reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Magda-znów zebre bo jest szybka i pyszna; ) pieke co najmniej 3 razy w tygodniu.

Dennis wstał i super zjadł obiadek, ciasto już sie studzi;)
 
reklama
Paulina pierwszaków to rodzice badz dziadkowie/starsze rodzenstwo/ musi odprowadzac i przyprowadzac do szkoly i u nas nie ma wogole takiej opcji by pierwszak sam wracal do domu :no: takze tego pod uwage nie powinno sie brac, tak samo chyabw drugiej klasie jeszcze zadko wypuszczaja dzieciaki, no chyba ze busem wracaja, ale u nas w miescie to trzeba odbierac, jak rodzic sie spoznia to do swietlicy dziecko idzie.


No ale fakt niektore mamusie czy dziadkowie rpzesadzaja z tym noszeniem plecakow :p moja Hania czesto marudzi z ema ciezki, ale ja jej nie dzwigam, ja sie juz swoj nanosilam i nikt za mnie go nie dzwigal :p wredne ale prawdziwe :-)


Pogoda sie dzis popsula, jakos tak zimno bylo :baffled::baffled:
Dobrze ze juz weekend , w domu bedziemy sie byczec, i tylko jakies zakupy zaliczymy.... :blink:
Milego weekendu :)
 
LIZA kochana napisalam ze pierwszoklasisci to ok rozumiem ale nie rozumiem zaprowadzania i odprowadzania czwarto/piato klasistow, bo znam pare takich przypadkow :p
 
Hej ;)
Z gory przepraszam jak kogos uraze moim postem. Dla mnie to jest paranoja i nie do przyjecia noszenia za dziecka plecak czy co kolwiek ja swoj rowniez nosilam i garba nie mam. Uwazam ze jak ktorys z rodzicow juz tak strasznie ubolewa nad tym ze musi dziecko taki ciezar niech zakupi plecak na kolkach i dziecko bedzie ciagnac. Zlobek/przedszkole/szkola to jest obowiazek bo dziecko musi rano wstac przyszykowac sie i sie uczyc az dziwne ze te mamy nie siedza z dziecmi w lawce i w zesYcie im nie notuja xd no ale ... Albo jak dziecko sie bawi chodzi mi juz tak o 2_3latki wyrzuca zabawki sprzata po sobie bo z jakiej racji ja mam zatac jaie bawilam? Owszem moge pomoc ale nie sama sprzatac do kazdego wieku dziecka jakis obowiaEk powinien byc bo pozniej dwie lewe raczki dziecko ma i przykre to jest ... Ale twoj s etui at twoje kredki ale dla mnie to jest chore ze dziecko nie zro bo tego bo ma szkole i tylko to jest jego obowiaEk ale ja tak zostalam wychowana i moje dziecko z bedzie mialo obowiazki nie tylko szkola ale poza szkola jest dom swoj pokoj itp

Liza fakt brzydko dzisiaj bylo ale tragedii nie ma bo cale szcEacie ze deszcz nie padal xd

Paulina gratulacje dla cor;p

Wiecie co tez bym cos od czasu do czasu upiekla ale niestety nie mam piejarnika a szkoda bo lubie ciasta liec ale zostaja mi serniki na zimno hahaha
 
Paulina już podaje;)

CIASTO "ZEBRA"
5 JAJEK
1 SZKALANKA CUKRU
1SZKLANKA OLIWY
1 SZKALANKA NAPOJU GAZOWANEGO (WODA, SPRITE,BIAŁA OREZADA)
2 1/2 SZKLANKI MĄKI+2 ŁYŻKI
2LYZECZKI PROSZKU DO PIECZENIA
2LYZKI KAKAO
JAJKA UCIERAMY Z CUKREM, NASTEPNIE DIDAJEMY OLIWE I MIKSUJEMY, POZNIEJ DODAJEMY NAPOJ GANOWANY I TOWNIEZ MIKSUJEMY, NA KONIEC DODAJEMY MĄKĘ I PROSZEK DO PIEZENIA NAIKSUJEMY PRZEZ KILKA MINUT. CIASTO DZIELIMY NA DWIE CZĘŚCI. DO PIERWSZEJ DODAJEMY DWIE ŁYŻKI KAKAO, DO DRUGIEJ 2 ŁYŻKI MĄKI.
CIASTO WYLEWAMY NA TORTOWNICE PO 3 ŁYŻKI NA PRZEMIAN RAZ JASNE RAZ CIEMNE

Olcia-popieram cie moj mały tez musi po sobie sprzątać, oczywiście mu pomagam bo jest jeszcze mały ake musi i koniec no i jak ja łóżko jego pościele to on musi pod posciel pizame schować i pluszaki poukładać , myślę ze jak na 2 latka obowiązków w sam raz
 
Ostatnia edycja:
czesc :)

Olcia zgadzam sie z toba. Ja od pierwszej klasy chodzilam sama do szkoly i sama nosilam plecak. Co prawda mam problemy z kregoslupem ale to genetyczna wada i z tego powodu tez nie mialam jakiejs taryfy ulgowej. I moj synek napewno bedzie mial obowiazki poza szkola. Sama mialam ich sporo i zyje. Nie chce zeby mi wyrosl na faceta ktory nic nie potrafi zrobic a takich coraz wiecej.

happy a co do tego ciasta to mam pytanie... Ta oliwa to oliwa z oliwek czy zwykly olej? Kurde zrobila bym je na jutro ale mam tylko wode gazowana o smaku owocow lesnych to pewnie sie nie nadaje.
 
Happy tez mysle ze jak na 2latka w sam raz obowiazkow ;) najwazniejsze w obowiazkach ktore dajemy dziecku saa pochwaly rodzicow bo jak dziecko wie ze super posprzatalo czy poscielilo lozko zacheca dziecko do tego ;) jak czasami slysze ze nie rob tego bo zle bo ja to zrobie to wariuje mi w glowie ;p wszystko w swoim cAsie tez zaczynalysmy od zera a takie dogadywanki dzieckule to zrob tak to od razu sie nie chce bo jakby ktos np nam powiedzial zle podkurzalas jescze raz to rzykro sie robi ze ktos nie docenia naszej pracy i checi ;)

Kechu mi kregi zaczely wyskakiwac ale to nie od plecaka lecod tego jak zaczelam w salonie pracowac ale da sie z tym zyc. Czasami to takie wymowki rodzicow bo krzywy kregoslup od plecaka itp no ale jak moze miec krzy skoro na t ramieniach nosi i nawet zgarbic sie nie da ;D

Heh ciekawe co takie mamy by Robily jakby byly czasy jak kiesys ze chodzilo sie w pole itp moja mama moja siostre tak naosila w ala chuscie z tetrowych i koca w pole i robila ;p ale no sa juz inne czasy i jak patrze na nie ktore lalki tosie pytam w myslach co rodzice sa ze nie widza co dziecko robi xd

Ahh jak mieszkalam u mamu to mialam sasiadke i kolezanke z klasy gdzie np ona przychodzila ze szkoly obiad na biurko mama oskurzala a ta nawet nog nie podniosla ani jak zjadla nie odniosla do zlewu a co dopiero zmywanie a teraz ona do pracy nie pojdzie bo nie bedzie stac za 7zl za godzine ale jak rodzic nauczy to tak ma zevy na staroac tylko nie wyszloe dziecko nie poda nawet szklanki wody czasami to taki brak szacunku do rodIcow jest
 
reklama
Olcia-ja staram sie chwalić Dennisa czesto np. Jak uda mu sie mało pobudzić przy samodzielnym jedzeniu, za sprzątanie, za mówienie,za to ze bez uciekania da sie ubrać to tez zawsze mowie"ale grzeczny jest mój synek tak grzecznie sie ubiera"

No i mam nowy temat na posta na blog o obowiązkach dzieci:) chyba sue nie obrazicie ze troche ukradne z naszych pogadanek temat?
 
Do góry