reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Hejka!!
Ja 20 października skończyłam 23 lata a mamusią zostałam 16 sierpnia br.Ciąże planowaliśmy chociaż nie jesteśmy po ślubie i jestem teraz szczęśliwą mamą.Mam przecudownego synka i jestem bardzo szczęśliwa.

Hejka milo mi poznac :))

ALEXANDRA Witaj. Mogę pisać do Ciebie Alex? Zapoznaj się z regulaminem i pisz tak często na ile możesz :-)

za mną noc pełną koszmarów. Najgorsze było to że chciałam się obudzić ale nie mogłam. Nie udało mi się kupić butów dla małego, ale za to dla Justynki nabylismy komplecik czapka i szalik. Nie wiem kiedy teraz pojedziemy do miasta, ale może we wtorek.
Muszę kupić sobie kozaki do sukienki i żakiecik. Z początku myślałam żeby kupić sobie nowa sukienkę na wesele, ale jak dodam do mojej starej coś nowego to wyjdzie przedwszystkim taniej i lepiej.

Mi tez czesto sie takie rzeczy snia ze proboje sie obudzic ale nie umiem albo ze biegne ale taak powolii ze budze sie z jakims krzykiem czy steknieciem bo ktos tam mnie dogania ;/

Witam...Obecnie mam 28 lat i jestem mama dwóch uroczych córeczek.
Pierwszą pociechę urodziłam mając 17 lat..pierwszą ciąże poroniłam...
Mieszkam na wsi więć możecie sobie wyobrazic jak ludzie na mnie patrzyli-taka młoda i już bedzie miała dziecko..lecz ja tym sie nie przejmowałam..W szpitalu tez mnie zle traktowali,wiadomo byłam młoda!
Dzis moja córcia ma 11 lat i jest świetna dziewczyna -mamy super kontakt ze sobą i niczego nie żałuję!
Dodam że jestem juz 12 lat po śłubie i z męzem nadal się kochamy i plaujemy kolejne maleństwo! Niestety staramy się juz pół roku i jakos owocu tych starań nie widać...:no: nasza druga córcia ma 4 latka i domaga sie braciszka!
Moim zdaniem wiek nie jest ważny,ważne jest to "co sie ma w głowie"i w sercu.....


Pozdrawiam gorąco wszystkie młode mamy!







Hejka rowniez i Ciebie jest mi milo poznac :))

Witajcie sobotnio!!:) My z M u mojej mamy na weekendzie:) Opiekujemy się jej 5miesięcznym bokserkiem bo mama na uczelni:) Wyprawiliśmy ją do szkoły, zjedliśmy śniadanko i nawet gołąbki na obiadek już zrobione:) Wystarczy ziemniaczki kupic i obiadek gotowy:) Suróweczka w lodówce:)
Sylwia8 no jasne, że najważniejsze jest to co w głowie i w sercu, wiek nie gra roli moim zdaniem:)
Pozdrawiam i życzę udanej soboty:)
P.S. CO robicie na obiadek? Może jakieś pyszne przepisy macie?:)

Ja dzisiaj mam Kurczak tiki masaala :))

a tu przesylam kilka rzeczy ktore poleca z barszczem makaronem ryzem :))
 
reklama
Filety w sosie śmietanowym

Składniki:
piersi kurczaka – 4 filety
rzodkiewki - 2 pęczki
śmietana - 1/2 szklanki
rosół - 1/2 szklanki
olej - 2 łyżki
sól, pieprz, papryka

Przygotowanie:
Rzodkiewki umyć, pokroić w plasterki. Mięso wypłukać osuszyć, przekroić na cieńsze plastry, posypać solą, pieprzem i papryką. Olej rozgrzać na patelni, włożyć filety, smażyć po około 3-4 minuty z każdej strony. Dodać pokrojone rzodkiewki, smażyć jeszcze 2-3 minuty.
Wlać śmietanę, wymieszać. Przyprawić do smaku solą, pieprzem oraz papryką. Przykryć i dusić 15 minut.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Placuszki z kurczaka

Składniki:
Filet z kurczaka - 0.5 kg
Cebula - 2 szt
Maga - 2 łyżki
Pieczarki - 6-8 szt
Jajka - 2 szt
Papryka ostra - 1 łyżeczka
Mąka ziemniaczana - 2 łyżki
Mąka pszenna - 2 łyżki
Olej (do smażenia) - 4 łyżki
Sól, pieprz, vegeta

Przygotowanie:
Filet z kurczaka pokroić w niedużą kostkę. Pieczarki pokroić w cieńkie plasterki. Cebulę drobniutko pokroić w kostkę. Wymieszać wszystkie składniki (oprócz oleju), formować małe placuszki i smażyc do uzyskania złotego koloru. Najlepiej podawać z surówka z czerwonej kapusty.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Ryż po meksykańsku

Składniki:
pomidory – 5 szt.
cebula – 1-2 szt.
czosnek – 2-3 ząbki
ryż – 1 niepełna szklanka
mięso wołowe – 30 dag
czerwona papryka – 1 szt.
czerwona fasola – 1 puszka
kukurydza - 1 puszka
szczypiorek
olej – 4-5 łyżek
woda – 2 razy tyle co ryżu
sól, pieprz

Przygotowanie:
Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę, cebulę i czosnek obrać i pokroić, następnie razem z pomidorami zmiksować, tak aby powstała jednolita gładka masa. Na patelni podsmażyć ryż na oleju, dodać zmiksowane pomidory z cebulą i czosnkiem oraz wodę. Dusić pod przykryciem do całkowitego wchłonięcia wody. Mięso pokroić w cienkie paski i podsmażyć na oleju (2 łyżki). Jeśli jest twarde zalać odrobiną wody i poddusić do miękkości. Wymieszać z ryżem. Paprykę pokroić w kostkę, fasolę i kukurydzę osączyć i również dodać do ryżu. Dodać sól i pieprz do smaku. Wszystko dusić ok. 15 minut. Gotowe danie posypać posiekanym szczypiorkiem.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Naleśniki z pieczarkami

Składniki:
Ciasto:
20 dag mąki
2 jajka
1 szkl. mleka
ok. 1 szkl. wody, piwa lub gazowanej wody mineralnej
1 łyżka oliwy lub topionego masła
2 łyżeczki cukru
szczypta soli
Nadzienie:
1/2 kg pieczarek
2 cebule
2 łyżki tartej bułki
2 łyżki masła
2 jajka ugotowane na twardo
1/2 pęczka natki pietruszki
sól i pieprz
Dodatkowo:
olej lub masło do smażenia

Przygotowanie:
Z podanych składników przygotować ciasto naleśnikowe , odstawie na co najmniej 1/2 godz., a następnie usmażyć naleśniki. Przygotować nadzienie. Pieczarki umyć, (ewentualnie obrać), pokroić drobno w plasterki. Cebule obrać i pokroić w drobną kostkę. Roztopić masło na patelni, zrumienić cebulę i pieczarki. Dodać posiekaną natkę pietruszki i tyle tartej bułki, żeby farsz nie był zbyt rzadki. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Naleśniki smarować nadzieniem i posypywać pokrojonym w kostkę gotowanym jajkiem. Zwijać w rulonik lub składać w trójkąty, smażyć na oleju z obu stron na złoty kolor.
Podawać jako samodzielne danie lub jako dodatek do rosołu lub barszczu.
Uwaga. Do nadzienia można nie dodawać jajka.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Tortilla meksykańska

Składniki:
Ciasto
mąka kukurydziana - 20 dag
mąka pszenna - 20 dag
mleko - 1/2 l
jajka - 2 szt.
sól - 1 płaska łyżeczka
olej
Nadzienie
pierś z kurczaka
papryka mielona
ogórki
papryka np. czerwona
orzechy arachidowe - 5 dag
majonez
sól

Przygotowanie:
Mąkę kukurydzianą i pszenną wymieszać z jajkami, mlekiem i solą (tak aby powstało ciasto takie jak na naleśniki). Na patelni mocno rozgrzać olej, smażyć cienkie placuszki.
Ogórki i paprykę pokroić. Piersi kurczaka umyć, osuszyć papierowym ręcznikiem, pokroić, posypać mieloną papryką. Usmażyć na oleju i posolić, wymieszać z pokrojoną papryką, ogórkami i orzeszkami, na każdym placuszku położyć farsz, można polać majonezem i zwinąć w rulon.
 
Agniesiak85 widzę że spodziewasz się dzidziusia-moje gratulacje!
A jak tak bardzo sie staram i nic.............................
Powoli zaczynam się załamywac.....

Ps. Na obiadek mam kotlety i udka,ziemniaczki i sałatke...




Kochana wiem, że łatwo jest mówic "głowa do góry, napewno Wam się uda" ale ja wierzę, że się uda:) W końcu macie już pociechę to problemów raczej z tym nie macie:) Ale może za dużo myślicie o bejbiku? Bo u mnie to było tak, że jak się intensywnie staraliśy to klapa.. wreszcie dałam sobie spokój i zamówiłam testy owulacyjne na allegro.. robiłam je dzień w dzień po południu i mierzyłam temperaturę. Wiedziałam wtedy kiedy mam owulację i jeszcze jak testem to potwierdziłąm to już wogóle.. przytulaliśmy się w tym czasie ale ja już sprzona niepowodzeniami nie miałam nadzieii a jednak się udało:) Tobie też się uda Kochana:) Trzymam kciuki!
 
kolia - Duzo zdrówka dl;a Smyka, dobrze, że mu ten katarek chociaż nie przeszkadza.

Ewi - Masz rację, lepiej wydac kase na jakis nowy dodatek a nie na nową sukienkę... Ja w sumie mam jedną taka bardziej weselna w której byłam i na weselu własnie i na studniówce i w przyszłym roku na weselichu też raczej w niej pójdę.

sylcia - Zapewne nie tylko mi narobiłaś apetytu tymi przepisami :p
 
STEPELEK Jak tam Twoja mała się ma? Ile ząbków? Bo pamiętam że coś słabo z tym było. :-)
SYLWIA Witam Cię. Fajnie że masz już odchowana córkę i druga Ci rośnie. Powiem Ci że jednak za dużo się staraćie o kolejne dziecko. Ja tak miałam, u mnie to trwało trzy miesiące, a gdy już się poddałam i zaplanowałam życie okazało się że jestem w ciąży.
 
Zazwyczaj jest tak ze gdy sie chce bardzo dziecka to jest wielki trud a jak sie np nie ma teraz dochodow czy sa jakies inne problemy to nagle dziecko sie zjawia ... Po prostu zyjcie normalnie a dziecko przyjdzie samo od siebie :))
 
Ewi - Dobrą masz pamięć. Długo czekałysmy na pierwszego ząbka ale jakoś tak jak córcia miała rok i 2 miesiące pojawiły się górne jedyneczki, krótko po tym górne czwóreczki po krótkiej przerwie dolne jedynki i niedawno dolna czwórka... więc w sumie tak trochę hurtowo.
 
hej :-) Nie miałam kiedy do Was zajrzec :) Ale mam chwilke ;-)
W czwartek byłam u lekarza. Wszystko jest w porządku, dzidzia ma 3cm i wszystko jest w porządku :tak:
Dziś kupiłam trochę ciuszków dla maleństwa ;-) po trochu zbieram ;-)a teraz lece spaać :-)
 
Witam się i ja.
Też jestem młodą mamą - urodzę w wieku 22 lat. :tak: Studiuję prawo kanoniczne na II roku, zaocznie. Pracuję w sklepie odzieżowym.

Pozdrawiam. :-)
 
reklama
Do góry