reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

hej wszystkim :) ale dziś się zapowiada piękny dzionek :) przy okazji mam pytanko do Was... dostałam od mojego ginekologa do prowadzenia karte ruchu płodów. W karcie jest napisane że mam zaczynać liczyć ruchy płodu od 9 rano i zaznaczać o której dziecko wykona 10 ruch.... moja córeczka zaczęła dziś wojować o 7 rano i skonczyła ok 8...ale na karcie zaznaczone jest od godziny 9. Czy mam normalnie wpisać to że w godzinie się zmieściła z wykonaniem tych ruchów?? to nie moja wina że z niej taki ranny ptaszek :) a o godzinie od ktorej powinnam zacząć liczyć jej ruchy sobie smacznie spała :) Może wy też macie taki przypadek jak ja...jak tak to proszę o informacje :) Pozdrawiam i życze milutkiego dnia :):tak:
 
reklama
monikaa62 kazda z nas decydujac sie na rozpoczecie zycia seksualnego liczy sie z tym ze moze to sie zakonczyc ciaza, ani prezerwatywy ani tabletki nie daja 100% gwarancji na to ze unikniesz ciazy. majac 20 lat i biorac najleprze tabletki w europie jak to lekarz okreslil zaszlam w ciaze, niestety stacilam ja w 9tc.
wydaje mi sie ze w obojetnie jakim wieku jestes jak sie dowiadujesz o ciazy jestes w szoku, mimo tego ze moja dzidzia jest planowana jak zobaczylam dwie kreseczki bylam w szoku ze to juz.
nigdy nie jestesmy "gotowe" bo zawsze cos stoi na przeszkodzie albo wiek albo szkola studia praca, zawsze jest cos.
czesc kobiet gdyby nie zaliczyla tzw wppadki nigdy by sie nie zdecydowala na dzieci. nie mam nastu lat ale stoje murem za tymi ktore maja i czekaj na niunie. jak bede miec corke (bo nadal nie wiem) i ona mi przyjdzie w wieku 16 lat i powie ze jest w ciazy to bede ja wspierac i pomagac jak tylko bede mogla.
 
A tu Cie zdziwie, bo moze nie planowalam dziecka dokladnie na teraz, jakoze na pozniej o 1,5roku, ale bylo to moim marzeniem, juz teraz...:) Moze jestem wyjatkiem, hrhrhr.

Podpinam się :) Wykrakałam sobie ciążę, bo od jakiegoś czasu, zanim dowiedziałam się o wszystkim, mówiłam ukochanemu, żebyśmy postarali się niedługo:-) Bardziej chodziło o przyszłość właśnie za około 1,5 roku -2 lata, ze względu na lepsze warunki, ale i tak tego chciałam :)
 
Witam młode mamusie :-) Ja jeszcze jestem na początku swojej drogi, ale w sumie niedługo już koniec pierwszego trymestru :-) Tak to szybko zleciało, że nawet nie zdążyłam zorientowac się kiedy to minęło... Pewenie pozostałe 6 miesięcy też tak szybciutko minie. ..

Przede mną jeszcze ślub i wesele... no i śluby znajomych. Mam do Was pytanie. Słyszałyście o jakimś przesądzie, który mówi, że nie można być a kościele w czasie ślubu będąc w ciąży? Oczywiście chodzi mi o sluby znajomych. Mam nadzieję, że to wymysł babek, bo glupio nie byś na ceremonii mojej najlepszej przyjacłki....
 
Podpinam się :) Wykrakałam sobie ciążę, bo od jakiegoś czasu, zanim dowiedziałam się o wszystkim, mówiłam ukochanemu, żebyśmy postarali się niedługo:-) Bardziej chodziło o przyszłość właśnie za około 1,5 roku -2 lata, ze względu na lepsze warunki, ale i tak tego chciałam :)

HA! Paulaa to dokladnie, doslownie DOKLADNIE tak jak u mnie :p
 
Witam młode mamusie :-) Ja jeszcze jestem na początku swojej drogi, ale w sumie niedługo już koniec pierwszego trymestru :-) Tak to szybko zleciało, że nawet nie zdążyłam zorientowac się kiedy to minęło... Pewenie pozostałe 6 miesięcy też tak szybciutko minie. ..

Przede mną jeszcze ślub i wesele... no i śluby znajomych. Mam do Was pytanie. Słyszałyście o jakimś przesądzie, który mówi, że nie można być a kościele w czasie ślubu będąc w ciąży? Oczywiście chodzi mi o sluby znajomych. Mam nadzieję, że to wymysł babek, bo glupio nie byś na ceremonii mojej najlepszej przyjacłki....

Nie słyszałam takiego przesądu :s
I mam dobra rade, nawet jesli takowy jest, nie przejmuj sie tym.

Btw. Dlaczego moj suwaczek sie spoznia, i to o 4 dni :s
Na suwaczku zaczal sie dopiero dzis 17 tc, a wg lekarza zaczol sie juz 4 dni temu. :(
 
Ostatnia edycja:
Może i masz racje. z tymi przesądami to różnie bywa ;-) Moja siostra urodziła wczoraj chłopca, a przez całą ciążę jadła słodycze, miała okrągły brzuch i na dodatek była niesamowicie brzydka. Nawet ginekolog mówił, że ma się spodziewać dziewczynki, a tu przy porodzie niepodzianka :tak:

A co do suwaczka, u mnie chyba się też przyblokowal, bo przez kilka dni miała 10 tyg i 3 dni . Więc u mnie trochę opóźniony jest ;-)
 
Na początku chcę Was poinformować że... mój suwaczek kłamie! ;-) Jeszcze jestem w dwupaku. Ale jeszcze cały dzień przede mną! ;-)

lenka87 - Ja też nie lubiłam prasować, ale prasowanie takich małych ubranek to sama przyjemnośc. :tak:

Umi2 - SIO NA PORODÓWKE!! :-)
Ja też ciągle odbieram telefony z pytaniami "Juz?" Albo co lepsze, kto mówi, to odpowiadam - "Agata, a kto?" :-p A osoba w słuchawce "A Ty nie na porodówce?" :-p To sie tak mowi ze za 5 lat, a bedzie szybciej niz myslisz. :-p Niespodziewanie pojawi sie w brzuszku. :-p

mamaola - Wyganiaj mnie, jestem za! :-p Może Ciebie ten łobuz w brzuchu posłucha. :-p

Maagda_ - Na razie nic. Ale trzymajcie kciuki do końca dnia jeszczes sporo czasu. :tak:

kolia - Bardzo mi się to nie spodoba jak mój Maluszek sie spozni. Ale slyszalam ze chłopców podobno sie bardzo czesto przenosi o kilka dni. :confused2:
 
reklama
Layla- Igor bardzo ładnie, takie w sumie nie spotykane... Mojemu mlodemu też mój Grzesiek wymyślił,chociaż przez całą ciążę do Ludwika mówiliśmy Jureczek albo Juruś Grzesiek od początku wiedział ,że będzie chłopak, czuł to... Ja już potem też jak wszyscy mi zaczeli mówić,że ładnie wyglądam itp.

u mnie było tak samo,mój od poczatku mówił ze chłopak,ja w ciazy źle wygladałam,chudłam a potem to sie zmieniło,kazdy mówi ze ciąża mi dodaje urody. a imię..hmm miałam obiekcje,bo iono owszem staje sie popularniejsze,ale nadal ma obce brzmienie. a mój M ma tak na drugie,wstydził sie go bardzo,a tu nagle stwierdził ze to imie ma u nich tradycje(jego dziadek tak miał na imie) i tak zostało:)


Słyszałyście o jakimś przesądzie, który mówi, że nie można być a kościele w czasie ślubu będąc w ciąży?

ja znam tylko taki z ekobieta w ciayznie oze byc chrzestna dziecka....

dorom5 patrze na Twój suwak,tu juz narodziny małego a Ty dalej z nami:)
 
Do góry