reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

reklama
co do tego glutenu to ja chciałam powiedzieć że to chodzi o to że pomiędzy 5-6 m-cem jego przyswajanie przez dzieci jest najlepsze i jest najmniejsze ryzyko wystąpienia celiakli owszem można wprowadzić np w 8 m-cu ale przyswajanie wtedy jest gorsze przynajmniej ja to tak rozumiałam
 
ja przed chwilą byłąm u pediatry.Przy okazji spytałam o ten gluten. Powiedział otwarcie, że to chodzi o to, żeby dzieciom wcześniej wprowadzać kaszę, bo dzięki temu polepszą się wyniki....



.....




.....





.....sprzedaży producentów kaszek dla dzieci :/

poza tym dziś Dzień Ziemi, czyli imieniny Gai. Z okazji imienin dostanie troszkę soku jabłkowego :-D
 
Ostatnia edycja:
ja przed chwilą byłąm u pediatry.Przy okazji spytałam o ten gluten. Powiedział otwarcie, że to chodzi o to, żeby dzieciom wcześniej wprowadzać kaszę, bo dzięki temu polepszą się wyniki....



.....




.....





.....sprzedaży producentów kaszek dla dzieci :/
Mysle, ze faktycznie cos w tym moze byc...Bo dlaczego 3 lata temu to bylo nie wskazane a teraz juz jest? Wiem, wiem, sa prowadzone rozne badania itd, ale rowniez nad rynkiem sprzedazy. Ja teraz nie wprowadzam, ale nie neguje wprowadzania. Pozniej to zrobie.
 
właśnie... lekarz jesczze wspomniał o vit. K - dokłądnie w tym samym kontekście...
i kazał kierować się rozsądkiem ;) dziwny lekarz...
 
Uleńka - ta ryba to sandacz - baaaaaaardzo smakowal.

Gluten mozna po 10 miesiacu spokojnie wprowadzac - nic na sile!
PASS - ale z tymi rybami to ja wiem, ze dopiero po 7 miesiącu można!!!! A to nawet przyspieszony termin wg nowego planu żywienia. Do niedawna jeszcze ryb nie mozna było podawać tak wczesnie.A ty już z sandaczem jedziesz?

Gluten, nie na siłe? Naprawde?... TY WYROCZNIO...!!!!!!! ;-)

co do tego glutenu to ja chciałam powiedzieć że to chodzi o to że pomiędzy 5-6 m-cem jego przyswajanie przez dzieci jest najlepsze i jest najmniejsze ryzyko wystąpienia celiakli owszem można wprowadzić np w 8 m-cu ale przyswajanie wtedy jest gorsze przynajmniej ja to tak rozumiałam
Tez tak pediatra mi tłumaczyła :dry: Jak ja jej powiem, ze jednak nie wprowadzam, to na bank dostane od niej reprymende.. a z babką nie chce zadzierać.. :dry:

ja przed chwilą byłąm u pediatry.Przy okazji spytałam o ten gluten. Powiedział otwarcie, że to chodzi o to, żeby dzieciom wcześniej wprowadzać kaszę, bo dzięki temu polepszą się wyniki....

.....sprzedaży producentów kaszek dla dzieci :/
Co lekarz to opinia. Może akurat twoja lekarka, nie umiała dobrze ustawić się, z producentami żywności dla niemowląt :-p:-p Eeeeh, ale dzieki ze zapytałaś.. w imieniu wszystkich zastanawiających się nad glutenem..
 
właśnie... lekarz jesczze wspomniał o vit. K - dokłądnie w tym samym kontekście...
i kazał kierować się rozsądkiem ;) dziwny lekarz...
ja jeszcze nie podaję glutenu, a witaminy k dałam 1 kapsułkę na początku...tyle!
Wydaje mi się, że rzeczywiście rozsądkiem trzeba się kierować, no ale jak czytam jak te wszystkie dzieci już dużo rzeczy wcinają to wydaj mi się, że opóźnieni z Olafem jesteśmy :)
 
ja jeszcze nie podaję glutenu, a witaminy k dałam 1 kapsułkę na początku...tyle!
Wydaje mi się, że rzeczywiście rozsądkiem trzeba się kierować, no ale jak czytam jak te wszystkie dzieci już dużo rzeczy wcinają to wydaj mi się, że opóźnieni z Olafem jesteśmy :)

ja z Gają jesteśmy razem z Wami w elitarnym klubie opóźnionych :-) ;-)
 
reklama
.. no ale jak czytam jak te wszystkie dzieci już dużo rzeczy wcinają to wydaj mi się, że opóźnieni z Olafem jesteśmy :)
Moja jeszcze w paszczy też nic nie miała... :-D

.. a jeśli chodzi o rozsądek - to kurna chata liczyłam na rozsądek ludzi, którzy tym się zajmują.. studiują.. testują... co ja początkująca mama moge wiedziec na temat glutenu :crazy::crazy::crazy:

Uczyłam sie m.in. spawania na politechnice, a nie o glutenie i niemowlęciach!!!!! :rofl2:
 
Do góry