reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Passi a ja miałam w ulotce z pudełka niebieskiego, które dostałam po porodzie, ze ta ekspozycja na gluten 2-3 g powinna trwać 2 msc, kolejne 2 msc - 4-6 g - bądź tu człowieku mądry...
My nie mamy ustalonych dokładnie godzin posiłków np. tak jak kassik: 6,11,14, 17, 22 (coś duża ta przerwa 5 godzinna). Mały pierwszy posiłek w dzień różnie zjada ale raczej ok 6-7 zdarza się, ze się kręci juz o 4 a ja mam mało pokarmu w piersiach. Zauważyłam, że od posiłku np. o 6 też kolejny jest np. za 3h bo już chce ale bardzo różnie jest loteria bo ja nie wiem czy juz mu dać czy nie :( najczęsciej kolejny jest za 4h, potem też za ok 3 ale ostatnio się upomniał za 1,5 i był płacz a głupia matka nawet nie wpadła na pomysł, ze chodzi o papu. Generalnie jest co 3h ale zdarza się, ze mleko sama dopijam.
 
reklama
DZiewczyny, a czy są kaszki z glutenem bez mleka modyfikowanego?
Pisałam o tym kilka postów wczesniej, a potem cała dyskusja była na ten temat:
"A ja dzisiaj szukałam bezmlecznej kaszki z glutenem aby zacząć tą cała ekspozycje na gluten...no i rozczarowałam sie... jedyne to:"
- Bovita - kaszka pszenno-ryzowa z jabłkami i bananami(których nie chce jeszcze wprowadzac)
- Nestle (8 zbóż,która jest dopiero od 9 miesiąca)

Cześć dziewczyny,
Też jestem mamą listopadową. Ponieważ też niedługo zaczynamy rozszerzanie diety, zainteresował mnie ten wątek. Chciałabym się wypowiedzieć w kwestii glutenu.
Mój syn jest alergikiem (jak zresztą jego starsza siostra). Pytałam naszą alergolog o gluten i powiedziała mi, że te zalecenia dotyczą dzieci zdrowych, a nie alergików. Alergikom nie powinno się podawać glutenu do 12 mż. Dlatego ja nie podam glutenu synowi do tego czasu. Chciałam się z wami podzielić tą opinią, może to komuś pomoże. Dodam, że ja bardzo ufam tej lekarce.
Kurcze, moja maluda ma podejrzenie skazy bialkowej na tle alergicznym... a pediatra powiedziala, zebym go zaczela wprowadzac. Ja osobiscie średnio jej ufam i mam obiekcje. Kazała nawet pokarmy dodatkowe podawac, mimo,ze jestemy na piersi - a z tym to juz sie kompletnie nie zgadzam. Zwłaszcza ze ona i ja alergicy!!! :no::no:

Twój post tylko mnie utwierdził w moich podejrzeniach co do glutenu.

Kurcze decyzja co do podawania glutenu, to decyczja prawie że moralna.. mniej obiekcji mialam jak zastanawiałamsie czy zrobic sobie dziecko czy nie!!!! :) :rofl2::rofl2::rofl2:
 
Ulenko ta przerwa 5 godzinna bo poprostu spi i chcąc wykluczyc budzenie się w nocy (pewnie się teraz naraże niektórym ) sami budzilismy go pare razy na kaszke o 23 i tak sie nauczył że sam sie budzi 22-23 i teraz spi w nocy.
 
Jak czytam o tych regularnosciach to juz marze, aby Alan zrezygnowal z cycusia!!! Z Maciejkiem bylo latwiej, bo od 7go miesiaca byl juz tylko 100% butelkowy. Teraz marzylam o karmieniu tylko cycem, ale juz mi przeszlo, i chce malego odzwyczaic.
 
To wcale nie było takie proste bo na początku miał kolki trzeba było mleko rozcieńczać i wtedy załowałam że nie moge karmić . Potem żeby wydłuzyc przerwy dostawał bardziej syte mleczko niektórzy zageszczaja troche kaszką . W końcu jednak się nauczył.Z poprzednim synem było jak w zegarku tu było inaczej każde dziecko jest inne.
 
Ostatnia edycja:
OLI - o wprowadzanie poszczegolnych, nowych potraw. Generalnie dla matek gotujacych :), i jeszcze: sa nowe wytyczne dotyczace glutenu. Ekspozycje (czyli podawanie malych ilosci) nalezy rozpoczac w 5-6 miesiacu i podawac przez miesiac - lub sobie odpuscic i zaczac o 10 miesiacu. Gluten jest zawarty w kaszce mannej.

Zoltko natomiast nalezy podawac w malych ilosciach (1/2 zoltka raz na 2-3 dni) az dojdzie sie do 1 calego zoltka co drugi dzien.

Passi mozesz podeslac jakis link/zdjecie z ta nieszczesna kasz manna czy to ma byc taka zwykla??bo mi tez lekarka kazala powoli wprowadzac kaszke manne ale juz nie powiedziala jaka...
 
Royanna
(oczywiscie godziny sa podane orientacyjnie)

7.00 - 7.30 - kaszka na mleku (zjada kolo 130 -160 ml - gesta podawana lyzeczka)
10.00 - 11.00 - jabluszko lub inny owoc z kaszka manna czasem z kaszka (przekladaniec), czasem kisiel, czasem shake ;) zalezy jaka mam wene tworcza (zjada od 100 do 180! ml)
14.00 - 15.00 - obiadek - zjada od 120 do 200 ml
18.00 - 18.30 - mleczko
22.30 - 23.30 - mleczko
02.00 - 04.00 - mleczko

:) i nawet jak zje mleczko o 02.00 to kaszke dostaje kolo 7.00 - wczesniej sie budzi ale woli przytulac :)
 
reklama
Do góry