reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Ja karmię butlą na żądanie, bo niby co 3 godziny powinno się karmić, a mi Patryś woła co 2, no przecież nie będę go głodzić. On je nutramigen z kaszką ryżowo-smakową, najchętniej bananową. Je też łyżeczką marchewkę, jabłko-marchew, ale nie bardzo mu to odpowiada, bo przyzwyczaił się, że z butli leci szybciej i niecierpliwi się przy karmieniu łyżeczką. Dałam mu dziś pierwszy raz zupkę jarzynową, ale z butli, bo tak jest dla mnie szybciej, ale on nie chętnie ją chciał jeść, a lekarka kazała zrezygnować z jednego karmienia mlekiem na rzecz zupki. Macie jakieś sposoby na to żeby dziecko spokojnie i chętnie jadło łyżeczką ???
A! i mam mu też dawać raz dziennie SINLAC z owocami na gęsto, bo to podobno tuczy, a jemu jest to potrzebne.
Podziwiam i zazdroszczę tym z Was co maja dzienny jadłospis poukładany, a dzieci dietę urozmaiconą.
 
reklama
zauwazylam ze my mamy stale godziny posiłkow

okolo
9 - mleko
12 - kaszka
15 - obiad <zupka>
17.30 - owoc <jabłko, banan>
19.30 - mleko <na noc>
22.30 -mleko <zje i spi>
1.30 -mleko <zje i spi>
4.30 - mleko <zje i spi>

tylko ta przerwa od 4.30 do 9 jakas długa strasznie ... ale jak maly zle o tej 4 i idzie spac to wstaje przed 8 czasem 7 i dopiero przed 9 krzyczy o jedzenie ...


passi a ty pisalas ze dajesz kisiel ?? a nei za wczesnie ??
 
magda- ja mysle, ze dziecko musi sie do lyzeczki poprostu przyzwyczaic i bedzie dobrze :-)
nasz jadlospis nie jest az tak bogaty bo mala je srednio co 4,5-5h....
6-7 mleko
kolo 12- kaszka...a dokladniej mleko na kleiku wymieszane ze startym owocem
kolo 17-18 obiadek +deserek(owoc)
kolo23 mleko.... i to tyle.....
 
dziewczyny a kaszke ta na gęsto to podajecie łyzeczką i jak cos to ile-czy ma to zastapić posiłek... ja narazie jak juz pisałam dodaje trochę do mleka ale może spróbowałabym inaczej tylko wole sie upewnic....
 
reklama
Dziewczyny, czy w kwestii rozszerzania diety trzymacie się jakiegoś jednego źródła informacji (artykułu, ulotki, książki), czy robicie taki mix ? ;-)

Bo ja się dopiero mentalnie przygotowuję, ale czuję się jakoś pogubiona prawdę mówiąc, mam wrażenie że wszędzie piszą inaczej :/. I jeszcze pytanko - ja do tej pory prawie w ogóle nie karmiłam małej butelką, tylko ze 2-3 razy w szpitalu po urodzeniu.

Więc pytanie do mam doświadczonych :-) - czy da się w ogóle ominąć butelkę, czy raczej wygodniej/lepiej w ten sposób karmić jakimś zagęszczonym mlekiem?
 
Do góry