reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Kasiula "kazda matka chce dla dziecka jak najlepiej i krzywy nie chce mu zrobic wiec mysle ze kazda ma swoj rozum"
No na pewno! ale że chce nie znaczy że nie robi nieświadomie...:)
Dobra, już nie truję, ale nie pochwalam :)
 
reklama
ja nie chce jeszcze nic dodawac do mleczka chociaz sie zastanawialam,bo mala jak wypije 180ml to ledwo wytrzymuje 3 godziny bez jedzenia.Narazie sie wstrzymam ,sprobuje po 4 mies:tak:
 
ja nie chce jeszcze nic dodawac do mleczka chociaz sie zastanawialam,bo mala jak wypije 180ml to ledwo wytrzymuje 3 godziny bez jedzenia.Narazie sie wstrzymam ,sprobuje po 4 mies:tak:
To daj jej 210 skoro dalej głodna...:tak:
My tez sie jeszcze wstrzymujemy póki co. Powolne wprowadzanie kaszki/kleiku zaczniemy z a2tyg
 
mamulica - to zalezy jak chcesz dawac ta kaszke czy lyzeczką czy przez smoczek, bo jesli dodasz tyle łyzeczek ile piszą to ta kaszka bedzie poprostu gesta i tylko mozna ją dac łyzeczką a na to chyba za wczesnie dla naszych maluszkow. Wiec musisz dac na "oko" tyle zeby dobrze przez smoczek lecialo. A no i chyba najlepszy do kaszek jest smoczek z krzyzykiem o ile dobrze sie orientuje.

Dziewczyny - nie zlejcie mnie za to pytanie:-D To nie jest tak ze jak sie karmi butlą to po 4 miesiącu powinno sie juz tą diete rozszerzać?? Bo mi sie wydaje ze wtedy samo mleczko nie wystarcza.
A wogole jak bylam z Zuzia u pediatry jak skonczyla 4 miesiace to lekarz powiedzial ze moge juz rozszerzac diete ale nie musze. I ze to jest tak ze jak dziecko jest na butli to samo mleczko juz nie wystarcza i po 4 miesiacu powinno sie juz dawac warzywka powoli a po 5 miesko(no chyba ze jest alergikiem to wiadomo ze to wtedy ostrozniej i pozniej) a jak na piersi to samo mleczko wystarczy do 6 miesiecy a czy zacznie sie dawac czy nie to od nas zalezy. To sa slowa pediatry, ale u nas to czasem takie niedouczeni ci lekarze:tak: wiec sie nie upieram przy tym.
A mi do rozszerzania diety sie tez wcale nie spieszy, bo juz wiem jak drogie są te słoiczki, deserki, kaszki i ile dziecko potrafi tego zjeść. A więc cyc... i odkładam kase na później, hehe:-D
 
To daj jej 210 skoro dalej głodna...:tak:

Witam.Mój Synek ma 3m i 3tyg.w zeszlym tyg.bylam u pediatry,bo zaczal plakac po zjedzeniu 180ml mleka,a balam sie dawac mu wiecej zeby nie rozepchac zoladka.Jak zapytalam czy mam dawac 210 ml to pediatra kategorycznie zabronil!!!!Powiedzial,ze jezeli nie chcemy miec problemu z rozepchanym brzuszkiem to absolutnie nie i max 180ml! Doradzil zeby pomalutku wprowadzac marcheweczke,jabluszko i kaszki.Oczywiscie stopniowo i po kolei,nie wszystko na raz.Kleikiem (ryzowym lub kukurydzianym)zageszczac mleczko,ale tylko 1-2 razy dziennie,zeby nie bylo problemow z kupka.Synek teraz zjada 150ml- 180ml max.i wytrzymuje nawet 4 godziny!Jak zasnie wieczorem o 21 to spi nawet do 6.
Kazde dziecko jest inne,jedno potrzebuje szybszego rozszerzenia diety inne nie.Moim zdaniem kazda mama widzi jak zachowuje sie maluszek i powinna decydowac kiedy zaczac,oczywiscie po konsultacji z pediatra.
Pozdrawiam wszystkie mamuski :))) :-)
 
Kleiki kukurydziane sa wogole dla tych bardziej grubaśnych dzieci polecane bo po nich mniej sie tyje niz po ryzowych.

A co do przybierania, to nie wydaje Wam sie ze 250 g na tydzien to powinny dzieci malutkie, a pozniej juz bedą przybierac troche mniej. Bo jakby szły tym tokiem i 1kg miesiecznie przybywaly to na pierwsze urodziny wazylyby cos ok 15 kg. Moja Zuzia ma 2,5 roku i wazy ok 17 kg:-D

Moja Julia ma 5 lat i wazy 18kg :szok::-D

moja ma prawie 4 lata i waży 17kg, ale .... nabrała ciała przez zimę, bo ją gdzieś wygonić na spacer to katorga. Mam nadzieję, że wiosną zrzuci trochę
a moja córa ma 8 lat i waży 21kg więc ... z tym że ona budowę ma po tatusiu który wyglądał tak samo w jej wieku
 
reklama
tak sobie podczytuje was i jestem w szoku wiekszosc maluszkow juz zjada 180 ml mleczka a moja mała 130 :eek: i starcza jej to na przeszlo 3 h ... moze dlatego ze to kurdupelek jest hmm sama nie wiem...
jak skonczy 4 miesiac to chce jej rozszerzyc diete :-) tez mi wiadomo ze dzieci cycuszkowe a butelkowe to dwie inne sprawy bo dziecku na sztucznym mleczku potrzebna jest wieksza ilosc jakis tam witamin od 4 miesiaca a dzieciom karmionym piersiom nie bo mleczko mamy ma wystarczajaca ilosc witaminek... a od jakiego prduktu zaczynacie hm? :-)
 
Do góry