam z łóżka dopiero po 30 godzinach, wcześniej nie było o tym mowy- ale na pocieszenie dodam, że bylam w szpitalu najwcześniej wypisana kobietą po cesarce, bo juz po 3,5 dobach. Za to kobiety, ktore wstaly na przykład po 12 godzinach, a rodziły w tym samym dniu co ja, pozostały jeszcze w szpitalu z opcją do 7 dni. Myslę, że to bardzo indywidualna sprawa, jak znosi się ból i wszystko zalezy od naszego ciala. W pierwszej dobie po cearce chciało mi się wyc, nie byłam w stanie nic zrobić sama, pozostawał mi tylko dzwonek. w kolejnej czulam się, jakbym uczyła się wstawać od podstaw, najpierw siadanie, bardzo pomagal mi w tym bandaż przywiązany do łózka na maxa naprezony, a potem to juz było coraz lepiej, i jako ze moje ciecie goiło się bardzo ładnie ordynator wyraził zgodę na wyjście.
 
reklama
To ja w tym wątku poruszę temat wagi po porodzie. U mnie po 10 dniach 14 kilo na minusie :D Taki z tego wniosek że woda schodzi i mam nadzieję że jeszcze jej zejdzie bo opuchnięta jeszcze trochę jestem - czuję zwłaszcza po dłoniach. Oczywiście oprócz wody zostało trochę fałdek ale przegląd ciuchów wykazał że mam na początek kilka luźniejszych rzeczy w które się mieszczę lub prawię mieszczę (nie dopinają się w pasie) więc może nie będzie tak źle...
 
a ja nie mam bladego pojecia ile waze ;D
zeszla mi cala opuchlizna, nozki mam chudziutkie jak kiedys, stopy mieszcza sie w buty, tylko brzuszek troche zostal no i biust :D
jak sie dzisiaj ubralam wieczorem na wyjscie to maz zaszczycil mnie komplementem, ze wygladam jakbym byla w ciazy ;D milusie, nie? ;)
kiedys sie zwaze i zobaczymy, ale narazie w zadne spodnie sie nie mieszcze :( ale we wszystkie spodniczki TAK :D
 
ell - super ze Cie tak szybko wypisali do domu....bo z reguly to jest 5 dob!!! ciekawa jestem jak to bedzie u mnie....

Basiu
- gratulacje, szybko Ci poszlo!!!!

Agatatje - to ze biust spory to wielka zaleta:)) :) :) :) :)
Maz na mnie mowi Obelix....oj maja poczucie humoru, maja......Ci nasi mezowie...
 
szybko idzie bo woda schodzi :) dopiero widze jak mocno bylam spuchnieta....oprocz tego zostaje tłuszczyk i z nim tak szybko nie pójdzie, ale w końcu z nim też da sie żyć ;)
 
U mnie waga tez bardzo zmieniona ;D Przed porodem 68, po porodzie 59 a po dwoch dniach w domu 57. Waga wyjsciowa sprzed ciazy to 53-54 a wiec zostalo mi niewiele :laugh: Ciuchow sprzed ciazy jeszcze nie nakladalam wiec nie wiem dokladnie jak sie rozklada ale patrzac w lustro to zostaly piersi i taki waleczek na brzuchu (wygladam na 3 miesiac ciazy ;)). Ten brzuszek pewnie najtrudniej bedzie zbic ale pospiechu nie ma a i tak zupelnie zle to tez nie jest choc miloby bylo miec plaski brzuch na lato :)
 
cicha - ale ladnie Ci poszlo z waga!!! :) :) :)
Ja najbardziej obawiam sie ze mi zostanie niezla oponka na brzuchu.... ;D ;D ;D
 
U mnie przed ciążą 59, przed porodem 70, a dziś rano 60, jutro mija dwa tygodnie od porodu więc nie jest źle. Piersi mam wrażenie że są ciut mniejsze niż pod koniec ciąży, ale to pewnie dlatego, że mam mało pokarmu :( Na razie mieszczę się tylko w jedne spodnie, które przed ciążą były trochę za luźne, ale brzuszek zrobił się już całkiem mały, więc mam nadzieję że w pozostałe też niedługo się wbiję.
 
Aniu myslę, że z oponką latwo sobie poradzimy:))) zastosujemy intesywne ćwiczenia na brzuszek i bedzie dobrze, jak dla mnie to najtrudniej jest zrzucic kilogramki z bioderek.... a jak widzę to większość z nas już rozdwojonych ma problemy z ubraniem spodni z przed ciazy :(
 
reklama
wlasnie nie wiem jak to do konca jest z cwiczeniami brzuszka po cesarce, jedni mowia ze pol roku nie mozna, dziewczyny na forum pislay ze bardzo szybko zaczely cwiczyc....
zobaczymy co wyjdzie w praniu.....
a moze ta oponka nie bedzie taka wielka....tak sie ludze...
 
Do góry