reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

reklama
Witajcie dziewczyny , zmieniliśmy ginka-androloga na klinikę - Gameta Gdynia, byliśmy już na wizycie.
Zbadaliśmy ponownie nasienie no i się pogorszyło - teraz mamy 4,7mln/ml, morfologia 6%, ruch sie troche poprawił i ruch A 36%, ruch B 9%. Lekarz kazał zrobic emkowi badania genetyczne: kariotyp, AZF i CFTR gdyz powiedział że to może byc przyczyną słabego nasienia...no i teraz się boimy co wyjdzie...
Plan lekarz nam określil taki: jak wyniki genetyczne bedą ok to 2IUI a potem ivf...
 
Pełna nadziei trzymam kciuki
U nas po 6-miesiecznej kuracji tamoxifenem i undestorem wyniki nie uległy poprawie a wrecz w porównaniu do poczatkowych pogorszyły sie, na innym forum teraz dopiero przeczytalam ze ludzie przestrzegaja przed tym lekiem ale niektórym pomaga on, nasz lekarz twierdzac ze medycyna nie ma juz nam nic do zaoferowania a wiem ze istnieja leki zaproponaowal nam ivf, w tej chwili m jest tylko na 2g dawce l-karnityny,chcemy odpoczac od leków lekarzy i starazn a za jakies 4miesiace jak organizm odpocznie od leków zobaczymy jak nasienie wyglada i postanowimy co dalej, polecono mi innego lekarza bo temu naszemu to tylko chyba chodzi o kase no w sumie w kilka minut zarobic prawie 150zł to tez bym chciala:) ale powiem Wam szczerze ze ta wiadomośc wpłynela na mnie w jakim stopniu dobrze,odetchnełam odpuscilam spadło napiecie i stres. Wiec za kilka mies zobaczymy co dalej a za Was laseczki trzymam kciuki
 
kwiatuszek - trzymam za was kciuki, a napisz proszę przy jakim nasieniu lekarz mówi o ivf...
ja Ci powiem że jak dostaliśmy wyniki nasienia przed wejściem do gabinetu i zobaczyłam tylko 4,7mln to ogarnął mnie jakis taki spokój - pomyślałam ok będzie ivf , więc będę w ciaży... ale weszliśmy i lekarz mówi że może jeszcze próbować IUI i znowu mam ten stres, nadzieje, wiem ze plemniki słabe więc mała szansa że się uda ale nadzieja sie tli, znowu odliczanie i czekanie na IUI i na wyniki...jest mi coraz cieżej, ile można...jeszcze te genetyczne kazał zrobić i jakoś mnie zestresował
Nam tez leki nie pomagają - w grudniu szykujemy się do następnej , ostatniej IUI i do tego czasu daję plemnikom ostatnią szansę ;-) emek bierze androvit, l-karnitynę, macę i wit.c
 
A wiec tak pierwsze badanie listopad 2012
upłynnienie 15min
Objetosc 3ml
Lepkość 0
ph 7,6
Koncentracja 20mln
A 5%
B 10%
C25%
D60%
całkowita liczba w ejakulacie 60mln
morfologia 7%
i tu nie było tak zle
maz brał witaminy androvit,l-karnityne ,zen szen
i pojechalismy na kontrole
28.03.012
Obj 4mln
Lepkość 2cm <2cm norma
ph 7,6
koncentracja w 1mn 5mln
lalkowita liczba w ejakulacie 20mln
Ruch A 1%
B 3%
C 6%
D 90%
morfologia 0%

kolejne badanie po 2 tyg 11.04.2012
objetośc 3ml
lepkośc 2cm
ph 7,8
koncentr w 1ml 3mln
ilosc w ejakulacie 6mln a było 20mln
Ruch A 0
B2%
C 4%
D 94%
morfologia nadal 0
a i hormony
FSH 4,0(1,5-12,4)
testosteron 16,64(9,9-27,9)
proby watrobowe tez w normie
zapisal ten testosteron undestor i tamoxifen i po 3mies do kontroli

11.07.2012
obj 2ml
lepkosc 2cm
ph 7,8
w 1ml 4mlny
całkowita ilosc w ejakulacie 8mln
ruch A 0
B 2%
C 3%
D 95%
morf 0

no i oststnie
objetosc 3ml
lepkosc 2cm
ph 7,8
koncentr w 1ml 2ml
ilosc całkowita w ejakulacie 6mln
ruch A 0
B 3%
C 7%
D 90%
morfologia 0

myslalam moze ze jak organizm moze odpocznie od tych lekow to sie poprawi spowrotem,te pierwsze badanie było w innym szpitalu niz pozostałe moze nie było wiarygodne,sa tylko pojedyncze zywe plemniki,u mnie prawdeopodobnie wszystko w porzadku tylko nadmierne przodozgiecie
sama juz nie wiem narazie chcemy od wszystkiego odpoczac pomyslimy musimy tak uzbierac kase
 
Kurcze kwiatuszek ale to dziwne że morfologia spadłaby z 6% do 0...no chyba że się pomylili...
odpocznijcie, odsapnijcie, może jak z emka zejdzie stres to też nasienie trochę się poprawi...a lekarz nic nie mówił co można jeszcze zrobić z nasieniem przed ivf?
A jak emek to znosi? Bo mój kiepsko...:baffled:


Ale jeszcze zauważyłam że macie troche za wysoka lepkość nasienia, emek powinien brać flegamine na rozrzedzenie, może wtedy zaczną się jakoś ruszać...niby macie na granicy, ale ja jednak cos bym z tym podziałała
 
Ostatnia edycja:
Witam,
my staraliśmy się przez 2 lata, wg jednego z lekarzy jedynym wyjściem miało być in vitro. Zmienilismy lekarza i okazało się, że m. ma żylaki powrózka nasiennego. 5 m-cy po zabiegu byłam w ciąży.
poniżej wyniki męża z 3 badań
Pierwsze badanie to marzec 2010, drugie sierpien 2010, trzecie listopad 2010 a czwarte kwiecien 2011

liczba plemników mln/ml:
I 4,8
II 0,30
III 2,20
IV 10,4
Morfologia formy prawidłowe:
I 2
II 5
III 12
IV 4

% zywych plemnikow
I 69
II 72
III 29
IV 68

ruch
I A+B 44
A 0
II A+B 21
A 1
III A+B 15
A 5
IV A+B 47
A 2

Po pierwszym badaniu zastosowaliśmy kuracje domowa: maca, salfazin, l- kartynina, selen, witamina c, zmiana bielizny. Być moze na kiepski wynik w sierpniu miała wpływ kuracja antybiotykowa i stan zapalny ale wg lekarza stan plemników sie zmienia i raczej w marcu była zwyżka...
Najlepszy wynik jest po kuracji androtopem i clo wspomaganych proxeed.
Po zabiegu badania już nie robiliśmy, więc nie wiem jaki stan jest obecnie.


Teraz aż mnie kusi wizyta u tego lekarza od invitro z Weroniką na ręku... nie traćcie nadziei i wiem, że łatwo sie mowi ale gorzej zrobić ale troszkę luzu, ja prawi wariowałam przed każdą @, cykle miałam od 25 do 32 dni, a ostatni trafiony to zero liczenia, zajęci byliśmy remontem a wieczorami popijaliśmy winko
 
aiwpa - gratulacje :tak:
mój niestety nie ma żylaków, miał to sprawdzane.

Kwiatuszek - Zdecydowaliśmy się na ivf, w tym roku podchodzimy, tylko musimy pozyczyć kasiurkę :tak: w przyszłym tygodniu jadę do Bociana ustalać szczegóły
 
reklama
Witam,
my staraliśmy się przez 2 lata, wg jednego z lekarzy jedynym wyjściem miało być in vitro. Zmienilismy lekarza i okazało się, że m. ma żylaki powrózka nasiennego. 5 m-cy po zabiegu byłam w ciąży.
poniżej wyniki męża z 3 badań
Pierwsze badanie to marzec 2010, drugie sierpien 2010, trzecie listopad 2010 a czwarte kwiecien 2011

liczba plemników mln/ml:
I 4,8
II 0,30
III 2,20
IV 10,4
Morfologia formy prawidłowe:
I 2
II 5
III 12
IV 4

% zywych plemnikow
I 69
II 72
III 29
IV 68

ruch
I A+B 44
A 0
II A+B 21
A 1
III A+B 15
A 5
IV A+B 47
A 2

Po pierwszym badaniu zastosowaliśmy kuracje domowa: maca, salfazin, l- kartynina, selen, witamina c, zmiana bielizny. Być moze na kiepski wynik w sierpniu miała wpływ kuracja antybiotykowa i stan zapalny ale wg lekarza stan plemników sie zmienia i raczej w marcu była zwyżka...
Najlepszy wynik jest po kuracji androtopem i clo wspomaganych proxeed.
Po zabiegu badania już nie robiliśmy, więc nie wiem jaki stan jest obecnie.
Teraz aż mnie kusi wizyta u tego lekarza od invitro z Weroniką na ręku... nie traćcie nadziei i wiem, że łatwo sie mowi ale gorzej zrobić ale troszkę luzu, ja prawi wariowałam przed każdą @, cykle miałam od 25 do 32 dni, a ostatni trafiony to zero liczenia, zajęci byliśmy remontem a wieczorami popijaliśmy winko

gratulacje kochana dałas mi nadzieje,my teraz tez odpoczywamy od wszytskich lekow za jakis czas zbadamy nasienie co dalej
 
Do góry