reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

nefretete chodzilo mi o okreslenie "blyskawiczna" przy kaszy mannej. wiem,ze ryzowe albo pszenno - ryzowe sa rzeczywiscie blyskawiczne :))))))


ps. twoja niunka jest taaaaka sliczna :)))))))))))))

Heh , dzieki... wdała się we mnie.:-D:-D:-D

Mam kaszke Manne Bobovity (niestety mleczną) przed sobą - dzisiaj kupiłam i przeczytałam dla pewności na opakowaniu - błyskawiczna - bez gotowania;-) Całego przepisu na przygotowanie nie bede cytowac.
 
reklama
ja nawet dzis widzialam manne blyskawiczna, ale ona byla na mleku modyfikowanym no i niby od 6m BoboVita Mleczna kaszka manna - informacje i opinie użytkowników - bangla.pl
No własnie ja tą kupiłam, ale my jedziemy na pepti z powodu podejrzenia skazy.. szkoda by było to marnowac wprowadzajac kaszke z mlekiem modyfikowanym. Chyba wiecej wad byłoby z samego tego faktu, niz domniemanych zalet z ekspozycji na gluten.

Kaszka jestod 6m ale na opakowaniu jest dopiska, ze wg ostatnich wskazan,dziecku juz od 4 miesiaca mozna podawac w ilosci 2-3g / dzien.
 
Cześć dziewczyny,
Też jestem mamą listopadową. Ponieważ też niedługo zaczynamy rozszerzanie diety, zainteresował mnie ten wątek. Chciałabym się wypowiedzieć w kwestii glutenu.
Mój syn jest alergikiem (jak zresztą jego starsza siostra). Pytałam naszą alergolog o gluten i powiedziała mi, że te zalecenia dotyczą dzieci zdrowych, a nie alergików. Alergikom nie powinno się podawać glutenu do 12 mż. Dlatego ja nie podam glutenu synowi do tego czasu. Chciałam się z wami podzielić tą opinią, może to komuś pomoże. Dodam, że ja bardzo ufam tej lekarce.
 
Cześć dziewczyny,
Też jestem mamą listopadową. Ponieważ też niedługo zaczynamy rozszerzanie diety, zainteresował mnie ten wątek. Chciałabym się wypowiedzieć w kwestii glutenu.
Mój syn jest alergikiem (jak zresztą jego starsza siostra). Pytałam naszą alergolog o gluten i powiedziała mi, że te zalecenia dotyczą dzieci zdrowych, a nie alergików. Alergikom nie powinno się podawać glutenu do 12 mż. Dlatego ja nie podam glutenu synowi do tego czasu. Chciałam się z wami podzielić tą opinią, może to komuś pomoże. Dodam, że ja bardzo ufam tej lekarce.
Cenna uwaga :) Dzieki. Moj synek to tez alergik. W niedziele planuje podac mu pierwszy deserk-jabuszko.

A tak w ogole to witaj w naszym gronie i zapraszamy do innych tematow :)
 
reklama
Ja też nakupowałam Synkowi i sobie te kaszki mleczne bo były a to sztućce w prezencie a to talerzyki ale narazie podaję mu tylko kleik, a jak kaszkę zacznę to tylko ryzową nie mleczną bo jestesmy na Pepti. Chyba kaszki nie doczekają na Synka bo mamusia je wszytskie zje : była już bananowa, wieloowocowa, malinowa, dziś kupilam waniliową podobno robi furrorę-zaraz sprawdzę. Kaszki są u mnie drogie Bobovity ok 8 zł a starczają mi na 3 razy bo lubie gęściejszą.
W sklepie widziałam też kaszkę manną błyskawiczną Bobovity, tutaj odchodzi tak jak w przypadku zwykłej kaszy mannej i tych 2-3 gram czyli pół łyżeczki gotowanie w mini garnuszku i minimalnej ilości wody. Muszę ją zakupić.
 
Do góry