reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

SALI dwa tyg po cc brzuszki-wow hardcorowa jesteś:-).

WAMPI 11-13latki w ciąży to już wogule temat bez komentarza.

MALEŃSTWO nawet jakbyś nie miała ubezpieczenia to jest prawo, że ciężarne i do porodu nie trzeba mieć teoretycznie ubezpieczenia, że jest bezpłatna opieka ale to teoria a jak w praktyce to od szpitala zależy.
 
reklama
Mnie to może nie szokuje, bo ja zaszłam w pierwszą ciążę mając 16 lat ;-) Za to nie wyobrażam sobie takiej 11-13 latki w ciąży, bo to w zasadzie jeszcze dzieci, a mając te 15-18 lat, to jednak już człowiek inaczej myśli, jest bardziej odpowiedzialny (no bywają wyjątki ;-)) i poradzi sobie z dzieckiem.
Nie zgodzę się, że 15latki mają już inne myślenie. 16latki, mnie nie oburzają, częściej zdarzają się odpowiedzialne. Moja siostra ma 15lat i ona i wszystkie jej koleżanki mają same głupoty w głowie. Kiedyś było inaczej, bo ja jako 15latka byłam odpowiedzialna i zostawałam sama w domu z małą siostrą, ale siostrze teraz bym nie powierzyła dziecka. Nawet gdy w wyjątkowych przypadkach ona zostaje z siostra 10letnia, to małej podpaliła włosy bawiąc się zapałkami. A zostałyśmy wychowane tak samo. Może to gderanie, ale uważam, że dzieci wychowane w dobie wszechobecnego internetu są inne niż ja byłam w ich wieku. Są też wyjątki, które potwierdzają regułę. Oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzać, to tylko moje prywatne zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Oj wyjatki sa wszedzie ...nie raz 16-latka jest bardziej odpowiedzialna niz 20-latka znam taki przypadek....i nie kazda 16-latka jest wulgarna pije i pali...nie ma co tak na to patrzec jak juz zajdzie w ciąze to musi dorosnąc szybciej niz inne dziewczyny a czy podoła to zycie zweryfikuje!
 
zgadzam się w zupełności z sali04 . u mnie w rodzinie była taka sytuacja, że kuzyna dziewczyna zaszła w ciążę mając 16lat i kuzynka zaszła w ciążę w tym samym czasie mając 23lata. Cała rodzina prorokowała, że kuzyn się rozstanie z tą dziewczyną. Obie pary wzięły ślub jak dzieciaki miały roczek i kuzyn świetnie się dogaduje z żoną, która jest bardzo dojrzała jak na swój wiek, a małżeństwo starszej kuzynki się rozpadło i właśnie urodziła drugą córkę, ale ojcem jest już inny facet. Różne scenariusze życie pisze. Ja mam chorą tarczycę i wszyscy lekarze mówili, że o ciąży mogę zapomnieć póki nie unormuje hormonów tarczycy. Nawet nie mogłam brać tabletek antykoncepcyjnych, bo wywoływały jeszcze większe zamieszanie z hormonami i cały miesiąc krwawiłam. A tu proszę, dwa miesiące jak zamieszkałam wtedy jeszcze z moim narzeczonym i dzidzia w drodze. Gratis ciąża unormowała mi tarczycę, że mogłam odstawić tabletki
 
Ostatnia edycja:
Jestem i ja padam jak mucha upał taki ,że jestem cała mokra ciśnienie mi tak skacze ,że serce w gardle czuje ;/
Wczoraj to mdlałam na sofie i M odrazu mnie na góre do sypialni zaprowadził bo bym padła wymiotuje jak dzika :(
Dzisiaj Wiki z M się śmiała ,że mama zamiast Simona (Szymona) Wiki mówi Simon urodzi jajo na twardo przez te upały tragedia :(
Kasia uwierz ,że czuje się strasznie ale z Wiktorią jak byłam w ciąży to wiaderko miałam przy łóżku bo nie dobiegła bym do łazienki po schodach :/ tylko teraz wymiotuje raz na jakiś czas a z Wiki ciągle nawet jak szłam przez park u nas i tu są barany na polach i poczułam ich odchody to w krzakach ginełam :)
Wampi wydaje mi się ,że młoda mama nie ważne ile ma lat powinna wiedzieć ,że bycie mamą to wyżeczenia nie małe a gigantyczne ale nie wszystkie dziewczyny są na to gotowe i dlatego innym jest tródno strawić młodą mame np.13-16latke ale teraz to normalne już chyba się przyzwyczaiłam :D
Sandra a powiedz mi czy lekarz nie miał ,żadnych ale ,że jesteś w ciązy bo np . ja mam niedowage i tą nerke chorą .Lekarz mi powiedział ,że jeżeli wsio będzie oki to donosze ciąże ,a jeśli będą się infekcje powtarzać to dziecko urodzi się chore albo będzie trzeba usunąć ciąże :/
 
Ostatnia edycja:
Sandra heheh dobre z bliźniaczkami:p

Milena
bo bo z parkami chyba tak jest że nie będą do siebie podobni ale super że masz takie bliźniacze rodzeństwo:)

Mirabelka
w czerwonym mięsie dużo żelaza jest niech znajdzie produkty bogate w żelazo:)

Dorotar
no różnie z tymi porodami ale i tak nie chciałabym CC

Eve
o matko Ty to normalnie stworzona do bycia w ciąży;/

U nas dzisiaj był chrzestny C uśmialiśmy się a jutro chyba wybywamy pod namiot:)
 
hej :-) no nadrabiam was nadrabiam :-)
miałam wczeńsiej ale znów mi komp zaciął , pózniej nas nie było i tak o , teraz na raty biegałam na dwór a to przy kompie :-p
ale ostastecznie weszłysmy do domu odpocząć :-D

kasiek super fotki !
magda współłczuję teściowej,...kurde w tych czasach to już nie powinno być złośliwych teściowych :-p hehe
milena super brzusio :-)
milena super tatuaż :-)
kasiek co do listy to tak jak na miesiącach najlepiej ..:-) data urodzin imie i nick mamy i najlepiej po kolei kalendarzowo :-)
maleństwo chińskie znaki to chyba już przezytek :-p
sandrax ja mimo że nie zaszłam w ciążę mając 15 lat to i tak uważam i wszyscy do okoła uważali mnie za bardzo rozważną dziewczynę w tym wieku :-) więc jakbym zaszła w ciążę to byłabym odpowiedzialna.. no ale .. :-p nie było takiej opcji :-) poniewaz uważałam ze na seks w tym wieku za wcześnie i nie uprawiałam seksu z moim chłopakiem który był 3 lata ode mnie starszy
i tak jak sali powiedziała ze nawet niektóre 20 się nie czują i nie zachowują na bycie matką , i się absolutnie nie nadają :no:
eve współczuję miałam to samo.. z Viki to wymiotowałam wszędzie i co chwile, a z Emmą juz mniej na całe szczęscie ! ale też się ciągle źle czułam ... także wytrwałości zycze :*

co do imienia Miszela.. nie podobają mi sie spolszczenia urzedowe zagranicznych imiion jak Brajan , Andżelika Dżesika itp :no:
jakby mi tak chcieli zapisać dziecko to zmieniłabym imię :-p

co do SN a CC ja miałam 2 porody SN i jedno ze znieczuleniem w kręgosłup (na drugim nie zdązyłam bo za szybko trwał poród) i jakoś od znieczulenia mnie plecy nie bolały i kręgosłup nie siadł.. owszem nie mówię że każdego am nie boleć , ale to nie znaczy żbey straszyć bólem innych , jedne boli inne nie nie ma reguły i tym samym u nas bez względu na to czy ma się CC czy SN dziecko jest koło matki
fakt po CC można się gorzej czuć bo masz ranę na całym brzuchu i pewnie ciagnie i rwie ale nie jedną tu po CC widziałam co biegała z dzieckiem na rękach po sali a ja byłam nacinana przy Vi i mnie tak bolało że nie mogłam usiąśc przez pierwsze 2 dni , a przy Emce pekłam i nic mnie nie bolało :-) także zalezy jaki człowiek i jak znosi ból i tez jaki lekarz.. bo niektórzy sa ok a niektóryz nie i zrobia byle jak że później boli
a jeszcz co do wyrywania dziecka to też wątpie że dziecko się wyrywa.. :/ tak samo przy Sn można powiedzieć na tych durnych lekarzy ze naciskają na brzuch i wypychają dziecko.. ale normalny lekarz odpbiera poród normalnie ;-) czy to sn czy cc...
i nie ma żadnych obaw do niczego... :-) u mnie w rodzinie poza mną wszystkie kobiety miały CC (no moja siostra przy drugim rodziła naturalnie ale przy pierwszym też cc) więc znam inną historię na temat CC niż ta najgorszą ;-)
aha i mając znieczulenie od pasa w dół mogłam sie zajmowac Viką jak po porodzie sie wyspałyśmy to już miałam czucie w nogach i szłam się kąpać i karmic dziecko
no i moja mam jak juz mowa o mamach urodziła 4 dzieci SN rok po roku :-D jeszcze z porodem to nie nie przeszkadza bo rodzić to ja też bym mogła sobie .. ale kurde jak ona z nami dała radę :p hahaha
 
U nas po mieście chodzi para, ona 14lat, on 15 czy 16 (wiem bo chłopak to kolega z klasy syna koleżanki, a dziewczyna to koleżanka córki mojego znajomego) jak zaszła w ciąze to najpierw szła ściema że dziecko jest jego brata (18l) no ale w końcu się przyznali, wszyscy znajomi się od nich odwrócili zostali najbliżsi przyjaciele, teraz prowadzą bloga, gdzie zamieścili wpis że teraz to nagle wszyscy chcą byc ich znajomymi jak się okazało że rodzicielstwo to nie kara. Widac że dziecko jest zadbane. Więc się nie zgodze że wszystkie nastolatki trzeba wrzucic do jednego wora że to są nieodpowiedialne dzieciaki... Dzieci rozwijają się różnie, różnie są wychowywane i różne wartości wynoszą do dorosłego życia.


U nas dziś skwar, nie chce mi się iśc prania zbierac, eh 3 pralki jeszcze do poskładania:-p Jutro do pracy trzeba gnac
 
Jejku, cieżko to wszystko przeczytać. Co do młodziutkich mam to coraz więcej ich jest :) Moja koleżanka 4 dni temu urodziła ma 17 lat, mam też znajomą co ma 14 lat i w lutym urodziła córkę i wiecie co wam powiem ? 14-latka w tym wypadku wydaje mi się bardziej odpowiedzialna - różnie bywa.
Sama nie byłam jakimś grzecznym dzieckiem, przyznaje się bez bicia, dowiedziałam się o ciązy i w tym samym dniu powiedziałam o tym chłopakowi, rzuciłam palenie, wszelkie piwa nie piwa. I sobie chowałam w brzucholu mojego boba. Urodziłam wielkiego chłopczyka i siedzę w domu z dzidzią, jestem poprostu mamą, mimo że wcześniej byłam taka szalona że tak powiem. Więc poprostu pozory czasem mylą. :-)

Jakie wielkie chmurzyska były u nas pod wieczór, aż ciemno w domu. :-D.
 
reklama
Miszela!Matko! Okropnie!Tez mi sie spolszczone imiona nie podobaja;/

Kasiek Ty nie chcialabyc CC a ja SN zadna z nas nie miala a juz wiedza ze nie chca hehe
Ja od razu marzyłam o CC i jak ginekolog powiedziala mi ze z moja wada kregosłupa to wskazane wiec mi ulżyło;)wystarczyło mi jak sie nasłuchałam i naogladałam porodów zeby to mnie zniecheciło,choc nie powiem jak ogladam Porodówke to sobie marze ze fajnie tak urodzic SN BARDZO WZRUSZAJACY MOMENT;)
 
Do góry