reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nagrobek dla dziecka

Wiecie widziałam na naszym cmentarzu taki grób - był kopczyk,krzyż i tabliczka na krzyżu - Grób dziecka nienarodzonego.

Czy to mógl być grób dzieci,które pochował szpital np?Wiem,ze niektore szpitale chowają dzieci po jakim czasie,razem...Bardzo smutny widok w każdym razie...Nie widziałam na nim ani jednej świeczki ni kwiatka...

a to może taki symboliczny grób dla wszystkich dzieciaczków którym nie dane było pojawić się na świecie , które odeszły zbyt wcześnie.Sama nie wiem ale to bardzo smutne...:-(
 
reklama
Malamrówka, jakie robicie rzeźby na nagrobek?
Bo ja tez mysle o czyms ladnym ale u nas nikt nie umie rzezb zrobic,musialabym zamowic w innym miescie.

A widzę suwaczek w podpisie:)Gratuluje!!!

 
dziękuję :-D trochę mnie to, a nawet bardzo przeraża, ale zobaczymy może się tym razem uda.

rzeźby załatwiamy przez mojego taty znajomego, nie wiem kto to taki. Jest to rzeźbiarz gdzieś znad morza. U mnie w Poznaniu chcieli po 2,500 tysiąca za jedną, a my chcemy dwie. Są to dwa małe aniołki około 25cm chyba z marmuru je robi. Później pokażę zdjęcia, bo nie mam kabla od telefonu. Zrobił identyczny jak daliśmy mu wzór. Nie wiem, ale mam nadzieję, że w dwóch tysiącach za dwie figury się zamknę.
 
Od czego zacząć nie wiem
wpisałam w google " napisy na pomnik dla dziecka " i znalazłam sie na waszej stronie przeczytałam prawie wszystko
chce wam powiedziec iz wiem jak ciezko jest po stracie dziecka
musicie dbać o siebie mamy i o reszte rodziny
 
Dziewczynki przede wszystkim bardzo wam współczuję straty aniołków i zapalam znicze (*)(*)(*)(*)(*).
Moja mama na grobie mojej siostrzyczki dała wierszyk,który sama napisała....
A oto on:
"Wszystko da się zapomnieć,
smutek,radość, nawet łzy.....
Lecz nie da się zapomnieć takiej córeczki jak Ty....."
Pozdrawiam
 
Witam,

Co do napisu na nagrobku to ja zdecydowalam sie na łacińską sentencje: "NON OMNIS MORIAR"

Moze brzmi troche powaznie ale oddaje to,co czujemy.Długie wierszyki czasem są nie wskazane,bo tablica robi wrażenie "przeciążonej"napisami,zwłaszcza, gdy sie pisze imie dziecka w formie zdrobniałej,nazwisko jest np. długie itp.
A zrobiliśmy jeszcze Anioła na tablicy,ktory zajmuje z 1/3 miejsca.
Teraz mam obsesje w wyszukiwaniu dodatków na nagrobki i powiem wam,ze jest mnóstwo stron z takimi firmami,które robią rzezby,płaskorzeźby,mosiężne ozdoby na nagrobki- np.mosiężne róże itp.Mozna zamówic przez internet i kurier dostarczy do domu.

Powiem Wam,ze mam straszne doły...ze mnie nie ma w Polsce,ze nie chodzę na cmentarz,teraz,kiedy jest wiosna,sa świeże kwiaty-tyle możliwości...zeby tam ladnie dzieciom na grobku "urządzić".A jeszcze w środę Dzień Dziecka....
Do tego stopnia mi z tym zle,ze zamówilam w jakiejs hurtowni zniczy 14 dużych zniczy i zaplacilam i kazlam wyslac na adres moich Rodziców w Polsce i tata bedzie zanosil ode mnie takie znicze jakie ja chce a jakich nie ma u nas w miescie.Dlugo szuklam tych zniczy: to jest taki duzy znicz a obok niego siedzi Aniolek - taki okolu 30 cm.Mysle,ze dla Dzieci ładnie wyglądają takie znicze.
I teraz bedzie zapas u moich rodziców i beda zanosic na cmentarz.
Troche mi lzej ale jak sobie pomysle,ze na Dzien Dziecka kupuje moim dzieciom znicze to............
Przeżyłam jakoś Dzień Matki, teraz Dzien Dziecka...chyba już ostatnie święto w tym roku,które tak nam daje po głowie....

Wiem,ze w październiku jest Dzień Dziecka Utraconego...:(((
 
U naszej Oleńki jest napis Dla świata byłaś chwilą, dla nas całym światem

Masz rację AniołkowaMamo, jutro powinnyśmy kupować lalki i misie a nie znicze:( I pewnie jutro każda z nas, która straciła swoje dzieciątko będzie miała okropny dzień, ja wiem że jak tylko sobie o tym pomyślę albo spojrzę na inne mamy z dziećmi będę ryczeć , tak było w dniu matki,tak pewnie będzie i jutro.......
 
Jutro miesiąc minie jak urodziłam moją Alicje - jak mi ją od razu zabrano , nie widziałam buzi, nie słyszałam głosu, nie przytuliłam...Dużo bym dała,żeby z nią teraz być - gdyby nie jej starsze rodzeństwo to już bym z nią była, nie ma dnia żebym nie ryczała - w dzień niby się trzymam ale jak przyjdzie noc to ryczę tak długo,że w końcu zasypiam i nawet nie wiem kiedy.Powiedzcie po jakim czasie ta rana tak bardzo już nie boli ...
 
reklama
RAFAMEL ta rana zawsze bedzie bolała, czasem nauczysz się z tym żyć, za dwa dni minie 4 miesiące jak zmarło moje dziecko...czasem są chwile, ze się usmiecham, a czasem takie ze brak mi sil by żyć, nie chce bo nie mam po co.
Swiatelka dla Twojego Aniołka (*)
 
Do góry