reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🎅🏻🎄Mikołaj w grudniu testy przynosi, o dwie kreski na każdym prosi.☃️🌨

Tak powiedziała, gdzieś to czytałam tez w necie, ze osoby większe mogą tak mieć.

A jakoś da się to zdiagnozować? Niby dużo się mówi, ale właśnie, czy nie stwierdza się, ze IBS, jak się wszystko inne wykluczy?
W zasadzie miałaś wykonaną morfologię i CRP.
Jeszcze by zostały badania kału pod kątem bakterii i grzybów.
 
reklama
Tak powiedziała, gdzieś to czytałam tez w necie, ze osoby większe mogą tak mieć.

A jakoś da się to zdiagnozować? Niby dużo się mówi, ale właśnie, czy nie stwierdza się, ze IBS, jak się wszystko inne wykluczy?
No i nie dokończyłam- i jak te badania kału wyjdą ok, to wtedy diagnozuje się IBS.
 
Tylko czy przy takich jelitowych rzeczach to bolało by w tym samym miejscu 🧐 nie wiem, zwariowałam, ale się dzisiaj przestraszyłam, ze to wyrostek naprawdę.
Nigdy mi jelitowo do tej pory nic nir było, od wielkiego dzwona jakieś wzdęcia, ale to naprawdę jak coś zjadłam takiego typu fasolka po bretońsku.
CRP tez już jest, jest 7,5 w normie do 5. Lekarz robiąca usg powiedziała, ze mogę mieć wyższy, bo mam nadwagę i tak jest, ze dla niej alarmujące by było powyżej 25, wiec nie jest. Morfologia tez ok, jakieś małe od odchylenie przy RDW, ale to bez znaczenia duzego, bo niewiele.

Ja mam zawsze to z lewej strony. Taki ból jakby ktoś złapał trzustkę (czy co tam jest) i sobie w nią zajebał z kopa z całej siły. Nie da się oddychać. Trwa kilkanaście minut, powoli ustaje i później długo jest dyskomfort. Wszystkie badania ideolo i najprawdopodobniej to jednak kolka
 
Mam wyniki. Proga mam ładniusiego, a troszku się bałam przez te plamienia, a estradiol jeszcze bardziej poszyboooooooował 🚀

Trochę pani ginekolog będzie przykro jak jej powiem, że trochę odbiegam od jej marzeń o tym, żeby w 7dpo był tak do 20 🤣

Jakie wyniki
 
Hej ❤️
Trzymam za wszystkie Was mocno kciuki w grudniu 😊.
Ogólnie po głębszym zastanowieniu moja ciąża może być rzeczywiście młodsza. Generalnie owulacje mogłam mieć 9-11 listopada. Także jutro idę na powtórkową betę. Ciekawe ile wzrośnie z tych 2300. Chociaż wymiar 0,33 pęcherzyka przy tej becie...nie znam się. Może sprzęt miał zrypany.
Ogólnie ten lekarz, który mnie przyjmował zbeształ mnie, że w ogóle tak szybko próbuje zajść w ciążę po kolejnym poronieniu. Od swojego prowadzącego dostałam zielone światło 🤷‍♀️. Powiedział, że im więcej poronień w krótkim czasie, tym sytuacja będzie się powtarzać.
Dodatkowo nie spojrzał na wynik progesteronu, powiedział że progesteron jest mało ważny.
Mój prowadzący zalecił przyjmować luteinę.
Już sama nie wiem co sądzić.
Jutro wszystko się okaże.
No jeżeli pęcherzyk jest w macicy a prog był niski / były plamienia to bym się słuchała lekarza, który każe brać luteinę.
 
reklama
No i nie dokończyłam- i jak te badania kału wyjdą ok, to wtedy diagnozuje się IBS.
Kiedyś już miałam robiony kal na bakterie, zbierany z 3 dni, był ok, ale może coś się zmieniło.
Będę obserwować, czy mi to mija, bo na razie mnie trzyma od wczoraj.
Ale dzięki Dziewczyny za podpowiedzi, bo ja jednak lubię wiedzieć, co mi dolega.
 
Do góry