reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

dziewczyny mam pytanie: ignas odmowil juz totalnie picia mleka modyfikowanego, zauwazylam tez ze raczej nie podchodza mu ryz na mleku czy kaszka manna czy kasza jeczmienna na mleku chociaz ciagle przemycam i probuje. W jakich innych rzeczach moglabym mu dostarczyc wapnia? dostaje leniwe pierogi na bazie twarogu, jogurty, serki, ser zolty, topiony, kiedys probowalam kakao ale nie bardzo cos, nalesniki... mam obawy co do ilosci wapnia ktora on spozywa:/ poradzcie jakies inne dania na bazie mleka:tak:
samej kaszki Tom mi tez nie tknie, ale za to uwielbia na gesto, zamieszana z sokiem malinowym, mozna tez inne smaki sokow sprobowac...
 
reklama
Kiragold Julka już mniej więcej przed skończeniem roku przestała pić mleko ale za to zjada dużo jogurtów. Myślę że to jej wystarcza, kości ma mocne, jeszcze nic sobie nie złamała, a przecież wyprawia cuda na kiju, ale za to zęby słabe, ale to chyba po rodzinie taty, bo tam każdemu się sypią od małego. Wyniki ma dobre, a nie jada w sumie nic konkretnego i zjada mniejsze porcje od Asi.
Myślę że Igi sporo zjada wartościowych rzeczy, mleko przecież nie jest koniecznością.


Z Asią pod tym względem problemów nie mam, MM kocha i normalne mleko też pije hektolitrami.
 
Kira witaminkę D pewnie mu dajesz? albo jakiąś omegę z tymi witaminami czy inne witaminki?
A z tego co pisalas mi sie wydaje ze w serkach, jogurtach, serach zlołtych itd wiec wydaje mi sie i kiedys jak sledziłam wypowiedzi ekspertów jak się daje takie produkty to wystarcza.
A kakao na jakim mleku robiłas? Na krowim? czy modyfikowanym? znacznie smaczniejsze jest na krowim-dla mnie ;p
 
Kira witaminkę D pewnie mu dajesz? albo jakiąś omegę z tymi witaminami czy inne witaminki?
A z tego co pisalas mi sie wydaje ze w serkach, jogurtach, serach zlołtych itd wiec wydaje mi sie i kiedys jak sledziłam wypowiedzi ekspertów jak się daje takie produkty to wystarcza.
A kakao na jakim mleku robiłas? Na krowim? czy modyfikowanym? znacznie smaczniejsze jest na krowim-dla mnie ;p

ula zadnych witamin mu nie dawalam i nie daje (oprocz wit c). zaden pediatra nie proponowal mi zebym mu cos dawala, jest zdrowy, rzadko choruje, ogolnie okaz zdrowia. aj przeczytalam w necie ze dwulatek powinien spozywac 5 porcji mleka:szok: no i moja mama ktora jest przerazona ze on juz nie pije MM;-) bo przeciez ja dostawalam butle jeszcze w tym wieku;-) a kakao na mleku krowim
 
Antek po dziadku jest maślankowym potworem i potrafi pół litra na jednym posiedzeniu wypić;-) na takie placki robie ciasto dużo gęstsze niz na naleśniki. Kroję w cienkie plastry banany /jabłka i dodaję cynamon. Najlepiej je układać bezposrednio na ciasto wylane na patelni- trzeba robic to w miarę szybko;-) Pycha z syropem klonowym;-)
 
wartości zaczerpnięte z internetu:
[h=1]Dobowe zapotrzebowanie na wapń u dzieci[/h]poniżej 6 m-cy 360 mg / na dobę
6 mies - 1 rok 540 mg / na dobę
1 - 3 lat 600 mg / na dobę
4 - 6 lat 600 mg / na dobę
7 - 10 lat 700 mg / na dobę



[h=1]Przykłady produktów żywnościowych o wysokiej zawartości wapnia, które można wprowadzać do diety dziecka powyżej 6. miesiąca życia.[/h]Zawsze przed wprowadzeniem nowego produktu do diety dziecka należy skonsultować się z lekarzem.
Nazwa produktu
Zawartość wapnia (mg) w przeliczeniu na 100g lub 100ml produktu (średnio)
Zalecana indykacja wiekowa
Brokuły
48
od 6 – 7 miesiąca
Brukselka
57
od 8 – 12 miesiąca
Fasola
45
od 10 miesiąca
Fasola szparagowa
65
po 10 miesiącu
Figi suszone
280
od 6 – 12 miesiąca
Jaja kurze całe
47
od 10 – 12 miesiąca
Kapusta
46 - 77
po 6 miesiącu
Kefir
103
po 11 miesiącu
Maślanka
110
po 11 miesiącu
Morele
73
od 6 miesiąca
Orzechy
58 - 186
od 8 miesiąca
Płatki owsiane
54
od ok. 9 miesiąca
Sardynki w oleju
500
od 24 miesiąca
Ser biały
60
po 1 roku życia
Ser feta
360
po 1 roku życia
Ser żółty
800
po 2 roku życia
Sery twarogowe
55 - 96
z mleka krowiego po 1 roku
Soczewica (czerwona, sucha)
51
od 7 miesiąca
Soja
227
po 12. miesiącu
Szpinak
130
od 6 - 12 miesiąca
Wieprzowina
10
po 9 miesiącu

 
Kira a Ty nigdy nie dawałas maluchowi witaminy D? My chyba tutaj wszystkie dajemy teraz znowu po lecie kiedy była przerwa, albo witaminkę D albo omega med, albo tran albo....

maslanki i kefiru sama nie dawalam OLinkowi choc on mleczny potworek, bo sama nie mam zwyczaju pic.
 
reklama
Do góry