reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

mała_czarna
Zamiast tutaj smęcić, muszę zacząć dbać o nasz związek, a M. jak zauważy moją zmianę, to da coś od siebie
biggrin.gif
O tak, na pewno tak będzie
biggrin.gif
masz racje.. nie ma co czekać na 1 krok faceta ;-) lepiej samej się wziąć się na początek za wszystko i czekać aż on zacznie dawać też coś z siebie:tak:
powidzenia :*
umi ale jeśli się ma z tyłu poduszki powietrzne to nie można sadzać dziecka tyłem do kierunku jazdy...:-p

sali u nas jest tak samo... kryzys mieliśmy tylko raz :-) ale jak już chodzi o niby kłótnie to ja walę monolog i po kłótni :-p
mąż spokojny i wie że jak już mu walnę kazanie to mi przechodzi i dalej wszystko w normie :-)

umi to sobie wybraź odnośnie tych pisaków że my tak podpisywaliśmy się na certyfikacie urodzeń dziewczyn.. masakra te podpsy są .. moje nazwisko to głównie pierwsza litera i prosty pasek a w środku J tylko widać:-p no a mojego to już wogle gryzmoły:szok: i jak tu porównac z dowodem osobistym ;-)

liza widzę że masz taką samą rodzinkę jak i ja :sorry:




 
reklama
Kamcia A no jesli sie z tyłu ma poduszki powietrzne to tak racja, wtedy przodem, ale nie wiem czy dla tak małego dziecka w ogóle poduszka powietrzna nie powinna byc wyłączona:confused:. Oglądałam kiedys reportaż w którym była symulacja na manekinie dziecka w wieku 2-3 lat, i czasem te poduszki mogą zrobic więcej szkody niz dobrego. My akurat nie mieliśmy problemu bo jak Kacper był malutki to mieliśmy samochód bez poduszek:)
 
Nie wiem czy dobrze gadam zaraz postaram się sprawdzić, że poduszki powietrzne z tyłu są z boku i za siedzeniami tylnymi na suficie ale to jest tzw. kurtyna powietrzna, więc nie są groźne i "lepsze" foteliki mają system ochrony przed bocznym zderzeniem a co za tym idzie wystrzeleniem bocznych poduszek. Pisałam na przykładzie 2 letniego opla Vectry mojej mamy, zaraz looknę jak jest u innych marek.

A co do fotelika- przodem tyłem, to wszyscy eksperci zgodnie wypowiadają się że najbezpieczniejsza pozycja to właśnie tyłem do kierunku jazdy, i najlepiej żeby dzieci jak najdłużej jeździły w takiej pozycji są nawet foteliki 9-18kg które się tak montuje.
Ale żeby nie było Julka jak wyrosła z 0-13 to przesiadła się do fotelika przodem do kierunku jazdy, bez przesady ;-)

http://allegro.pl/besafe-izi-kid-isofix-x3-wysylka-gratis-smile-i2013023493.html

o tym czytałam jak szukałam fotelika dla Julki ;-)

do tego artykuł:
http://fotelik.info/pl/news/dlaczego_wozic_dzieci_w_fotelikach_9_18_kg_tyłem,130.html

znalazłam jeszcze coś takiego:

  • [h=3]Czy boczne poduszki powietrzne są bezpieczne?[/h] [h=4]Jeżeli jest to poduszka powietrzna boczna, znajdująca się w bocznej części przedniego fotela samochodowego to nie zagraża ona w żaden sposób bezpieczeństwu dziecka.

    Niestety problem może pojawić się, jeśli poduszka taka występuje na tylnym siedzeniu pasażera, np. w tylnych drzwiach lub w osłonie nadkola.

    Do niedawna większość producentów samochodów i większość producentów fotelików mówiła stanowczo, że żadne boczne poduszki powietrzne nie stanowią zagrożenia dla dzieci w fotelikach. Niestety pojawiły się rozwiązania, przy których tej pewności już nie mamy. Podajemy jeden z możliwych przykładów:

    Boczne poduszki powietrzne montowane w osłonie nadkola, na tylnym siedzeniu samochodu mogą powodować zagrożenie dla dzieci korzystających z fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy.

    Niebezpieczeństwo to nie jest na wysokim poziomie dla dzieci używających fotelików 0-13 kg, montowanych na tylnej kanapie. Jednak nie należy też go bagatelizować w przypadku starszych dzieci, u których aktywność ruchowa jest większa, usadzonych w fotelikach 9-18 kg - montowanych tyłem do kierunku jazdy. Można domniemać, że ręka lub nóżka dziecka znajdzie się w strefie otwierania bocznej poduszki powietrznej.

    Problem ten występuje np. w samochodach marki Volkswagen Golf 4 i Golf 5 przy używaniu fotelików 9-18 lub 0-18 RWF, np. BeSafe Izi Kid ISOFIX, Recaro Polaric, Fair Bimbo G0/1 czy Maxi-Cosi Mobi. Do dziś producenci tych fotelików i samochodów nie wypowiedzieli się autorytatywnie, czy poduszki te stanowią zagrożenie.

    Poruszony problem wymaga jednak szczególnej uwagi rodziców. Jeżeli jest możliwa dezaktywacja poduszki bocznej zamontowanej na tylnym siedzeniu, na którym przewozimy dziecko tyłem do kierunku ruchu należy to zrobić, ale tylko w autoryzowanym serwisie dealera.[/h]
  • [h=3]32. Czy boczne poduszki kurtynowe są bezpieczne?[/h] [h=4]Kurtyny powietrzne są całkowicie bezpieczne dla dorosłych, dla dzieci w fotelikach 0-13 kg montowanych tyłem do kierunku jazdy oraz dla dzieci w fotelikach 9-18 kg montowanych zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.

    Problem pojawia się w fotelikach najwyższej grupy III dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg. Niestety ostatnie wyniki crashtestów pokazują, że boczne poduszki powietrzne kurtynowe mogą być niebezpieczne dla dzieci używających tzw. podwyższeń, czy siedzisk podwyższających, które nie mają wysokiego oparcia z odpowiednio rozbudowanym zagłówkiem. Dziecko siedzące na takim podwyższeniu podczas zderzenia bocznego, porusza się z dużą prędkością uderzając ramieniem i głową o podszybie i/lub szybę. Głowa dziecka znajduje się wówczas w strefie otwierania się kurtynowej poduszki powietrznej, co grozi uderzeniem otwierającej się poduszki.

    Dlatego też coraz więcej producentów fotelików przestaje w ogóle oferować foteliki 15-36 kg, które nie posiadają wysokiego oparcia z dużym, rozbudowanym zagłówkiem.[/h]
 
Ostatnia edycja:
Kamcia cóz rodziny sie nie wybiera;P

Co do fotelików to Miki od 6mies jezdzil juz tym przedem do kierunku jazy tylko na leżąco (bo ma taka opcje) a w tamten fotelik poprostu nie whcodzil;P mial ciasno i glowa wystawac zaczynala ;] nie meczylam go bo fotelik byl po Danielku jest do 18kg ;]

A dzis mam lenia;P ale musze isc naczynia umyc i obiad wstawic M bo zaraz bedzie;P a ja w czaaarnej doooopie :happy:
 
kaamaa ja w swoim obecnym samochodzie nie mam bocznych. Mam 2 tylnie i 2 przednie i szczerze mówiąc nie wylaczałam młodemu poduszki, bo niby ten reportaz mówił że źle, inni uwazaja ze dobrze, a tak na prawde to ja szczerze mówiąc zgłupiałam. Boczne to muszą byc w jakichs chyba nowszych wersjach a i ja mam Forda
 
Kasiek, to zazdroszcze, moj jak ma katar to zaraz marudzi.
Anetka, też chcę dojśc do 500 ;) tylko tak stopniowo ;)
Liza, współczuje, nie dosyć ze masz tyle swoich obowiązków to jeszcze Ci dorzucili. No ale prawda rodziny się nie wybiera. Z Mikołaja cwaniak mały rośnie ;)
Karolina, Twoje dziecko też udane z tą parówką.
Malwina, gratuluje... ja to musiałabym z jakieś 6-7 kg swchudnąc... Może się uda...... kiedyś :laugh2:
Burzowata, powodzenia z matmą...

Idę szybko robić obiad i sie uczyć póki dziecię śpi. Później zajrzę...
 
kaamaa z tego co sie orientuje to u mnie są w fotelach przednich, bo sie kiedys zastanawialiśmy gdzie je wyłaczyć i tak nam mechanik powiedział:-p, ale nie sprawdzałam
 
reklama
A co do fotelików to powiem tak że Domka w sumie długo jeździła w takim małym po po pierwsze mieściła się i nie jęczała a że nie mieliśmy swojego samochodu tzn. dalej nie mamy ale ma po siostrzeńcu C bo w sumie i tak jakoś tak dużo nie jeździmy bo nie mamy potrzeby tylko do moich rodziców albo do domu na wsi a tak to do miasta blisko do przychodni idziemy minutę:)

Gosdia ale mój na co dzień łazi i gada spać mi się chce żołądek mnie boli serce mnie boli głowa mnie boli... Eh gwarancja po roku mi się skończyła na niego

Byłyśmy na spacerku... Mówię do Dominiki prowadź to zaprowadziła mnie do tesco... I naciągnęła na gazetę moje dziecko z DVD Hello Kitty, no i znowu tą bluzkę z peppa oglądałam chyba jednak pójdę ja kupić :)Po za tym wracałyśmy przez osiedle i kazała sobie robić zdjęcie przy każdym płotku i krzaku a potem się obraziła bo się potknęła i upadła a jakiś pan zaczął się śmiać:p

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg
 
Do góry