reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

ixidixi a no czuję sie w miarę, choć juz jest mega ciężko... Zwłaszcza jeżeli jeszcze dwóje brzdąców biega naokoło :-D ale daję radę. Ostatnio w nocy nie mogę spać, nie mam jak znaleźć sobie pozycji wygodnej... Ale jeszcze troszkę, z 9-10tyg i powinno byc po wszystkim... A ty jak tam? Masz jakieś dolegliwości?;-)

:) Chyba już Ci kiedyś mówiłam, że masz fajowską rodzinke:D :-)
No u mnie różnie to bywa.. mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości.. 24h/ dobe.. tylko gdy jem coś, jest lepiej.. a i tak odrzuciło mnie od wielu rzeczy tj. mieso, jogurty, pomarancze, ziemniaki, rosol :-( I wiecznie mam ochote na ananasa..:-p

Byłam dzisiaj u gina.. zrobił USG.. kazał nie oddychać i mówi: "Widzi pani? Tutaj bije serduszko" Łaaaaaaał!:D :shocked2::-) Ale to nie za wczesnie na bicie sercA? Gdzieś kiedyś czytałam, że dopiero od 8 tc.. a ja dopiero w 6.. :confused:
 
reklama
elizka mowilam jej ze karmie sztucznie a ta kazala brac z koncem 4 tygodnia wiec juz sama nie wiem co o tym myslec. maz musi do nich przedzwonic i sie zapytac co z ta wysypka. sama bym zadzwonila jednak z moim szwedzkim jest kiepsko.

No to może zmień pediatre? do innego zadzwoń?

Info ze strony: Co warto wiedzieć o witaminie D - Zdrowie - arykuł

"Nie wszystkie niemowlęta muszą ją dostawać
To lekarz zdecyduje, czy dziecko potrzebuje witaminę D, czy nie. Jeśli będzie miał pewność, że maluszkowi jej brakuje, na pewno ją mu przepisze. Zgodnie z najnowszymi zalecaniami krajowego konsultanta do spraw pediatrii, jeśli w ciąży nie przyjmowałaś witaminy D, to trzeba ją podawać niemowlęciu już od pierwszych dni życia. Jeżeli ją brałaś, lekarz zaleci podawanie witaminy D3, gdy smyk skończy trzy tygodnie. Ale nie zawsze – gdy dziecko dostaje mleko modyfikowane lub mieszanką mlekozastępczą, zapewne witamina D nie będzie w ogóle konieczna (sztuczne mleko dla niemowląt jest w nią wzbogacone). Oczywiście pod warunkiem, że dziecko wypija go tyle, ile jest to zalecane."


ixidixi no już pisałas ale czemu tak twierdzisz? :-D
Bic serduszko zaczyna miedzy 6 a 9 tyg ciąży takze jest wszystko oki ;))) super jest takie małe serduszko widziec pierwszy raz... :-)
 
Ostatnia edycja:
ixidixi he he :-) no dzieki. Napewno i ty bedziesz mieć taką rodzinke;-) W sumie mamy wesoło i wogóle czas szybko leci... Ale niestety sporo ludzi widząc mnie ze jestem w 3ej ciąży patrzą jak na trędowatą... co jest niestety przykre heh... Ale jestem zdania ze wychowam swoje dzieci i bede mogla cos w zyciu zrobić później. Bo czasem jak kariera jest pierwsza to potem czasu na dzieci nie ma... A ja sama pochodzę z rodziny gdzie było czworo dzieci(byłoby 5...) a mąż ma tylko siostre i trójka dzieci była w naszych planach, może nie tak jak chcielismy sie pojawiły ale widocznie tam na górze tak było pisane nam;-) no i jestesmy szczesliwi :-D;-)
 
eliza dziekuje za info. ta lekarka jeszcze cos mowila ze ta witaminke tutaj wszystkim daja i nie trzeba za nia placic bo tutaj jest malo slonca a kazde dziecko musi miec ja dostarczna do organizmu.
kaama mam nadzieje ze moja nie ma skazy bialkowej, wiem jakie to jest uciazliwe dla maluszka jak i dla mamy bo moj siostrzeniec ma skaze. tylko ze on ma bardziej plamy a nie krosty. a karmie mlekiem nan
dziekuje wszyskim za porady :)
 
Kingusia :D Łóżeczko córci Twojej kupią na 18 a wózek to może o samochód na 18tke im chodziło :D haha ;]

Elizka wiesz co, on zauważyłam ze nie dojada.. On np. ssie cycka 20 minut, przez 5 minut potem w buzi jak trzyma, to go tam zaczepiam żeby ssal jeszcze.. Jak widze ze nie reaguje dalej śpi to go odnosze, i pare minut ciszy i zaraz dalej chce jesc ;p
Po prostu on leniuch, jak ściągnęłam pokarm to całą butle 120ml wypił to mi dobre 4 godziny przespał, aa ja np. karmie tak po 3 razy z cycka jednego i 3 z drugiego, to jak podaje mu drugiego cycka za 4 karmieniem to ma dużo mleka i wtedy nie wysila się przy ssaniu, duzo zje, i długo śpi. A jak wlasnie mam mniej to marudzi ;)
Dzis go rozgryzłam :D A dziś w nocy spał malutki od 2 w nocy do 6 rano i pozniej o 8 wstał ;P wiec ja się wyspałam i on się wyspał hehe ;)

Aaaa i kupiłam mu herbatke dla niemowląt ;) Wczoraj pół butli wypił (jemu po prostu się czasem pic chce a nie jesc… I przepajać go będę raz na jakis czas)

Clio niedlugo sama będziesz miała takiego szkrabika :D

Kolia gratuluje Mikiemu kolejnego zębolka :D J

Ixidixi kobieto korzystaj!! Twojemu maluszkowi od jednego czy 2 hot dogów się nic nie stanie!! Ja teraz żałuje ze się nie najadłam porzadnie :p Haha bo teraz to się boje dopiero czegokolwiek dotknąć żeby małemu nie zaszkodzić…

Umi w ogóle Michaś nie było brane pod uwage.. haha pamiętasz pewnie ze był Antoś, Jaś, Franek haha i w ogóle zupełnie inne imie ma xD

Adka właśnie, pepuszek już odpadł Twojej małej? Bo mój jeszcze ma.. Tam wisi już praktycznie, ale tak mysle ze pewnie ze 2 dni jeszcze będzie ten pepuszek (jak to polożna powiedziała ze gruba pepowina była i dlatego się mocno trzyma) ale to już 12 dzień Michasia i pępucho jest nadal
 
Skutki uboczne takie jak we wszystkich tabletkach anty raczej. Nudnosci wymioty, bole glowy, cos tam cos... depresja, ale to nie oznacza ze one musza wystapic , a u mnie jak najwyrazniej . Czuje sie conamniej jak bym zero sily miala i w ogole tak mi mdło cały czas lekko, na mysl o tych tabletkahc mi az niedobrze... po prostu moj organizm sie chyba broni przed nimi . Nie wiem to troche teraz skomplikowane ... nie wiem co zrobic, czy brac i moze przejdzie czy nie brac juz i tyle. Troche nie mam jak skontaktowac sie z lekarzem teraz
hm, szkoda ze nie masz jak sie skonsultowac, :/

Witajcie
pare slow o mojej kruszynce... Ma na imie Aileen. urodzila sie z pomoca lekarzy, bo mialam komplikacje, wyciagali ja za pomaca ssaka... nieprzyjemna rzecz. Pozniej malutka miala dosc sporego guza na glowce. urodzila sie z waga 3600 i dluga byla na 52 cm. taki nasz maly skarbek :)
Mam do was pytanie. Otoz ostatnio zaczelam jej podawac wit D i powyskakiwaly jej krostki na calym ciele, zwykle czerwone, pozniej sie staly niewidoczne ale czuc pod opuszkami palcow i sie zastanawiam czy to moze byc od tych witamin??? odstawilam je przedwczoraj i tak jakby bylo mniej tych krostek, nie robia sie nowe.
skonsultuj sie z pediatra, ja watpie zeby bylo to od witaminy, moze ma tradzik niemolecy? moj Olek tez miala, i do teraz ma takie krostki, jak jest spokojny to wogole ich nie widac ,a jak placze albo sie wysila to robia sie czerwone, albo zapytaj sie nawet polznej.

natqaaa mojej niuni też pomagali wyjść. Za pomocą przedramienia... I teraz ma krwiaka na główce , który ma się sam wchłonąć.
moj bratanek mial tez krwiaka, i sie wchlonal wiec spokojnie:)

No to może zmień pediatre? do innego zadzwoń?

Info ze strony: Co warto wiedzieć o witaminie D - Zdrowie - arykuł

"Nie wszystkie niemowlęta muszą ją dostawać
To lekarz zdecyduje, czy dziecko potrzebuje witaminę D, czy nie. Jeśli będzie miał pewność, że maluszkowi jej brakuje, na pewno ją mu przepisze. Zgodnie z najnowszymi zalecaniami krajowego konsultanta do spraw pediatrii, jeśli w ciąży nie przyjmowałaś witaminy D, to trzeba ją podawać niemowlęciu już od pierwszych dni życia. Jeżeli ją brałaś, lekarz zaleci podawanie witaminy D3, gdy smyk skończy trzy tygodnie. Ale nie zawsze – gdy dziecko dostaje mleko modyfikowane lub mieszanką mlekozastępczą, zapewne witamina D nie będzie w ogóle konieczna (sztuczne mleko dla niemowląt jest w nią wzbogacone). Oczywiście pod warunkiem, że dziecko wypija go tyle, ile jest to zalecane."


ixidixi no już pisałas ale czemu tak twierdzisz? :-D
Bic serduszko zaczyna miedzy 6 a 9 tyg ciąży takze jest wszystko oki ;))) super jest takie małe serduszko widziec pierwszy raz... :-)
ja bralam witaminy w ciazy i karmie mlekiem modyfikowanym, i nadal musze podawac witamine d3, lepiej skonsultowac sie z pediatra, niz czerpac inf. z internetu.
 
reklama
hejka dziewczyny:)

widze ze Artyski synek ma juz imie fajne...:) podoba mi sie..

i widzie ze coraz wiecej mama sie tu pojawiam...

u mnie dobrze dzidzi sie rozwija..i bedzie Dziewczynka ja chce Letycje...ale moj M. jeszcze nie jeste przekonany do tego imienia...

wogole to sie oksatnio bardzo Kluce z M. i nie wiem co to dalej bedzie;:):)(

i moj brzucholek w Avatarku:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry