reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Dziewczyny dawno mnie nie było.
Jak i ile jedzą wasze dzieci oraz co?

Moja zjada mleka 500 ml na dobę,
Każde mleko z 2 miarkami kleiku ryżowego i 0,5 miarki kaszki bezmlecznej smakowej.
DO tego 0,5 zupki lub cała dziennie.

Moje dziecko od początku mało je-mleka to chyba nienawidzi , bo je tylko na śpiocha :-(
Nie martw sie, pewnie zostanie mdelka i juz teraz dba o linie :)
Nie kazde dziecko lubi mleko!
 
reklama
Mój je tak6 mleko początkowe- 200
11 mleko początkowe-180-200
14 obiad
17 deser z kleikiem
sok 100ml.
22 kaszka kukur.- ryżowa 200
W między czasi co najmniej 2 butelki herbatki po 110
Lekarz mi mówił że niektóre dzieci piją juz mleko 3 razy dziennie ale mi sie wydaje że to troche mało.Powoli będe przechodzic na mleko nastepne a wasze dzidzie jak piją?
 
I proszę jeszcze o wyjasnienie o co chodzi z kaszką manną, glutenem i żołtkiem :)

OLI - o wprowadzanie poszczegolnych, nowych potraw. Generalnie dla matek gotujacych :), i jeszcze: sa nowe wytyczne dotyczace glutenu. Ekspozycje (czyli podawanie malych ilosci) nalezy rozpoczac w 5-6 miesiacu i podawac przez miesiac - lub sobie odpuscic i zaczac o 10 miesiacu. Gluten jest zawarty w kaszce mannej.

Zoltko natomiast nalezy podawac w malych ilosciach (1/2 zoltka raz na 2-3 dni) az dojdzie sie do 1 calego zoltka co drugi dzien.
 
Mój je tak6 mleko początkowe- 200
11 mleko początkowe-180-200
14 obiad
17 deser z kleikiem
sok 100ml.
22 kaszka kukur.- ryżowa 200
W między czasi co najmniej 2 butelki herbatki po 110
Lekarz mi mówił że niektóre dzieci piją juz mleko 3 razy dziennie ale mi sie wydaje że to troche mało.Powoli będe przechodzic na mleko nastepne a wasze dzidzie jak piją?

Duzo przepijasz malucha - sok i herbatki. Niby powinno sie podawac do 150 ml plynu innego niz mleko.
Ja podaje dwa posilki bezmleczne (2 sniadanie i obiad), a reszta posilkow mlecznych - o 7.30, 18.00, 22.00 i czasem o 3 w nocy.
 
Kasik boże ile twoje dziecko je i pije !!!
Zazdroszczę ! :-)

Passi dzięki !!
Ja matka raczej nie gotująca :-)

A jak podajecie tą mannę i żółtko ?
 
Duzo przepijasz malucha - sok i herbatki. Niby powinno sie podawac do 150 ml plynu innego niz mleko.
Ja podaje dwa posilki bezmleczne (2 sniadanie i obiad), a reszta posilkow mlecznych - o 7.30, 18.00, 22.00 i czasem o 3 w nocy.
Passi, mozesz napisac mi Twoj schemat zywienia?
Interesuje mnie, bo kombinuje jak tu zastapic cyca jak wroce do pracy. A moze nie byc mnie w domu po ok 10godzin, od 8 lub 12tej zaczynajac.
 
On jest dość spory, i ogólnie nic na siłe chce pic to pije nie chce to nie jak chce mleko to cherbatką go nie napoisz bo odwraca głowe i odwrotnie.Z tymi cherbatkami zaczełam bo miał zatwardzenia teraz sie juz unormował .
 
reklama
Duzo przepijasz malucha - sok i herbatki. Niby powinno sie podawac do 150 ml plynu innego niz mleko.
Ja podaje dwa posilki bezmleczne (2 sniadanie i obiad), a reszta posilkow mlecznych - o 7.30, 18.00, 22.00 i czasem o 3 w nocy.
Passi, mozesz napisac mi Twoj schemat zywienia?
Interesuje mnie, bo kombinuje jak tu zastapic cyca jak wroce do pracy. A moze nie byc mnie w domu po ok 10godzin, od 8 lub 12tej zaczynajac.
Co ile dajesz posilki?
o7.30 mleczko, a potem o ktorej drugie sniadanko i obiad?
Ja wiem, ze to bedzie sie zmieniac, tymbardziej, ze jak wroce do racy to Alan bedzie mial skonczone 8miesiecy, ale chce zaczac stosowac jakas regularnosc, dlatego wprowadzam od niedzieli deserki. Kiedy potem zupki?
 
Do góry