reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

reklama
Mam pytanie dotyczące kaszki manny . Mój mały dostaje gdzieś już od miesiąca i nic się nie dzieje lekarz twierdzi ,że można zwiekszyć gęstość do takiej jak łyżeczką .Czy któraś z was podaje taką ilość kaszki glutenowej? I jeszcze jedno czy takiemu maluchowi do zupki można dać buraka ,albo do rybki kuseczki bo nie jestem pewna czy jajko można wprowadzić po 6 miesiącu czy poczekać.
 
Mam pytanie dotyczące kaszki manny . Mój mały dostaje gdzieś już od miesiąca i nic się nie dzieje lekarz twierdzi ,że można zwiekszyć gęstość do takiej jak łyżeczką .Czy któraś z was podaje taką ilość kaszki glutenowej? I jeszcze jedno czy takiemu maluchowi do zupki można dać buraka ,albo do rybki kuseczki bo nie jestem pewna czy jajko można wprowadzić po 6 miesiącu czy poczekać.

1. Ja zaczne taka gesta kaszke (i platki) podawac za tydzien - wtedy konczymy ekspozycje.
2. Burak - to moja zagadka! Juz z 4 osob pytalam i nic. Nie wiem :(
3. Kluseczki - jak skonczylac ekspozycje na gluten to mozesz juz probowac podawac bezjajeczne
4. Ja juz wprowadziłam jajko - 1/2 zoltka co 4 dni na razie
 
Poza tym codziennie bym musiała latac do sklepu do świezy chleb :/ :/

Niekoniecznie, chleb sie mrozi, mozesz codziennie jedna kromeczke odmrozic w razie potrzeby:)

Cześć dziewczyny,
Też jestem mamą listopadową. Ponieważ też niedługo zaczynamy rozszerzanie diety, zainteresował mnie ten wątek. Chciałabym się wypowiedzieć w kwestii glutenu.
Mój syn jest alergikiem (jak zresztą jego starsza siostra). Pytałam naszą alergolog o gluten i powiedziała mi, że te zalecenia dotyczą dzieci zdrowych, a nie alergików. Alergikom nie powinno się podawać glutenu do 12 mż. Dlatego ja nie podam glutenu synowi do tego czasu. Chciałam się z wami podzielić tą opinią, może to komuś pomoże. Dodam, że ja bardzo ufam tej lekarce.

Witamy, dzieki za to info. Moja mala co prawda nie jest alergikiem, my tez nie, ale moj maz mial celiakie jak byl maly, wiec ryzyko chyba jest? Poza tym moja mala to 7 tyg. wczesniak, wg opinii niektorych lekarzy w ogole powinnam opoznic rozszerzanie diety o 7 tyg., wg innych o polowe, czyli 3,5 tyg. opinie sa rozne. Ja jednak zaczelam wprowadzac po malutku, bo widzialam, ze mala juz gotowa. Ale z glutenem tez zaczekam do ok. 10 m-ca.


Mam pytanie: wciaz karmie piersia, po skonczeniu 6 m-ca wprowadzilam kolejno marchewke, jablko, slodki ziemniak, dzis probujemy jagode z jablkiem. Mala coraz wiecej skubie, wiec niedlugo jedno karmienie mi wypadnie (zastapi sie papka warzywna lub owocowa). Po ilu czasu powinnam dodac kasze na sniadanie, zeby zastapic drugie karmienie? Jaka kaszke powinnam podac (czy moze byc np. ryzowa na moim mleku?)
 
passingby - to daj Idzie tego buraka i się dowiesz ;)obstawiam że powinno być ok, toż to rodzime warzywo... tylko nie panikuj potem, jak na pieluszcze zobaczysz czerwone siuśki i kupkę ;)
ja nie dawałam starszym buraka zbyt szybko, bo się cieżko spiera...
 
Dziewczyny dawno mnie nie było.
Jak i ile jedzą wasze dzieci oraz co?

Moja zjada mleka 500 ml na dobę,
Każde mleko z 2 miarkami kleiku ryżowego i 0,5 miarki kaszki bezmlecznej smakowej.
DO tego 0,5 zupki lub cała dziennie.

Moje dziecko od początku mało je-mleka to chyba nienawidzi , bo je tylko na śpiocha :-(
 
passingby - to daj Idzie tego buraka i się dowiesz ;)obstawiam że powinno być ok, toż to rodzime warzywo... tylko nie panikuj potem, jak na pieluszcze zobaczysz czerwone siuśki i kupkę ;)
ja nie dawałam starszym buraka zbyt szybko, bo się cieżko spiera...

Taaaaa, hehehehe, dwa dni temu chcialam dostac zawalu bo mala zrobila mega zielona kupe. Mysle sobie - no nic tylko CHORA (ostatnio sie zaczelo od zielonego kupska)... ale nastepna byla juz pomaranczowa... co mi uswiadomilo ze zupa krem z brokula najwyrazniej wyszla... a teraz papka marchwiowa... tak wiec MASZ RACJE - mozna od takich widokow doznac wstrzasu
 
Dzieki za odp. Czytałam w jakiejś gazecie ,że niby mozna buraki od 4 miesiaca ale sie zastanawiam. A jeżeli chodzi o zupke rybną to jaka rybe kupujecie i czy to też na mięsie sie gotuje bo juz nie pamietam jak to było.
 
reklama
Do góry