reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naczyniaki u niemowląt

Paulaq23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Styczeń 2017
Postów
1 297
Witam!
Są tu jakieś mamy których dzieci mają naczyniaki? Wczoraj rozpoczęliśmy leczenie naczyniaka jamistego na wardze u 2 miesięcznej córki. Chciałabym się coś wiecej dowiedzieć jak przebiega leczenie, czy są efekty itp.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc.nikt sie nie oddzywa wiec troche pogrzebalam.tu jest link do tematu ktory Cie interesuje.niestety nie z tego roku ale wpisy moze Ci sie przydadzą
Link do: Naczyniak!!!
Dziewczyny polecały też stronę naczyniaki.pl
Mam nadzieję że pomogłam :)
 
Hej, moj 3 letni syn ma naczyniaka na boku plecow. Lekarz stwierdzil ze nic z tym nie bedzie robil bo mozliwe ze zniknie z czasem. Faktycznie naczyniak jest mniejszy.
 
Hej ja mam córeczkę która ma naczyniaka płaskiego na policzki i na karku. Powiem Ci że jak lenka się urodziła dostałam skierowanie do chirurga aby przepisał tabletki i dobrze ze nie poszłam! Dowiedziałam sie od położnej ze leki które chirurg przypisuje na te naczyniaki bardzo źle działają na dziecka organizm. Córka ma 13 mc i naczyniaki się zmniejszają poczekam do 4 roku życia dziecka lub 3 i dopiero pójdę do chirurga . No Bo na karku mogą być dziewczynki wiadomo łańcuszek czy długie włoski ale na policzku już nie. Więc narazie czekam co będzie dalej .

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas niestety naczyniak bardzo szybko rośnie, utrudnia jedzenie i aż się boje co będzie zaraz jak mała zacznie pchać rączki do buzi. Oprocz tego zaczęło się paskudzić. Lekarz powiedział że trzeba leczyć żeby na przyszłość nie było problemu i żeby nie było blizny.
 
Hej moja 2 miesięczna córeczka urodzila się z 3 naczyniakami 2 ma na powiece i jeden na czole lekarz powiedział mi że one sie chłoną i rzeczywiście zmniejszają się
 
Hej, moja Igunia urodziła sie z kropeczka na główce która w bardzo szybkim tępie rosła! Zapisałam sie na forum naczyniaki pl. Tam wyczytałam ze bardzo pomagają krople z zastosowaniem do oczu , którymi można smarować naczyniaka. Skonsultowałam sie z dr Wyrzykowski (jest to b dobry specjalista przyjmuje w Gdańsku i Sopocie) mailowo i napisał żeby normalnie powiedzieć pediatrzy żeby przepisał te krople. Faktycznie problemu nie było z receptami, jak sie wyjaśniło po co i na co.:))Ale kilku miesiącach i tak pojechaliśmy do dr Wyrzykowskiego na kontrole. Kazał stosować kropelki do końca tego roku kilka razy dziennie wcierając w zmianę na główce tak jak do tej pory. Naczyniak był straszny wielki ,dziewczyny dzis Igunia ma roczek i praktycznie ani śladu po naczyniaki. Jest płaski i bardzo blady. Jedziemy na kontrole w kwietniu:)) Krople nazywają sie Oftensin 5mg/ml polecam każdej zdesperowanej i załamanej mamie.
 
Hej, moja Igunia urodziła sie z kropeczka na główce która w bardzo szybkim tępie rosła! Zapisałam sie na forum naczyniaki pl. Tam wyczytałam ze bardzo pomagają krople z zastosowaniem do oczu , którymi można smarować naczyniaka. Skonsultowałam sie z dr Wyrzykowski (jest to b dobry specjalista przyjmuje w Gdańsku i Sopocie) mailowo i napisał żeby normalnie powiedzieć pediatrzy żeby przepisał te krople. Faktycznie problemu nie było z receptami, jak sie wyjaśniło po co i na co.:))Ale kilku miesiącach i tak pojechaliśmy do dr Wyrzykowskiego na kontrole. Kazał stosować kropelki do końca tego roku kilka razy dziennie wcierając w zmianę na główce tak jak do tej pory. Naczyniak był straszny wielki ,dziewczyny dzis Igunia ma roczek i praktycznie ani śladu po naczyniaki. Jest płaski i bardzo blady. Jedziemy na kontrole w kwietniu:)) Krople nazywają sie Oftensin 5mg/ml polecam każdej zdesperowanej i załamanej mamie.
Wiesz co z chwcia bym je kupila ale noja ma yw naczyniaki wodoczne ale nie takie mocne . myslisz ze pomoze ?

Napisane na LG-M200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mówią ze te naczyniaki to wczesnonoworodkowe i znikną.... Ale trzeba obserwować .... Myśle ze kropelki by pomogły wiesz trzeba probowac! Nie jestem lekarzem ale sama spróbowałam i efekty są wspaniałe! Ten nasz na główce był płaski malusia kropeczka a w późniejszym okresie zrobił sie strasznie wypukły i cały czas rósł wyglądał jak taka malina... nie dodałam jeszcze ze robił sie malutkiej rownież naczyniak na nóżce i obok kolejny na główce :// i wytępiłam je tymi kropelkami;))
 
Do góry