reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Eli lubi zupy, miejsce narodzin zobowiązuje, więc jeszcze bardziej uwielbia pyry ;-) ziemniaki, kartofle, jak kto woli ;-)
a ja chyba też muszę odpuścić z tym mlekiem w butelce :-/ zawsze przed ranną zmianą, czyli ok. 5:30 dajemy małej 210ml mleka, śniadanie je o 8/9, potem wiadomo 2 śniadanie, obiad z jednego dania, podwieczorek, kolacja ok 19 i przed snem ok 20/21 210 ml mleka, zawsze po butli szorujemy zęby pastą......
 
reklama
dziewczynki co dajecie swoim maluchom na obiad albo w ogole, bo mi dzis ręce opadają. Ostatni tydzien OLi miał jedzeniowo bardzo ładny jadł duzo az nie chcialam sie chwalic ale jak sobie przypominam tylko to co lubi czyli rosol z baru, albo babci jednej albo drugiej, sam ryz albo z serkiem, leniwe, albo sam makaron, ale ile mozna? dajcie prosze jakis pomysł proszę!

a pizze lubi? moglabys mu zrobic takie mini pizze, albo rybka z kieszonki zrobiona w piekarniku, z czosneczkiem i ziolami plus frytki z piekarnika i np brokuly czy co tam lubi? ignac kocha jeszcze zupe z groszkiem (rosol z mnostwem groszku), kluski leniwe z maslem i cukrem (ale olis widze ze to je), makaron ze szpinakiem itd. moze zjadlby lasagne ze szpinakiem?
 
ja robiłam ze 2x kaszę jaglaną na słodko wg kuchni pięciu przemian, wyszla pyszna ale Oli tego nie bardzo chciał jesc. Robiłam ze strony albo reni jusis, albo kuchniaelai my. Kira dzięki za kolejną stronkę :-)
 
Oli ma czerwone policzki, wczoraj nic takiego nie jadł oprocz sera zołtego ale juz nie pierwszy raz go skubał (moze wczoraj więcej niż zwykle) oraz kakao - mleka od krowy plus nesqik. Na mleku mu robię czasem mannę oraz budyn i nic mu nie było, czyżby nesquik? niby od czekolady nic mu nie jest ale sama nie wiem bo Oli czekolady nie jadł juz bardzo dawno, cukierków to samo, ale pamietam ze jak skubał albo czasem zjadł nutellę nic mu nie było. Ale chłopak juz duzy wiec myslę ze to jedyny taki incydent. Bo wiecej grzechów jedzeniowych sobie nie przypominam. Na szczescie juz wszystko jemy, a OLi nabiałowy bardzo.
 
A mi się właśnie kojarzy że pisałaś że młody od nutelli miał właśnie jakieś objawy alergiczne? Miłek ma czerwone poliki właśnie od czekolady, ale nie od jednej kostki a większej ilości. Na Twoim miejscu obstawiałabym kakao:tak:
 
Ula Igorkowi niedawno dawłlam zwykle mleko i te takie małe danonki do picia actimelki.i wyskaiwało tak samo na brzuszku.i nie daję już ani tego ani tego.po serkach i jogurtach nie ma nic.kakao dawałam normalne bo w nesquiku dużo cukru.

kakao tak jak dziunka mówi może być uczulające to silny alergen
 
kanapki dla niejadkow :-)
Kanapki dla niejadków

swietne pomysly, ale jakie czasochlonne

te pod spodem sa latwiejsze :)

kanapki-dla-dzieci.jpg

images
 
Ostatnia edycja:
reklama
kanapki dla niejadkow :-)
Kanapki dla niejadków

swietne pomysly, ale jakie czasochlonne




te pod spodem sa latwiejsze :)

kanapki-dla-dzieci.jpg

images

piękne:-) ale Igi za cholere nie zje ogórka czy rzodkiewki,nawet jajka.ale zabawe by miał.


dziś zjadł 3 kuleczki mielonego.specjalnie dla niego takie małe.zjadł z keczupem a kotlet musiał gadać.tzn był na widelcu ,ruszałam i teksty"kt chce zjesc biednego kotlecika" "kto kto?" a Igi "Igoreeek" i paszcze otwierał zjadł 3 ulki plus pół dużego:-)
 
Do góry