reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

reklama
Royanna
(oczywiscie godziny sa podane orientacyjnie)

7.00 - 7.30 - kaszka na mleku (zjada kolo 130 -160 ml - gesta podawana lyzeczka)
10.00 - 11.00 - jabluszko lub inny owoc z kaszka manna czasem z kaszka (przekladaniec), czasem kisiel, czasem shake ;) zalezy jaka mam wene tworcza (zjada od 100 do 180! ml)
14.00 - 15.00 - obiadek - zjada od 120 do 200 ml
18.00 - 18.30 - mleczko
22.30 - 23.30 - mleczko
02.00 - 04.00 - mleczko

:) i nawet jak zje mleczko o 02.00 to kaszke dostaje kolo 7.00 - wczesniej sie budzi ale woli przytulac :)
Dzieki!
Jak na to patrze, to widze, ze jednak da rade pracowac na pelny etat i karmic cycem :) bo chyba u nas cycus zwyciezy butle ;)
Nawet jakbym byla w pracy do pozna a w domu dopiero przed 22ga to zamiast mleczka moze dostac kaszke lyzeczka i bedzie ok :)
Podnioslas mnie na duchu...bo ja juz zapomnialam jak karmilam starszaka :( ale widzac Twoj schemat dostalam olsnienia !
 
Passi zastanawiam się jak Ty dziś tą rybkę podasz???

Ps. ja mojego Synka pierwszy raz karmię ok 5-7 na śpiocha bo się kręci już na papu, wtedy usypia ponownie a ja wiem, ze pospi sobie do 9 i nie obudzi się głodny. Nie wyobrażam sobie, zeby wstawał mi rano np. o 6, czasami jak przy karmieniu i odbijaniu się rozbudzi np. o 6, za pół godzinki znowu idzie spać :)
 
Ostatnia edycja:
Royanna
(oczywiscie godziny sa podane orientacyjnie)

7.00 - 7.30 - kaszka na mleku (zjada kolo 130 -160 ml - gesta podawana lyzeczka)
10.00 - 11.00 - jabluszko lub inny owoc z kaszka manna czasem z kaszka (przekladaniec), czasem kisiel, czasem shake ;) zalezy jaka mam wene tworcza (zjada od 100 do 180! ml)
14.00 - 15.00 - obiadek - zjada od 120 do 200 ml
18.00 - 18.30 - mleczko
22.30 - 23.30 - mleczko
02.00 - 04.00 - mleczko

:) i nawet jak zje mleczko o 02.00 to kaszke dostaje kolo 7.00 - wczesniej sie budzi ale woli przytulac :)

U nas nadal to wygląda bardzo chaotycznie! Mam taką zasadę od początku, że Olaf jak wstaje z drzemki to je...Prawdopodobnie za 2 tygodnie zaczniemy pwrowadzać zupki.
Jak to jedzenie wygląda u mam karmiących nadal tylko piersią? bo ja już nie wiem jak to ma być ?!?!?
 
U nas nadal to wygląda bardzo chaotycznie! Mam taką zasadę od początku, że Olaf jak wstaje z drzemki to je...Prawdopodobnie za 2 tygodnie zaczniemy pwrowadzać zupki.
Jak to jedzenie wygląda u mam karmiących nadal tylko piersią? bo ja już nie wiem jak to ma być ?!?!?
U nas do weekendu jest tylko cycus. Pozniej bede rozszerzac diete i mysle ze bedzie to podobnie jak u Passi, z tym, ze na poczatku kazdy desereek, zupka itd bedzie dopajana cycem, ale z czasem coraz mniej, az zupelnie zastapi cyca. Chcialabym z cyca calkiem zrezygnowac a jak sie nie da, to karmic tylko wieczorem, w nocy i rano. U nas teraz jest cycus po kazdej drzemce i czesto przed kazda drzemka choc troche...
 
U nas nadal to wygląda bardzo chaotycznie! Mam taką zasadę od początku, że Olaf jak wstaje z drzemki to je...Prawdopodobnie za 2 tygodnie zaczniemy pwrowadzać zupki.
Jak to jedzenie wygląda u mam karmiących nadal tylko piersią? bo ja już nie wiem jak to ma być ?!?!?

spoko kochana, ja też karmię na żadanie :-D
 
ja dostałam schemat zywienia od mojej lekarki ale i tak czasem wygląda to u nas inaczej... nie wiedziałam że mozna juz kaszke łyżeczka podawać mój synus poki co dostaje w mleku raz kleik raz kaszke to zalezy... a to ten schemat:
4 razy mleko po 180
1 zuka
1 soczek lub deserek

wydawało mi sie to dziwne bo Mati czasem nie zje po 180 tylko mniej więc automatycznie dostaje czesciej....
a czy wasze dzieci jedza juz o stałych porach mniej wiecej...
 
U nas do weekendu jest tylko cycus. Pozniej bede rozszerzac diete i mysle ze bedzie to podobnie jak u Passi, z tym, ze na poczatku kazdy desereek, zupka itd bedzie dopajana cycem, ale z czasem coraz mniej, az zupelnie zastapi cyca. Chcialabym z cyca calkiem zrezygnowac a jak sie nie da, to karmic tylko wieczorem, w nocy i rano. U nas teraz jest cycus po kazdej drzemce i czesto przed kazda drzemka choc troche...
dzięki, trochę mi naświetliłaś temat. A podajesz już te kaszki z glutenem po pół łyżeczki?

Iza, pocieszyłaś mnie :)))
 
dzięki, trochę mi naświetliłaś temat. A podajesz już te kaszki z glutenem po pół łyżeczki?

Iza, pocieszyłaś mnie :)))
Sama bladze...szukam sposobu itd, ale cycusiowe mamy nie maja lekko przez to karmienie na zadanie. Ale uwazam, ze mozna to troche uporzadkowac i wlasnie zamierzam to robic ;)
Glutenu nie podaje, tymbardziej ze Alan to alergik. Wstzrymam sie do ok 9miesiaca chyba...moja dr nie dawala mi zadnych wskazowek :(
 
reklama
spoko kochana, ja też karmię na żadanie :-D
U mnie też młoda rządzi :sorry2:

Sama bladze...szukam sposobu itd, ale cycusiowe mamy nie maja lekko przez to karmienie na zadanie. Ale uwazam, ze mozna to troche uporzadkowac i wlasnie zamierzam to robic ;)
Glutenu nie podaje, tymbardziej ze Alan to alergik. Wstzrymam sie do ok 9miesiaca chyba...moja dr nie dawala mi zadnych wskazowek :(

Hmm..coraz wiecej cyckowych mam rezygnuje z glutenu przy alergikach. Moze ja też "nie pójde tą drogą"... :sorry2:
 
Do góry