reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Mój synek jak się urodził ważył 4200. Ze wzrostem zawsze wykraczał poza siatkę centylową. Waga była blisko 50 centyla. Okazało się,że ma alergie na białko mleka. Dlatego przybierał od 2 miesiąca ok500g. Od kiedy jest na pepti przybiera znacznie szybciej. Te mleko jest chyba bardziej kaloryczne. I nie zdziwie sie jak w wieku 6 m tez dobije do 10.Jesli waga idzie ze wzrostem-lub jest tylko różnica jednej podziałki np.wzrost na 97 centylu a waga na 50. To wszystko jest ok. Poprostu masz duże dziecko:) Nie ma się czym martwić. Dziecko zacznie się jeszcze wiecej ruszać i zgubi lub przystopuje z waga.
Mnie tylko martwi,ze u mojego wzrost jest ponad siatke. Ale tata jest wysoki i moze poprostu syn to po nim odziedziczył.
 
reklama
Witam!
Chciałabym rozpocząć nowy watek mianowicie "nadwaga" u niemowląt. Moja córeczka urodziła się z wagą 4100, dość szybko przybierała na wadzę, do pewnego momentu nawet się cieszyłam,że mam silne, zdrowe duże dzieciątko. Wczoraj Hanula skończyła 6 m-cy , dzis szczepienie no i ważenie 10 kg!!!!Przeraziłam się , pediatra ignoruje ten problem mówiąc "taka jej uroda" ja zaczęłam się martwić. Może to objaw choroby??? Karmię sztucznie, bebilonem pepti, Hanusia naprawdę nie je dużo, mniej niż napisane na opakowaniu, ostatnio bardzo straciła apetyt i naprawdę nie spodziewałam się ,że w ciągu 3 tyg przybierze blisko półtora kilograma. Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach z wagą
Pozdrawiam

Wiesz co u mnie Nadinka urodzila sie 3490g i miala 49cm a teraz ma 7 miesiecy ponad wazy 7310g i ma 68cm ale sie tak wiercila ze bedzie miala z 66cm :)


Ok zmykam spac lasencje Jak mi sie uda to jeszcze jutro do polodnia wpadne ale jak na razie sie zegnam :))


DObrej nocy
 
Ale to chyba nie jest jakos niedobrze.Ja jeszcze nie mam doswiadczenia bo dopiero 30 tydzien ciazy ;-) ale moja chrzesnica ma 3 miesiace i wazy ponad 6 kilo i wyglada słodko.Nie jest gruba ale ma lydeczki takie do schrupania.W zyciu nie powiedzialabym o jakiejs nadwadze ;) Podejrzewam ze za 3 miesiace nie bedzie miała mniej niz 9-10 kilo i rowniez bedzie wygladac pieknie :)

Co do wątku facetów ja ich wymazałam z pamieci.W ogole o nich nie mysle i nie mowie nikomu bo to zupelnie dla mnie nie wazne.Teraz mam Michała i traktuje go jak mojego pierwszego i jedynego faceta.Też jest i był (nawet bardziej) o mnie zazdrosny i potrafil robic niezle awantury o moich kolegow.Ale to jedyny facet z którym miałam TO własciwe zblizenie,to jedyny facet którego prawdziwie kocham i to jedyny facet za ktorego wychodze za mąż za tydzień :)))
 
Witam.
Dzieci oglądają sobie bajki na Disney channel. Normalnie mogę sobie spokojnie zajrzeć to tu to tam :-)
MALWINA Postaraj się więcej pisać. Ok?
ARTYSTKA Kurcze a ja myślałam że dużo przeżyłam. Szkoda że takie trudne życie miałaś, ale tak jak piszesz, człowiek uczy się na swoich błędach. To jak Twój eks cię potraktował było chamskie. Nie dawaj się, założ sprawę o alimenty i ojcostwo i napewno wygrasz. A jeszcze gdyby wyszło na jaw że on Cię wykorzystal to może i poszedłby siedzieć. Ale jak się domyślam nie chcesz żeby to wyszło.
PLASTELINKA Super że tak się kochaćie z Michałem, oby to nidy przenigdy się nie zmieniło. :-)
EMIGR co do wagi dziecka to nie trzeba się przejmować, przecież maja dużo ważyła przy porodzie . Co prawda twoja córcia waży trochę więcej niż norma przewiduje, ale jak zacznie latać to to zejdzie. Uwierz mi. :-)
 
Ostatnia edycja:
sweetstrzalka- ale masz dużego synka:) mój ma 11 miesięcy i waży ok 9 kg;-) ale on jest drobny:)

Ewi- co tam u Ciebie jak dzieciaczki??? ile już mają???

Gdzie są wszystkie stare mamy??? :-(
 
Witajcie
emigr Wcale twje dziecko nie jest ciezkie... mój kacper ma 6,5 mies i wazy 9 kg czyli kilogram mniej ale ma 75 cm moze twoje dziecko tez jest wysokie i musi troche powazyc. Mój jak sie urodził to miał 57 cm i ważył 3640 g
pola997 Jak ja cie dawno na forum nie widziałam albo sie mijałysmy albo ja tak rzadko wchodzę. Co u Ludwiczka?
 
POLA Tak się zastanawiałam gdzie Wy się podziałyscie :-) dziwnie pisać tu kiedy same "nowe" mamuski rządzą :-)
u mnie po staremu wszystko. :-) jak na razie nie chorujemy, prócz S, ale on to zawsze miał pecha do przeziębienia :-)
mareczek ma już prawie półtora roku i taki klocek z niego jest. Ma już ponad 12,5 kilo :-) a justynka w styczniu trzy latka będzie miała. A co tam u Ciebie, jak synek?
SYLCIA Udanej podróży :-)

tak pomyślałam że pokaże moje maluchy tu Justynka
pospaniu.jpg


i Mareczek. Przepraszam że rysunek, ale muszę wgrać jego zdjęcia, a jak to zrobię to wam go pokaże :-)
rys.jpg
 
Ostatnia edycja:
Wybaczcie że znów milczę ale mam sprawy do załatwiania, stres mnie zżera :/
Później Was poczytam, zajrzałam na moment :-D:-D:-D:-D

Pozdrawiam wszystkie mamucie i ich dzieciątka :tak:
 
reklama
Do góry