reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🎅🏻🎄Mikołaj w grudniu testy przynosi, o dwie kreski na każdym prosi.☃️🌨

dziękuję kochana! Tak właśnie zaczynam myśleć że przynajmniej wiem z czym walczę 😘😘😘

Trochę głupie pytanie ale czy podwyższone tpo to Hashi i już? Czy może coś innego? Powinnam lekarza pilnować by jeszcze coś badał? (Mam konsultacje wyników w przyszłym tyg)

Plus czy możliwe że Hashi spływa jakoś na długość okresu? Ostatnio trwa ok 2 dni więc mam mega wstępna teorie że może wpłynął na prolaktynę (jeszcze nie badałam)
Podwyższone anty TPO wskazuje, ze masz chorobę autoimmunologiczna, poza Hashi może wskazywać na Gravesa basedowa, reumatoidalne zapalenia stawów, ale przy takim poziomie ft4 nie mamy złudzeń, ze to coś innego.
Hahimoto a bardziej po prostu niedoczynnosc tarczycy moze wywoływać hiperprolaktynemie czynnościowa, wiec prolaktyne warto oznaczyć, bo wysoce prawdopodobne, ze będzie poza norma bądź w górnej jej granicy.
Trzeba zacząć z lekarzem regulować tarczyce, ale pamiętaj, ze to nie będzie magia, ze po 1 tabletce już wszystko będzie hulalo, niestety bedziesz musiała dać organizmowi 3 miesiące, żeby: obniżyć TSH, podwyższyć ft4 i co za tym inne hormony tez się zaczną regulować ;)
Będzie dobrze 😘😘

Edit, bo nie odpowiedziałam na twoje ostatnie pytanie- jeśli krotkie miesiaczki, to oznacz jeszcze estradiol. Jego spadek wywołany problemami z niedoczynnoscia tarczycy może powodować skrócenie okresu bądź w ogóle jego zanik.
 
reklama
Podwyższone anty TPO wskazuje, ze masz chorobę autoimmunologiczna, poza Hashi może wskazywać na Gravesa basedowa, reumatoidalne zapalenia stawów, ale przy takim poziomie ft4 nie mamy złudzeń, ze to coś innego.
Hahimoto a bardziej po prostu niedoczynnosc tarczycy moze wywoływać hiperprolaktynemie czynnościowa, wiec prolaktyne warto oznaczyć, bo wysoce prawdopodobne, ze będzie poza norma bądź w górnej jej granicy.
Trzeba zacząć z lekarzem regulować tarczyce, ale pamiętaj, ze to nie będzie magia, ze po 1 tabletce już wszystko będzie hulalo, niestety bedziesz musiała dać organizmowi 3 miesiące, żeby: obniżyć TSH, podwyższyć ft4 i co za tym inne hormony tez się zaczną regulować ;)
Będzie dobrze 😘😘

Edit, bo nie odpowiedziałam na twoje ostatnie pytanie- jeśli krotkie miesiaczki, to oznacz jeszcze estradiol. Jego spadek wywołany problemami z niedoczynnoscia tarczycy może powodować skrócenie okresu bądź w ogóle jego zanik.
trochę jestem głupia z rana więc tylko by się upewnić, mówiąc "nie mam złudzeń że to coś innego" masz na myśli że pewni Hashi?

Czyli nie atakować lekarza z wyrównywaniem ewentualnej reszty póki nie ogarniemy tarczycy? Bo to ona może robić bałagan?

Bardzo dziękuję za pomoc, trochę mi się wszystko.uklada już 😘

Kurcze wygląda na to że w tym roku od Mikołaja dostałam chorobę autoimmunologiczna. Chyba nie byłam grzeczna 🤩😅🤡

Edit: estradiol miałam 42 w 7dc i w sumie nie wiem czy to dobrze 🤷🏻‍♀️
 
trochę jestem głupia z rana więc tylko by się upewnić, mówiąc "nie mam złudzeń że to coś innego" masz na myśli że pewni Hashi?

Czyli nie atakować lekarza z wyrównywaniem ewentualnej reszty póki nie ogarniemy tarczycy? Bo to ona może robić bałagan?

Bardzo dziękuję za pomoc, trochę mi się wszystko.uklada już 😘

Kurcze wygląda na to że w tym roku od Mikołaja dostałam chorobę autoimmunologiczna. Chyba nie byłam grzeczna 🤩😅🤡

Edit: estradiol miałam 42 w 7dc i w sumie nie wiem czy to dobrze 🤷🏻‍♀️
Wstaw zdjecie wyniku estradiolu, wazne jest, żeby go oznaczyć w 3dc.
Tak, miałam na myśli, ze to Hashi ;)
Zacznij od tarczycy, bo ona sama zacznie wpływać na inne rzeczy
 
Kochane raportuje 10dpo biel vizira, temp.lekko w dół, także czekam na okres 😁. Trzymam kciuki za resztę testujących 💚🍀
 

Załączniki

  • Screenshot_20221224_100208_org.iggymedia.periodtracker_edit_512975630962870.jpg
    Screenshot_20221224_100208_org.iggymedia.periodtracker_edit_512975630962870.jpg
    110,7 KB · Wyświetleń: 22
Dziewczyny przepraszam że zamulam ale chyba lepiej tu płakać niz przy stole. Dostałam wyniki tarczycy:

TSH 5.31 [0.3 - 4.2]
FT4 12.3 [9 - 23]
TPO 9.76 [0.0 - 5.0]

Czy moim prezentem na święta jest Hashimoto? 😥💔
Niestety, na to wygląda.
Zresztą podwyższone Anty-TPO występują zwykle przy Hashi.

Choć ja jestem tym dziwnym przypadkiem, który ma niedoczynność, Anty-TPO w normie, za to Anty-TG podwyższone.
Ostatnio gin zdziwiła się, że obniżałam TSH z 5,15, bo anty- TG występują przy chorobie Gravesa-Basedowa. Dopytywała się, czy jestem pewna, że nie mam nadczynności, ale dałam jej do ręki kartkę w wynikami.

Na pocieszenie napiszę Ci, że 6 tygodni zażywania lewotyroksyny, a moje TSH spadło z tych 5,15 na 2,6.

Także głowa do góry, wynik wskazuje, że wyłapałaś to na początku. Tarczyca pewnie jeszcze nie jest zniszczona.
Wszystko jest do ogarnięcia🙂.
 
Wstaw zdjecie wyniku estradiolu, wazne jest, żeby go oznaczyć w 3dc.
Tak, miałam na myśli, ze to Hashi ;)
Zacznij od tarczycy, bo ona sama zacznie wpływać na inne rzeczy
niestety byłam w Polsce trochę za późno więc musiałam zrobić w 7dc ale postaram się powtórzyć w 3dc i dorzucić LH i FSH 💪

Dziękuję za pomoc, jestem naprawdę wdzięczna. I racja, teraz wiem z czym walczę więc tyle dobrego 😘
 
Chciałam również życzyć wszystkim SILNYM, wyrozumiałym i wspierającym dziewczynom wspaniałych świąt a przede wszystkim cudowności w nowym roku

Niby każdy wie że trzeba się badac jednak gdyby nie te forum ja pewnie nie zaczelabym diagnostyki już na początku starań i pewnie straciłbym rok na bezowocnych próbach także wszystkim nam należy się już samo dobro 😘❤️🧑‍🎄
 
Niestety, na to wygląda.
Zresztą podwyższone Anty-TPO występują zwykle przy Hashi.

Choć ja jestem tym dziwnym przypadkiem, który ma niedoczynność, Anty-TPO w normie, za to Anty-TG podwyższone.
Ostatnio gin zdziwiła się, że obniżałam TSH z 5,15, bo anty- TG występują przy chorobie Gravesa-Basedowa. Dopytywała się, czy jestem pewna, że nie mam nadczynności, ale dałam jej do ręki kartkę w wynikami.

Na pocieszenie napiszę Ci, że 6 tygodni zażywania lewotyroksyny, a moje TSH spadło z tych 5,15 na 2,6.

Także głowa do góry, wynik wskazuje, że wyłapałaś to na początku. Tarczyca pewnie jeszcze nie jest zniszczona.
Wszystko jest do ogarnięcia🙂.
dziękuję taka właśnie mam nadzieję że ja jeszcze poskladam 😘
 
reklama
Do góry