reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

Może na początek co to takiego :

Azoospermia – całkowity brak plemników w ejakulacie, potwierdzony badaniem osadu po odwirowaniu nasienia.

Przyczyny : Najczęściej spowodowany jest niedorozwojem lub zanikiem jąder, utratą jąder lub ich czynności wskutek niektórych leków lub radioterapii i chemioterapii lub też niedrożnością dróg wyprowadzających nasienie. Zmiany mogą być także spowodowane mutacjami i mikrodelecjami w rejonie genu AZF znajdującego się na długim ramieniu chromosomu Y. Delecje mogą obejmować AZF-a (osobnik nie produkuje żadnych gamet), AZF-b (spermatogeneza zatrzymuje się na pewnym stopniu), AZF-c (produkowana jest mała ilość plemników).

Nie znalazłam takiego wątku a sama się z tym zmagam z mężem więc może przyda się innym starczkom :)

Wraz z mężem staramy się o dzidziusia już trochę i bezskutecznie... chciałam więc zweryfikować jego nasienie i tu pojawił się zonk :szok: brak plemników w ejakulacie:no: potem płacz nie dowierzanie itp. Lekarz stwierdził u męża żylaki za czym zaraz wspomniał, że tylko in vitro nas ratuje :-(

Czytałam wiele opinii o tym i jest szansa usunąć operacyjnie te żylaki i zawsze nadzieja się pojawia na posiadanie biologicznego potomstwa.

Dodam jeszcze, że mąż miał robione badania genetyczne i hormonalne, które są w normie.

Czy któraś z Was jest w takiej samej sytuacji jak ja ???? Może podzieliłybyście się doświadczeniem... może komuś się już udało przy tym zajść w ciążę ")
 
reklama
Karola wyniki genetyczne i hormonalne ok daja duza nadzieje, ze plemniki w jadrach sa...jesli jadra morfologicznie sa normalne, to rokowania sa b.dobre. To w sumie Twoj maz musi zdecydowac co go mniej przeraza: zrobic najpierw biopsje i zamrozic znalezione plemniki na zapas (i wtedy wiecie, ze plemniki sa na 100% produkowane wiec warto probowac operacje) i ewentualnie operowac te zylaki z nadzieja, ze plemniki sie pojawia w nasieniu: czy tez na odwrot: najpierw operacja zylakow, i gdyby pechowo nie przyniosla rezultatu, biopsja pozniej ...
 
Moj maz badal nasienie i nie jest zle. Ja skonczylam dzis kuracje z CLO i do dziela.
Oto jego wynikip owiedzcie co sadzicie?

Liczba dni abstynencji 7
Upłynnienie - <60 min ( tu wydaje mi sie ze chyba sie uplynnilo bo jest sama kreska nie wiem)
Objętośc 10,00 ml >1,5 ml
PH 8 >7,2
Lepkosc podwyzszona
barwa jasno mleczna


Aglutynacja brak brak
koncentracja plemnikow 11.00 mln/ml < 15 ml ( tu jest troszke malo)
calkowita ilosc plemnikow w ejakulacje 110 mln < 39 mln
Ruch postepowy 65% >32%
Ruch calkowity 75%> 40%
Brak ruchy 25% ----
Zywotnosc 90%< 58%
Plemniki o prawidlowej budowie 70% > 4%
Koncentracja komorek okraglych 5 mln/ml < 5ml/ml

Co o nich myslicie? Mi sie wydaje ze sa ok tylko ta lepkosc mnie niepokoi i objetosc?
To jest jego pierwsze badanie
 
Dziewczynki
może podacie mi normy np z waszych badań bo mój małżonek dostał wyniki na 'starym druku'
Super prawda
lekarz twierdzi że wyniki z badania nasienia są ok a normy są inne
szukałam w necie ale nie wszystko co mnie interesuje tam znalazłam
pozatym lekarz u którego był mąż stwierdził że jest ok a ginek-endokr u którego dziś byłam stwierdził że jednak są trochę slabe i przydałoby się zrobić badanie nasienia jeszcze raz :-\
Małż oczywiście niezadowolony bo 'po co skoro było ok'
Aaaaaa . . .
 
Dziewczynki
może podacie mi normy np z waszych badań bo mój małżonek dostał wyniki na 'starym druku'
Super prawda
lekarz twierdzi że wyniki z badania nasienia są ok a normy są inne
szukałam w necie ale nie wszystko co mnie interesuje tam znalazłam
pozatym lekarz u którego był mąż stwierdził że jest ok a ginek-endokr u którego dziś byłam stwierdził że jednak są trochę slabe i przydałoby się zrobić badanie nasienia jeszcze raz :-\
Małż oczywiście niezadowolony bo 'po co skoro było ok'
Aaaaaa . . .


ja wyzej w swoich wynikach podalam tez normy. najpierw wynik meza a potem norma. ale mozesz wejsc na strone Normy | Badanie nasienia tu sa normy
 
reklama
No właśnie chodzi o to że w necie już porównywalam ale dzięki.
Jak wrócę do domu to postaram się porównać jego wynikł z waszymi lub tymi normami które macie
bo my na wynikach mamy normy chyba z 2009 albo 2011
 
Do góry