reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

reklama
Dziewczyny i Wam maluchy memlą i się nie dławią? U mnie Oliwierek dopiero od paru dni przy obiadku memla, tzn ćlamie, gryzie jak zwał tak zwał, ale dopoiero teraz. Śmieszne bo ja dziś mu zupkę po 5 msc całkowita papka a on ją śmiesznie gryzł. Ja to zawału dostaję jak mały się dławi, krztusi, ale widocznie tak musi na początku być. A te kanapeczki to całkowicie mnie rozwaliły ;D SUPER, ale u nas narazie jeszcze nie przeszłyby. Narazie daję małemy obraną brzoskwinię lub nektarynkę do skrobania dolnymi ząbkami, oczywiście ja ją trzymam..
 
Ja tez zamierzam podac malej na sniadanie chlebek + "cos" . Mala wcina suchy chlebek juz od dawna, pomidory i zoltko tez , tylko nie wiem co z masłem- mala uczulona na mleko
 
Ja tez zamierzam podac malej na sniadanie chlebek + "cos" . Mala wcina suchy chlebek juz od dawna, pomidory i zoltko tez , tylko nie wiem co z masłem- mala uczulona na mleko
A jaki chleb podajecie?
Bo gdzies wyczytałam, ze ciemnego jeszcze nie można, ale chyba chodziło o chleb typu graham. Pełnoziarnisty z kolei ma całe ziarna zbóz, którymi boje sie, ze sie moja Marysia zaksztusi. Biały - zwykły niby niezdrowy. Ja na razie daje ten ostatni (biały, zwykły)

Co do pomidorów. To ostatnio zrobiłam sphagetti tzn: makaron + ugotowany pomidor bez skórki i pestek + oliwa z oliwek. Wszystko rozciapciane widelcem - mała wcinała jak rzadko. POLECAM!
 
Ja daje zwykły biały chleb, ja go jem i żyje ;-):-):-D

Ja tez tak robie spagetti, mala go uwielbia. Zreszta ona wszystko lubi jesc i to w duzych ilosciach ;-)
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedź. My owoce głównie ze słoiczków jemy bo bałam się że wystapi jakaś alergia i tak jest cały czas na zyrteku. Surowe jadł tylko jabko z biszkoptem. Ogólnie to my jemy tak
6- mleko 200
11- mleko200
14- obiad tu sama mu gotuję razem z wywarem zupe albo buraczkową , pomidorową z ryżem , brokułową, kalafiorową, rosół z kaszką
17 pół deseru z kaszką na gęsto ryż-kukur.
19- sok
20.30 kaszka glutenowa do picia 200
Ale spróbuje z tymi owocami i kanapką może na razie z szynką.
 
Kupiłam dziś Bebiko2R bo Nan ostatnio nie przeszło. Myslałam żeby przyzwyczaić Asię do innego mleka aby opiekunka dawała jak będzie potrzeba. Asia absolutnie go nie chce. Ja podaję mleko a ona szarpie za bluzkę:dry: Ani nie chce z kapka ani z butli - a specjalnie kupiłam butle i smoczek trójprzepływowy.
MARTOLINKA jak było u Ciebie? Co robić?
 
A jaki chleb podajecie?
Bo gdzies wyczytałam, ze ciemnego jeszcze nie można, ale chyba chodziło o chleb typu graham. Pełnoziarnisty z kolei ma całe ziarna zbóz, którymi boje sie, ze sie moja Marysia zaksztusi. Biały - zwykły niby niezdrowy. Ja na razie daje ten ostatni (biały, zwykły)

Co do pomidorów. To ostatnio zrobiłam sphagetti tzn: makaron + ugotowany pomidor bez skórki i pestek + oliwa z oliwek. Wszystko rozciapciane widelcem - mała wcinała jak rzadko. POLECAM!

Ja podaje bulke albomleczna albo otrebowa. Nie daje chleba jako takiego jakos Idzie wygodniej z bula :)
 
reklama
Kupiłam dziś Bebiko2R bo Nan ostatnio nie przeszło. Myslałam żeby przyzwyczaić Asię do innego mleka aby opiekunka dawała jak będzie potrzeba. Asia absolutnie go nie chce. Ja podaję mleko a ona szarpie za bluzkę:dry: Ani nie chce z kapka ani z butli - a specjalnie kupiłam butle i smoczek trójprzepływowy.
MARTOLINKA jak było u Ciebie? Co robić?

dziunka moze najpierw przejdz na HA albo pepti (ale tu trzeba recepty), one sa najbardziej zblizone do mleka mamy...a potem sprobuj normalne...a u nas dzis ignas przez caly dzien zjadl moze 100ml:szok: mleka..caly czas woda i soki, obiadku nie tknal, owocow tez tyci tyci...:baffled::nerd:

edit: moze twoje mleko do butelki potem ha lub pepti a potem normalne?
 
Do góry