reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Tutaj też nawet niegłupio piszą Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią - MójNiemowlak.pl

Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja jestem taka leniwa/wygodna z tym cycem...:-D
A moja Młoda też w nocy teraz jakby częściej się budzi i muszę ja odbijać bo ryk i ulewanie:szok:...Za to w dzien je 3-4 razy... No ale rośnie klocek więc luz:tak:


AAAA ten link to Ryba chyba podawała kiedyś:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marcello się też pomieszało w stawaniem w nocy(KP) czego jestem zmęczona bo niedospana...ale może faktycznie to ząbki bynajmniej daje nam sygnały smerf w tym kierunku...
 
O tak wygodnie cyca wyciągnąc i nie myślec o zupkach.My dobijamy do końca 5 miesiąca i powoli psychicznie się nastawiam bo właśnie po 5m chciałam zacząc dawac warzywka. No ciekawe,starszak to był i jest niejad dlatego tak mi się nie chce zaczynac.A jak sobie pomysle że znowu jak przy Alanie będą jazdy z wysypkami,czasami tragicznymi to już mi się całkiem odechciewa.
A Marcel stanął wagowo,juz tak na cycu nie przybiera,ma cos pewnie koło 8 kg.Na razie rozwija się podobnie jak starszy brat,waga urodzeniowa identyczna 4500g,duzo cyca,podobne tempo przybierania do 8kg i stop.A teraz powinno byc pomalutku,zobaczymy czy się sprawdzi:tak:
 
fajna ta stronka , ale mało zyciowa - pisze 5-6 miesiąc 4 porcje mleka na dobę , dobre , moja nanyna ma ich 8 :-D:-D:-D , a żarełko warzywne ma w głębokim poważaniu
 
moja jadła juz marchewke, marchewke z ziemniakiem, szpinak z ziemniakiem marchewke pietruszke ziemniak i oliwa z oliwek, brokuła marchewka i ziemniak i oliwa z oliwek, dynia ziemniak marchewka i oliwa z oliwek, jabłuszko, brzoskwinia, banan, kleik ryzowy i zjada dosyc duze porcje ok 80gram bo jakbym dała mniej to by mie chyba wzrokiem zamordowała:szok:

co do niejadkow to ja przerabiam to ze starszakiem i wiem juz ze jak dziec nie chce jesc jako niemowle to pewnie mu to pozostanie... dlatego współczuje wam bo wiem juz z czym to sie je :-p sprobujcie dziecku wlaczyc tv i wtedy dac jesc lub jak macie lampe hustajaca sie na suficie to nia pohustajcie lub jakas maskotka ktos niech zabawia, z reguly dziec wtedy zapomina ze je i jakos tam conieco mu sie uda wcisnac:-p u nas w tej chwili u michala kroluja wyscigi autkami ja mam jedno on drugie jak nie je to moje autko sie psuje i nie jedzie i michal musi zjesc lyzeczke zupki czy tam innego dania, jak zje to autko moje rusza i sie scigamy po stoliku-karmienie go trwa czasem godzine.....:angry: i dopiero teraz udaje mi sie go przekonac do jedzenia samodzielnei lyzka (co z tego ze mam potem i sciany do mycia:baffled:)
 
dziewczeta moj maly je juz 150ml mleczka w dzien a na noc dostaje 180ml. i mam pytanko: na ile Waszym maluszkom starczalo 150? czy to jest roznie u kazdego dziecia inaczej? tak mimochodem spojrzalam na zegarek i okolo 4h minelo jak dalam mu poprzednia porcje.

mój je 150ml 5xdziennie odkad skończył 3 miesiące a 180ml daje mu czasem na noc, ale tak ogólnie to 5 posiłków co 4 lub 4,5h tak mówiła lekarka :tak:
 
Moja tylko cycowa jest.
Do skończenia 6 miesiąca z rozszerzaniem diety nie będę czekać.
Myślę, że zacznę około 5 miesiąca skończonego.
Ale przyznaję, że już mnie strasznie korci, żeby mleko choć kaszką zagęścić na noc.
Może by przespała dłużej, bo póki co, to karmienie mam o 20, o 22, o 24, o 3, o 5, o 7 a potem to już różnie - dłuższe przerwy sobie robi w dzień.
Wytrwam jeszcze ten miesiąc, a później coś spróbuję podziałać z kaszką, żeby pospała dłużej w nocy.
Co do rozpiski, kiedy co podawać, to mi się ta stronka podoba:
Schemat żywienia | Jedzonko Malucha

No własnie ja ogólnie chciałam się trochę tych schematów poprzyczepiać ;P No bo patrzcie, niby dziecko cycowe w trakcie trwania 7 mż powinno jeść już nawet mięsko. Ale jeśli zacznę ostrożnie i powoli wprowadzać do jadłospisu malucha jego pierwsze warzywka owoce itp, po kolei, robić przerwy, tak jak to większość tych schematów zaleca, aby obserwować reakcję alegiczną, to w rezultacie to pierwsze mięsko czy tak czy inaczej, będzie po 7-ym miesiącu. A pierwsze dni dziecka z nowym pokarmem, to i tak próbowanie, smakowanie, zapoznawanie się z konsystencją, łyżeczką itp. a nie konkretne najadanie się. To ciągle Mliko będzie głównym posiłkiem i nawet w pierwszym miesiącu nie będzie go mniej niż w poprzednich. Więc niby dlaczego wszystkie te schematy i te jakieś organizacje WHO tak sie upieraja na wyłączne karmienie piersią....?
 
m dzis nakupowal sloiczkow obiadowych ubolewam nad tym bo chcialam tego uniknac ale maly nie tknie obiadku ktory ja ugotuje

ja nie zrażałabym się tym
tylko odczekała z tydzień dwa i zrobiła kolejne podejście ;)
może dziecko jest jeszcze nie gotowe na jedzonko takie ;)



muszę sobie druknąć schemacik, bo głupieje już z tym co mogę, a co nie
a chcę gotować zupki na 2-3 dni
i obiadki

a poza tym ostatnio najlepsza jest kaszka owsiana z przecierem z jabłuszka


przypomnijcie mi kiedy ten gluten wprowadzać ;)
 
reklama
Do góry