reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Jak mam mielone zrobić małemu? OD paru dni mały obrażony na słoiczki więc teraz mugotuję sama i już tak pozostanie.Dziś nie mam pomysłu na obiad dla nieggo a mam mielone z indyka, brokuły, warzywa i ziemniaki ;-) i zastaniawiam się jak tego mielonego zrobić. Poleje miesko i ziemniaki sosem pomidorowym.
 
reklama
Wyjątkowa do mięska mielonego dodaj jajko, lub dwa nie wiem ile tego masz, sol, pieprz, bułkę namoczoną i wycisnieta z wody, moze cebulkę startą na tarce, pietruszka lub koperek. To taka wersja dla dorosłych ale jak Twoj mały je wszystko..
Ja jak małemu robiłam dawałam bez cebulki, do srodka czasami kaszkę nestle jakis tam ogrodek, nie pamietam, sol, pieprz, zielennkę.
 
jajko i kasza manna tez fajnie łączą mieso. proponuje mielone w wersji pulpety, czyli nie smazone, ale gotowane. a jak dorzucisz do wywaru pulpeciango pokrojone warzywa, to wyjdzie Ci zupa przy okazji ;-)
 
jajko i kasza manna tez fajnie łączą mieso. proponuje mielone w wersji pulpety, czyli nie smazone, ale gotowane. a jak dorzucisz do wywaru pulpeciango pokrojone warzywa, to wyjdzie Ci zupa przy okazji ;-)

o widzisz, a ja coś takiego właśnie robie dzisiaj na obiad dla Marcela - zupke wiosenno jarzynową z pulpetami z indyczego mięska mielonego.... hehe a zrobiła mi sie spora ilość i mąż poje zupy a mięsko zostanie dla młodego.
 
Ja czesto robię taką zupę, do wywaru z mięsa wrzucam marchewkę startą na grubych oczkach, po ugotowaniu marchewki wrzucam pulpeciki i gotuję \, zaielam, doprawiam, na koniec ugotowane ziemniaczki PYCHA. Jak mi wyjdzie gęste to daję jako sos a jak bardziej wodniste to jest zupa:tak:

I najlepiej kupić pierś z indyka i zmielić:tak:
 
no to ja zrobiłam zupe normalnie jarzynową z pulpecikami malusieńkimi :D ale widzisz a wczoraj w myślach ubolewałam ze pomysłów mi brak na menu dla młodego :) To teraz wiem ze kolejnym razem własnie zrobie pulpety z marcheweczka i zabiele to i z ziemniaczkami :):):) mhmhmhmmmm takiego czegos jeszcze Marcel nie jadł :) Macie jeszcze jakies fajne pomysły?? to dawajcie :D
 
nefretete - ja Ci daję rozgrzeszenie ;-) Gaja średnio co drugi-trzeci dzień dostaje paseczek kinderczekolady - dopóki nei zobaczy u starszych dzieci to się sama nie domaga ;-) ale ja tak się cieszę, że ona nie jest na nic uczulona, że sama jej czekoladę proponuję.. to taka cudowna odmiana po na-wszystko-uczulonej ELi..
u nas tez to samo jak kacper zobaczy ze maja dostaje kinderczekaadke czy gume rozpuszczalka to tez musi dostac naszczescie nie jest to codziennie.
 
ja kupuje cielecine, miele, robie pulpety, podgotowuje i do zamrazalnika. super baza dla zupek lub pulpetów i zawsze swieze.

mama i marcel - : oprócz pulpetów w jarzynowej, fajnie wychodza tez pulpety gotowane z brokułem i do tego pod koniec dorzucic makaron - jesli drobny, to wychodzi zupa, jesli gruby - cos w stylu dania drugiego. Lub dolac przecier pomidorowy i tez wychodzi super.
w zupie pulpeta mozna łatwo rozdrobnic widelcem, albo dac do reki w całosci.
 
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. U nas niestety te sery odpadają bo ma skaze . Mam nadzieje ,że niedługo się to skończy.Żal mi biedaka bo jeszcze słodyczy nie próbował.
Kanapke to lubi z dżemem albo szynką ,pomidora nie bardzo kiedyś chciałam dać mu z jajkiem to pluje. Ma jak to mówią królewskie podniebienie.:-D Z obiadem też były wojny bo najlepiej wszystko rozpaciane. Teraz to chociaż zje ziemniaka z mięsem i jakiś warzywem ( brokuły , marchew, kalafior ) ale tez pokrychane widelcem. A zupy to robię mu osobno bo i tak nie zaciągam jego zup mięso blenderem a resztę widelcem. W sumie to najlepiej mu wchodzi brokułowa lub kalafiorowa, je też krupnik buraczkową ,pomidorową ogórkową no i rosłół . Nie bardzo lubi rybna ostatnio zrobiłam mu z kluseczkami to się krzywił. Makaron też nie bardzo.
Nie wiem jak go przekonać do picia z tego niekapka. Może macie jakiś sposób. IzaBK mam pytanie jak dajesz mu kiwi to parzysz czy obierasz tylko i tak po kawałku dajesz i z tymi pestkami?
 
reklama
Ja daję kiwi w całości, tzn obieram i na cząstki, razem z tym środkiem. Sobie kroję kiwi na pół i wydłubuję łyżeczką;-)

Aha, hit ostatnich dni to gruszka:tak:
 
Do góry